ÇÖZÜLDÜ Astra J 1.4 T Otomatik Vites D ye geçmeme sorunu

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Astra j 1. 4 turbo otomatik vites aracımla dün dışarıda gezerken bir yere parketim. Daha sonra park yerinden çıkarken bir baktım vites D ye girmiyor. P ye takıyorum ışığı yanıyor, R ye takıyorum ışığı yanıyor ve geri gidiyor ama D ye takıyorum D nin ışığı yanmadığı için vites aktif olmuyor ve ileri gidemiyorum. Her şeyi denedim olmadı, en son vitesi P den direk D ye hızlıca çekince vites aktif oldu ve yola çıkabildim. Bu daha önce de başıma gelmişti. Ustaya sordum bu durum yaşanırken bize getir aracı, uzaktan bir şey diyemem dedi. Hep de uzaktayken verdi bu sıkıntıyı götüremedim. Aklıma gelen tek şey vites topuzu soyulduğu için dışarıdan topuz alıp yenisini takmıştım. Ondan olabilir mi acaba? Yardımlarınızı bekliyorum.

ultrasmrt

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
konuyu bir insginia kullanıcı olarak hortlatacagım ama bu sorunu yasayan baska arkadasımız var mı?

Mrt001

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Konuyu hortlatacağım ama aynı sorundan internette başka hiçbir yerde göremedim aracım insignia az önce birebir aynı sorunu yaşadım n den d ye geçiremedim herşeye geçiyor p r n sıkıntısız ama d ye geçecek konuma getiediğimde d ışığı yanmıyor daha doğrusu o konumdayken hiçbir ışık yanmıyor arabayı söndürüp bıraktım öyle internette çözüm bulabilir miyim diye araştırmaya başladım acaba siz sorununuzu nasıl düzeltmiştiniz ya da başka aynı sorunu yaşayıp çözebilen arkadaşlar olduysa yardımınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ediyorum.

ultrasmrt

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
vites halatındaki sıkıntıdan dolayı gerceklesıyor. Sert bir şekilde vitesi cekerseniz D ye gecer o sekılde servıse kadar ılerleyebilirsiniz.

Serkann61

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
şu video işinizi görebilir az cok fikir verir durum hakkinda hocam

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Beyler bu tarz mekanik sorunlarda, konu aynı olup farklı sorunları konuşuyor olabilirsiniz. Vites geçmeme sorunu, Otomatik şanzımandan da kaynaklanıyor olabilir vites halatındanda olabilir bu tarz durumlarda iyi bir serviste göstermenizde gerek var, çünkü dediğim gibi sorun aynı ama sonunun asıl nedeni farklı olabilir. Sorununuzu çözdüğünüzde bizimle de paylaşmanızı tavsiye ederiz.

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar . Sorunum çözüldü. Şanzımanın vites değiştirme halatında bir parça yerinden çıkmış ve düşmüş. Vitesi D dışında diğer konumlara alırken sıkıntı olmuyordu ama her nedense o parçanın olmaması D ye alırken demek ki sıkıntı yaratıyordu. O parça tek başına satılmıyormuș komple halatın değişmesi gerekiyormuș. Halatı değiştirdiler sorun çözüldü.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar . Sorunum çözüldü. Şanzımanın vites değiştirme halatında bir parça yerinden çıkmış ve düşmüş. Vitesi D dışında diğer konumlara alırken sıkıntı olmuyordu ama her nedense o parçanın olmaması D ye alırken demek ki sıkıntı yaratıyordu. O parça tek başına satılmıyormuș komple halatın değişmesi gerekiyormuș. Halatı değiştirdiler sorun çözüldü.
Hayırlı olsun, sorununuzun çözüldüğüne sevindim.

• Beğen
Tepkiler: Mümtaz

guardline

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de mevcut. Vites halatı bağlantı ucu (motor bloğu üstündeki yuvarlak halkalı halat) çıktı yerinden. Taktım stabilitrak uyarısı veriyor ve araç vitesleri görmüyor. Marş almıyor.

guardline

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
IMG_20221220_104235fd9c2d2390052317.jpeg
IMG_20221220_104229bb645ff00c859b00.jpeg