Vectra b motor sabahları tek marşta çalışıyor ısınıp bekledekten sonra çalışmıyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginç debimtreden tut ne varsa bakılmış:(:confused:
hatta vuruntu sensoru??? lambda sensoruna baktınız mı? fazla sınınca benzini kesmesin?

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginç debimtreden tut ne varsa bakılmış:(:confused:
hatta vuruntu sensoru??? lambda sensoruna baktınız mı? fazla sınınca benzini kesmesin?

Ustam lambda sensorune bakilmadi ancak tech 2 de ariza kaydi yok.sensorlerden birinde sorun olsa benzin pompasi sokulup tekrar takilinca neden 10 gun duzgun calissinki.surekli gec calisir bence.

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu b kasa vecra corsada kronıkleşen bır sorun bence ve çözümünü bulamıyorlar benımde bogaz kelebegı temızlendıkten bujıler değiştikten sonra oldu sızın gıbı bı cok masraf yaptım ama malesef çözümü bulunamadı

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu b kasa vecra corsada kronıkleşen bır sorun bence ve çözümünü bulamıyorlar benımde bogaz kelebegı temızlendıkten bujıler değiştikten sonra oldu sızın gıbı bı cok masraf yaptım ama malesef çözümü bulunamadı

Bircok forumda okudum ama cozum bulan yok.cozenlerde sonucu yazmamis

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bircok forumda okudum ama cozum bulan yok.cozenlerde sonucu yazmamis

aynen ogle malesef ama son gıttıgım usta bu arac bı yerden hava alıyor dedı ya bakalım sokup yenıden bı bakıcak sonucu kesın ve kesın burada paylasıcam.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada demedim ama debimetreye balata spreyi-ağartıcı vs birşey sıkılmışta olabilir..

hava alan makina herzaman belli eder..

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada demedim ama debimetreye balata spreyi-ağartıcı vs birşey sıkılmışta olabilir..

Hava alan makina herzaman belli eder..

ben benım arıza devam ederken hava filtresınden motora gııren boru uzerındekı debımetreyı soktum balata temızleyıcısı sıktım kuruladım ve taktım ama en ufak bır değişiklik olmadı.

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustamla dün görüştüm sökülmeyen tek bişey kalmıştı benzin deposu onuda sökelim bakalım dedi.Benzin deposunda ne olabilirki demiyor değilim ama yine de deneyecem.tek sorun işin ve işçiliğin uzun sürmesi önümüzdeki hafta sonu sökücez bakalım ne olacak.Bu arada forum ustalarından destek bekliyoruz.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben benım arıza devam ederken hava filtresınden motora gııren boru uzerındekı debımetreyı soktum balata temızleyıcısı sıktım kuruladım ve taktım ama en ufak bır değişiklik olmadı.
bozuksa temizleme ile sorun çözülmezki? debimetre bozuksa tabiki sıcak çalışma sorunu çıkarır...siz şuna baktık değiştik diyorsunuz ama ???

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlara önerim; Araçlarınızı bilmediğiniz ustalara, özellikle yeni nesil araçlardan anlamayan ustalara götürerek sağını solunu kurcalatmayın. Her önüne gelen araca müdahale ederse arızayı bulmak zorlaşır. Bir arkadaşımız bu durumu kronik arıza olarak nitelendirmiş. İki Vectra kullanıyorum bu tür "kronik" denen arızayla karşılaşmadım. Bizim bazı ustalarımız arızayı çözemediklerinde hemen "bu arıza bu araçlarda kronik" derler. Kronik kelimesinin anlamı bellidir, arıza madem kronik o zaman tamirini yapsın.