Vectra B Çokmu Sorunlu Bir Araba

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Foruma ne zaman gözatsam % 90 Vectra B ile ilgili şikayetler görüyorum. Burası Vectra B forumu değil opel forumu. Bu araç bukadar sorunlumu ki bu kadar konu ve şikayet var?

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında var yok değil fakat her araba olan cinsten...belkide çok sayıda vectra kullanıcı oldugundanda olablir...şu konuyuda düşünmek gerekir ki vectra aracı olanlar 96-01 arası olan araçlardır ve bu tip bazı sorunlar cıkarması gayet normaldir...fakat ben her sorununa rağmen gayet begendiğim bir araçtır...

Son düzenleme:

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Piyasada bir çok 89-96 arası vectra da var.Fakat bildiğim kadarıyla opelin en sorunsuz serisidir vectra A.Bir tamirci arkadaşım vectra A tamirciye ekmek yedirmez demişti :)

Vectra B lerde ise elektronik sorunlar ve motorda belirli parçalardan kaynaklanan kronik sorunlar var.Ayrıca benim gibi çıt sesten rahatsız olan birine göre bir araba değil.Vectra C de bu konularda daha rahat ve sorunsuz bir araç.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bakımsız araç problemli araçtır. ufak hesaplar peşinde koşan ve araca vaktinde bakım yaptırmayanlarda vectra b için problemli der. suçu kendinde bulmaz. illaki diğer araçlarda olduğu gibi ufak tefek problemler çıkabiliyor. ben yıllardır vectra b kullanırım bu zaman süresince 1998 cd 2001 comfort ve şu an 2000 cdx kullanıyorum. sıkıntım olmadı aksine çok keyif aldığım araçlardır.
alırken 3 fazla verip problemsiz araç alınca öyle kronik vs sıkıntıda olmuyor.

oksijen sensörü 120 ile 200 tl arası
krank devir sensörü 50 ile 150 tl arası
egr 120 ile 240 tl arası
ateşleme bobini 100 ile 250 tl arası
rölanti ayarlayıcı 80 ile 160 tl arası

en çok problem olarak görülen ve değiştirilen parçalar bunlar. araçlarında ortalama 10 -15 yaş aralığında olduğunu düşünürseniz . bu parçaların arıza yapıp değiştirilmesi normal değilmi ?

bu 10-15 yıl süresince minumum 420 tl maksimum 1000 tl para harcamakta bu parçalar için normal bence.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
bakımsız araç problemli araçtır. ufak hesaplar peşinde koşan ve araca vaktinde bakım yaptırmayanlarda vectra b için problemli der. suçu kendinde bulmaz. illaki diğer araçlarda olduğu gibi ufak tefek problemler çıkabiliyor. ben yıllardır vectra b kullanırım bu zaman süresince 1998 cd 2001 comfort ve şu an 2000 cdx kullanıyorum. sıkıntım olmadı aksine çok keyif aldığım araçlardır.

elektronik aksamı fazla olan bir araç ve yaşlı araç olduğundandır bu kadar sorun çıkarması. dikkat edin nerdeyse bi çok sorun ya usta olmamasından yada bakımlarının aksatılmasından kaynaklıdır.

ayrıca eli sopalı yöneticimiz ethem bey'in söylediklerine katılıyorum. :rakir:

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
elektronik aksamı fazla olan bir araç ve yaşlı araç olduğundandır bu kadar sorun çıkarması. dikkat edin nerdeyse bi çok sorun ya usta olmamasından yada bakımlarının aksatılmasından kaynaklıdır.

ayrıca eli sopalı yöneticimiz ethem bey'in söylediklerine katılıyorum. :rakir:

istersen katılma mustafa :sopa::sopa::sopa::sopa::sopa::sopa::sopa:

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
99 vectra b gt kullanıyorum 1 kere lpg enkektörleri değişti ön 2 amortisör yeniledim onun dışında hiç bir ağır masrafım olmadı aksine çokta keyifli bir arabadır yüksek devirlerde yakalayabilen yoktur tam bir otoyol canavarıdır tasarımı 10 numaradır yan ayna tasarımı 2012 model araçlarda bile bu kadar mükemmel değil son derece keyif alarak kullandığımız bir araçtır yol tutuş konfor güvenlik sağlamlık ta üstüne yoktur yıllar geçsede bazı araçlar gibi kendini bırakmıyor uzun yolda yakıt değerleri insanı şoke eder 2000 motor kesin bi yanlışlık var dersiniz :)

efsane66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b bazı parçalarıyla kronik sorunları olan ama keyifli bir araba.kendimde kullanıyorum diye yanlış anlaşılmasın almadan önce düşünmedim bile sorunlu sorunsuz diye,bakımları zamanında yapılıyosa vectra alınacakken emsallerinden farkı neki ucuzunu bulur alırım deniliyosa bakımsızına denk gelindiyse illaki sorun cıkarır her aracta da bu böyledir.ama dediğim gibi bakımlıysa üzmez sahibini.hemde şekli yeterr

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
bazı kronik sorunları olsada vectra b binilebilecek harika bir arabadır,ki her aracın kendine göre bir karın ağrısı olur.bakımları aksatılmaz ve hor kullanılmazsa vectra nında kendisini seven sahibini üzeceğini sanmam,vefakardır vectra,yolda kalanına rastlamadım ama diğer araçlardan çok gördüm.