vectra b gls geç çalışma problemi

digicron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçım yaklaşık 2 ay önce bu hatayı vermeye başladı benzin pompası denildi değiştirdiler 100 tl'ye bosch pompa diye taktılar olmadı, değiştirdiler gene aynı pompadan taktılar olmadı daha sonra 220 tl ye orjinal bosch (ustanın dediği Allah nasıl biliryorsa öyle yapsın bu parcaçılarıda ustalarıda) taktılar ama sorun hala düzelmedi araçı çalıştırıyorum araç önce uzun marşlarla çalışıyor (7-10 sn. arası)
bazen çalışacak gibi oluyor ilk marşta ama çalışmıyor. 10 dakika sonra marşa basınca gene geç çalışıyor. benzin pompasını eledim artık 3 defa değişti 1. 2. bozuk anasını satayım hepsi mi bozuk burda usta falan yok ne yapacağım şaşırdım araçta sıralı sistem atiker var usta işin içinden çıkamadı tüptendir diyor aklım almıyor değerli forum üyelerinden yardımlarını esirgememelerini diliyorum şimdiden teşekkürler. bu araçların genel sorunumudur.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne gibi arıza verdiki benzin pompasını değiştirdiniz???
arıza önemli artı tank kapağını açarak çalıştırmayı denedinizmi?

ulubey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bakılması gereken yer öncelikle benzin gelecieğiyere geliorsa yani bi tıkanıklık yoksa atesleme sistemi elden gecmeli bence bi elektrikciye gidin derim.

digicron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kütüğün ordaki sibopta basınç kalmıyordu onun için pompa geri kaçırıyor diye değiştirdiler
şimdi kütükte basınçta olsa geç çalışıyor tüpten dediler ne kadar doğrudur bilemiyorum
üst kapaktan yağ atma falan bizim arabalarda normal herhalde, bujiler yeni değişti araç çalıştıktan sonra bir problem yok 20 Tl lik gazla şehir içi 70 km yapıyorum bana normal geliyor. araçın ateşleme sisteminde bir problem olsa fazla yakmaya başlar diye biliyorum ne yapacağımı şaşırmış durumdayım

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt deposu kapağı ....
sizde kütük dediğiniz hangisi ne o ? :)
yakıt basınç regülatörü de olabilir

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
lpg nin ayarları hatalı ise benzinde geç çalışma yapabilir, lpg nin sigortasını çıkarın, akünün kutupbaşını sökün ve 15 dakika sonra kutupbaşını yerine takın ama lpg sigortası sökük kalsın, bu şekilde aracı benzinde deneyin, düzelirse lpg ayarlarındandır....

digicron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Irde dediğiniz gibi deneyelim bakalım ne olacak, inşalah olur kütük dediğimde üstünde sipop takılı olan benzinin geldiği yer motorun üstündeki adını bilmiyorum da forumda öyle yazıyorlardı onun için bende öyle yazıdım,

digicron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün başıma araçta başıma geleni yazayım araçın benzin rölesi önceden tamir görmüş herhalde ayakları paslanır gibi olmuş temizledim taktım düzelir gibi oldu 5-10 kere çalıştırmada düzgün çalıştı daha sonra gene geç çalışmaya başladı röleden olma ihtimali yada bu role bazen çalışıp bazen çalışmamazlık yapabilirmi.

Alican66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam benim anlamadığım ustanız neden tüptendir diyor. Bu araçlardaki LPG sistemi sıralı sistem. Araç benzinde çalışıyor tüple ne alakası var? :(

Eğer dediğiniz gibi benzin rölesi tamir görmüş ise düzgün bi usta bulup ona sormalısınız bu sorun yaparmı diye. Benim bir bilgim yok sorun yapar deyip sizi o ustalar gibi defalarca masrafa sokmak istemem...