vectra b lpg sorunu

vectra_cd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S.a arkadaşlar
Benim araç bazen lpgde giderken gaza yüklenirsem (2 viteste 60-70 km arası) benzine geçiyor :mad: bnde stop ediyorum daha sonra çalıştırıyorum ve yine lpgde devam ediyorum.Sizce bu nedendir ? Bu sorun araçta gaz az kaldığı için olabilir mi ? benim bildiğim gaz az kalsa bile ne kadar yüklenirsen yüklen benzine geçmemesi lazım.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sistem brc ise p1 basın sensörü var siyah küçük bir kutu sorunlu olabilir,gaz çok az sa yüksek devirde benzine atar normal bu,birde cihaza bağlatıp basıncını kontrol ettirin...

konyahooligans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
brc marka lpg nissan aracım vardı gaz bitince otomatik benzine geçerdi hocam lpgnin özelliği olabilir.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S.a arkadaşlar
Benim araç bazen lpgde giderken gaza yüklenirsem (2 viteste 60-70 km arası) benzine geçiyor :mad: bnde stop ediyorum daha sonra çalıştırıyorum ve yine lpgde devam ediyorum.Sizce bu nedendir ? Bu sorun araçta gaz az kaldığı için olabilir mi ? benim bildiğim gaz az kalsa bile ne kadar yüklenirsen yüklen benzine geçmemesi lazım.

Gaz az olduğu için basınç düşüklüğünden benzine geçmesi normal...
Ancak gaz dolu olduğunda da (zannedersem 4500-5000 devir dediğiniz hız) benzine geçiyorsa diğer arkadaşlarımın dedikleri yeri kontrol ettir.
Vectra B cdx 2.0 Aracım BRC li sistemde gaz dolu olduğunda bile çok sıkıştırmalarda 6500 7000 devirlerde basınç yetersiz oluyor benzine geçiyor...
Birde böyle durumlarda aracı durdurmanıza gerek yok.. manuel olarak benzine alın 10 saniye sonra gaza geçirin..otomatik gaza geçer....(benim sistemde oluyor-sizin sistem farklı olabilir)
Unutmadan deponuz kaç litrelik ?

vectra_cd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[/B]

Gaz az olduğu için basınç düşüklüğünden benzine geçmesi normal...
Ancak gaz dolu olduğunda da (zannedersem 4500-5000 devir dediğiniz hız) benzine geçiyorsa diğer arkadaşlarımın dedikleri yeri kontrol ettir.
Vectra B cdx 2.0 Aracım BRC li sistemde gaz dolu olduğunda bile çok sıkıştırmalarda 6500 7000 devirlerde basınç yetersiz oluyor benzine geçiyor...
Birde böyle durumlarda aracı durdurmanıza gerek yok.. manuel olarak benzine alın 10 saniye sonra gaza geçirin..otomatik gaza geçer....(benim sistemde oluyor-sizin sistem farklı olabilir)
Unutmadan deponuz kaç litrelik ?

marka lovato.Depo en büyüğü kaç litreyse ondan.Kolltuk arkasının tamamını kaplıyor kaç litre olduğunu bilmiyorum.

hasancorap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadasım aynı sorun benım aracımdada var ustalara sordum sollama yaparken rahat sollama yapsın dıe gaza bırden yuklenınce hızı artsın dıe otomatıkman benzıne gecıyormus oyle yapınca lpg nın dugmesını ac kapa devam et

vectra_cd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadasım aynı sorun benım aracımdada var ustalara sordum sollama yaparken rahat sollama yapsın dıe gaza bırden yuklenınce hızı artsın dıe otomatıkman benzıne gecıyormus oyle yapınca lpg nın dugmesını ac kapa devam et

Slm arkadaşım senin dediğin mantıklı ama araç bunu her zaman yapmıyor arada yapıyor.Ben bazen yol müsait olduğunda 2 de gazı köklerim 100-110 arası yapar(2 deki performansını çok seviyorum :) ) ama benzine geçmez.Bu dediim olay her gaza yüklendiğimde olmuyor nadir oluyor.