vectra b oksijen sensörü

vectra_cd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a Arkadaşlar arabayı aldı alalı başıma bela olan oksijen sensörü hakkında yardım ederseniz çok sevinirim.Araba arıza ışığı yakıyordu tech-2 cihazına bağlattım ve oksijen sensörünün arızalı olduğunu gösterdi.Bende dün oksijen sensörünü değiştirdim(NTK marka ile).Ama bugün arabaya gaz(totalgaz) aldıktan sonra daha petrol ofisinden çıkmadan yine ışık yandı ve şuan yanmaya devam ediyor.Sizce bu neden olabilir?

vectra_cd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar o kadar çok mesaj yazıyosunuz ki hangisini okuyacam bilemiyorum çok saolun :dil: Koskaca forumda bilgisi olan arkadaş yok mu ya ? :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birşey değil Baki kardeş biz yazmaktan bıkmayız sen okumaktan bıkma tek :dil:
gelelim sorununa sen yazmışsın lambda sensoru arızası veriyor değiştirdim yine yanıyor... iyide nereden vardınız o lambdanın bozuk olduğuna? arıza kodu yok arkadaşlar ne desin... ben olasılıkları yazayım yinede hani çok yazmayı seviyoruz dedik ya :) egzozda delik varsa debimtere bozuksa vs yani ihtimalller çok

vectra_cd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birşey değil Baki kardeş biz yazmaktan bıkmayız sen okumaktan bıkma tek :dil:
gelelim sorununa sen yazmışsın lambda sensoru arızası veriyor değiştirdim yine yanıyor... iyide nereden vardınız o lambdanın bozuk olduğuna? arıza kodu yok arkadaşlar ne desin... ben olasılıkları yazayım yinede hani çok yazmayı seviyoruz dedik ya :) egzozda delik varsa debimtere bozuksa vs yani ihtimalller çok

Eksik olma abi :) Ben karar vermedim tech-2 cihazı karar verdi + araba çok yakıyordu bnde onun etkisinin olabileceğini düşündüm.Abi egzozda delik olmasıyla oksijen sensörünün bir alakası var mı çünkü tech-2 oksijen sensörü arızalı diyordu ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baki kardeşim, eğer boğazdan egzosa kadar biryerden yanlış hava alması da lambda sensoru ölçümü arızası verir bu egzoz da olsa hatta ekseri lambda öncesi örgülü yerlerde olması olasılığı çok...birde debimetre arızası lambdayı tetikler yakıt fazla yakası bunları gösteriyor birde lambda sensoru arızası ne?

vectra_cd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baki kardeşim, eğer boğazdan egzosa kadar biryerden yanlış hava alması da lambda sensoru ölçümü arızası verir bu egzoz da olsa hatta ekseri lambda öncesi örgülü yerlerde olması olasılığı çok...birde debimetre arızası lambdayı tetikler yakıt fazla yakası bunları gösteriyor birde lambda sensoru arızası ne?
Arıza ışığı aldığım gazdan kaynaklanıyor galiba totaldan alıyordum gazı bu sefer opetten aldım 10 dk sonra ışık söndü.

es911

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim bende de vectra b var ve aynı sorunla bundan 2 sene önce karşılaştım. Lpg nin servisine gittim ve tüp enjektörlerinin memelerini çok ince uçlu bir matkapla açtı ve daha sonra ayar yaptı ve o günden beri yanmıyor.

vectra_cd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim bende de vectra b var ve aynı sorunla bundan 2 sene önce karşılaştım. Lpg nin servisine gittim ve tüp enjektörlerinin memelerini çok ince uçlu bir matkapla açtı ve daha sonra ayar yaptı ve o günden beri yanmıyor.

Kardeşim lpg markan ne ?

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oksijen sensörü uyarı ışığı, lpg enjektörleri değiştiğinden beri bendede yanıyor, bu uyarı zengin yakıt karışımındanmı yoksa fakir karışımdan dolayı mı yanar onu bir türlü çözemedim?

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ikisi de olabilir, bende de bir kere lambda sensörü voltajı düşük uyarısı geldi, lpg kalibrasyonu sonrası geçti.

LPG ekipmanlarından herhangi biri değişirse 1-2 gün kalibrasyon hatası alabilirsiniz. Biraz kullanımdan sonra tekrar kalibrasyon yaptırın böylece basınç, enjektör valfleri vs alışmış olsun.