Vectra B Çokmu Sorunlu Bir Araba

pritt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 model Vectra b kullanıcısıyım şeytan kulağına kurşun hiç bir zaman tık demedi. Temiz kulanılmış bir araba alınırsa çok binilir diye düşünüyorum...

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
11 yıl boyunca B kasaya bindim ve çok şükür periyodik bakımları dışında beş kuruş masrafım olmadı. Son aracım 2001 comfort idi ve egsozu bile değişmemişti. Bence usta seçimi de çok önemli çünkü yönlendirmeyi yapan onlar. Yaşıtı Boralara falan bakarsanız WVlerin çok kötü tabiri caizse ezik durduğunu da gözlersiniz.

size aynen katılıyorum. arabaya düzgün rutin bakımlar yapıldıktan sonra bir sorun olmuyor. bende 2 ay önce değiştirdim egzosu :D sıfır aldığım gibi duruyordu. 93000 de araba şuan. sorunlu olduğu söylenemez bence!

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birçok arıza kullanıma bağlı çıkmıyor. Ethem abinin söylediği arızalar da böyle.
Mesela bizde bagaj kilidi bozuldu , klape motoru bozuldu.
Ama hayati arıza çıkmadı , bakımlarına ve rutin triger değişimlerine hep dikkat ettik.
Şu an tek beklediğim arıza ateşleme bobini. :)
İyi kullanılmış bir vectra b de olsa elektronik arızalardan kaçış yok. (Her araba hor kullanılınca arıza yapıyor , dikkat çekmek istediğim konu , iyi kullanılsa da birçok elektriksel arıza çıkarması.)

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim araçlara bakanlar yeni araçlarla kıyaslama yapıyor onu farkettim.Piyasada 2000 model olup opel kadar sağlam kalan kaç araç var? yok.Kadettlerden tutun da astra f ve vectra a bile hala göze hitap eden kaliteli araçlar.Bu aracın(vectra b) ilk üretim yılı 96 ve neredeyse 20 yıllık bir tasarımdan bahsediyoruz.Hala çizgileri harika bir araç.Kötü usta, vurdumduymaz kullanıcı bu araçların baş düşmanıdır.Bakımlarını zamanında yaptıranlar asla büyük problemler yaşamazlar.Zaten Vectra b nin parça fiyatları diğer araçlara göre uygun.Vectra b hastasına yakışır...

AHMET_92_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim araçlara bakanlar yeni araçlarla kıyaslama yapıyor onu farkettim.Piyasada 2000 model olup opel kadar sağlam kalan kaç araç var? yok.Kadettlerden tutun da astra f ve vectra a bile hala göze hitap eden kaliteli araçlar.Bu aracın(vectra b) ilk üretim yılı 96 ve neredeyse 20 yıllık bir tasarımdan bahsediyoruz.Hala çizgileri harika bir araç.Kötü usta, vurdumduymaz kullanıcı bu araçların baş düşmanıdır.Bakımlarını zamanında yaptıranlar asla büyük problemler yaşamazlar.Zaten Vectra b nin parça fiyatları diğer araçlara göre uygun.Vectra b hastasına yakışır...

evet aynen katılıyorum vectra b hastasına yakışır.

bende 98 beyaz deri koltuk hariç full bi vectra b var alalı tam bir yıl oldu lpg sini kendim taktırdım aldığıma 96 000 km de idi ve üç tane anahtarından tutun da kullanım kitapçığına kadar var şu anda aracım 109 000 de en büyük masrafım triger setini değiştirmek oldu onu da normal buluyorum yaşıtlarına göre kıyaslanırsa bence 96 yılında yapılmaya başlanmış bir araç için ve hatta şu anki birçok araçlara göre mükemmel bi görünüşü var ve dış hatlarından tutunda iç göğüs olarak mükemmel binerken çok zevk alıyorum ve para sıkıntısı olup da arabayı sattıktan sonra yine bi gün opel alırsam vectra b den şaşmam diyen tanıdıklarım da var. bence vectra b hem bi aile hemde performans olarak sport bi araç.

TuRkiShPoWeR arkadaşımın da dediği gibi VECTRA B HASTASINA yakışan bi araç.. ii günler..

brkhkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sık sorun vermiyor ama bakım zamanları geldiğinde epey para yiyor. ithal arabaların genelinde parça pahalı zaten. vectra b modeller hem eskidi, hemde piyasada çok fazla kullanıcısı olduğundan kulağa sık sık arıza kelimeleri gelebiliyor.

bir dezavantajı; güçlü motor, yüksek beygir olayı işin içine girince; sürücüler araçtan hayli fazla performans alıyorlar. yüksek performansta; çabuk arıza demektir.

neredeyse 20 yaşında bu araçlar, ister istemez olur. onun sınıfındaki birçok avrupa arabası çoktan hurdaya ayrıldı ama vectralar hala piyasada, hatrı sayılır rakamlarla satılabiliyor.

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bilmeden aracılıkla aldığım cd vectram beni epey üzdü. benden önceki sahibi olacak insanımsı organizma tarafından herşeyi kara düzen yapılmış, sanayiden çıkamıyorum. ama temiz bir vectra bulursanız ve üzerine biraz daha para verip iyi bir atölyede bakımını yaptırırsanız huzurla binebilirsiniz.değiştirdiğinizde kesinlikle iç hacmini ve sürüş keyfini arayacağınız bir araba, ayrıca direksiyonuna oturulduğunda insana güven verir, iyi bir aile arabasıdır diyebilirim, arada bir paranızı yer ama temizse memnun kalırsınız.

fatihko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra a yı vectra b ye tercih ederim.

MT27i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bilmeden aracılıkla aldığım cd vectram beni epey üzdü. benden önceki sahibi olacak insanımsı organizma tarafından herşeyi kara düzen yapılmış, sanayiden çıkamıyorum. ama temiz bir vectra bulursanız ve üzerine biraz daha para verip iyi bir atölyede bakımını yaptırırsanız huzurla binebilirsiniz.değiştirdiğinizde kesinlikle iç hacmini ve sürüş keyfini arayacağınız bir araba, ayrıca direksiyonuna oturulduğunda insana güven verir, iyi bir aile arabasıdır diyebilirim, arada bir paranızı yer ama temizse memnun kalırsınız.

Kardeş ankaradaymışsın, git platin oto elektrik atölyesine. İşinin piri adam sıfır elektrik tesisatı çeksin arabana sorun falan yaşamazsın bakarsın keyfine...Tek derdi sensörler ve elektrik tesisatı başka bi sıkıntısı yok...

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 15:09 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:06 ----------

Vectra a yı vectra b ye tercih ederim.

MT27i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Vectra A nın bozulabilecek kadar donanımı yok zaten, tek nokta ateşlemesi var LPG taksan kara düzen mikserli sistem, %60 performansta çalışıyor motor, yürüyomu yürümüyomu belirsiz...

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra sorunlu araba diyen insan nerde pert nerde hor kullanılmış arabayı alır sonrada vectra sorunlu araba derler. Laf çıkarırlar yalan kendim vectra kullanmasam inanacağım da benim ilk arabam vectra b 20.16 gls çokta memnun kaldım
2. arabamı alıyorum inş oda vectra b cdx alacağım :) keşke sıfırıda hala üretilse :) yine gider vectra alırım :)