Vectra b makyajlı kasa ayna altı led

Bünyamin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba.
Makyajlı kasa vectralarda iç aydıntlatma şase yani eksi tetikle yanıyormuş. Eksi tetiklemeyi pek kavrayamadım.
Kapı diregini söktüm lambaya giden kablolar flex kablo oldugundan oradan yapamadım.
Alttan sigorta tablasını söktüm tavana giden 11 tane kablo var. Bunlardan iki tanesi kahverengi biri kalın biri ince bunlar şase multimetre ile ölçtüm. İkisi pempe yine bunlardan biri ince digeri kalın bunları şase ile ölçtüğümde sürekli 12 volt var. Bir tane beyaz-kırmızı çizgili bir tane sarı-siyah çizgili kablo var bunlarda şase ile ölçtüğumde 12 volt sürekli var. Bunlardan birinde 11.80 gibi bir gerilim var dı hangisi olduğunu hatırlamıyorum. İki tane gri iki tane siyah kablo var bunlarda akım ölçemedim. Bir tanede diğerlerine oran daha kalın siyah kablo var..
Sürekli 12 volt gelenlere şase ile birlikte ledi bağladığımda kapı açık kontak takılı değilken kapı sivini elimle kapattığımda iç lamba bir süre sonra sönüyor fakat led hepsinde yanık kalıyor.

Bu işi vectranın makyajlı kasalarında yani iç aydınlatması 4 ampüllü olanlarda uyfulayan arkadaşlar yada bu işi eksi tetik olayını bilen arkadaşlar yardım etsinler. Rica ediyorum.

Beni zorlayan eksi tetik olayı ve kabloların flex olamasından .
Internette cok araştırdım ama yapanların ki flex kablo olnadığından basitçe yapmışlar

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tamamlanan projeler kısmında Ethem Bozkurt'un yaptığı bazı projeler var, o kısmı incelemeni tavsiye ederim.

Bünyamin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamamlanan projeler kısmında Ethem Bozkurt'un yaptığı bazı projeler var, o kısmı incelemeni tavsiye ederim.

Opelim neti komple aradım net bi şey bulamadım..
Bu günde uğraştım baya en son pes edecektim artık tavan lambasını söktüm lambanın devre kartında sokete giren pinler biraz uzunca oraya kabloyu lehim yapacam.
Ordan tavandan sonra direkten indiririm kabloyu. Gerisi kolay..
İlginiz için teşekkürler.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
şaseyi kapıdan aldım artıyı sol direkten siyah kablo

Bünyamin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta sunrof ta var ondan bu kadar çok kablo var yukarı giden.
İşin içinden çıkamayınca iç lambanın devre kartındaki sokete giren pinlere lehim yaptım. Bu şekilde tamamen iç lambaya bağlı istediğim gibi oldu.
Teşekkürler.