Vectra a buji değişimi

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
94 2.0 8v lpg var. Arkadaşlar buji alacam üzerindekiler tek tırnak GM. Orjinali tek tırnak mı çift mi bilen var mı? Yada aynısından mı alsam. Birde bunların çakması piyasada var mı çakma dayayıp sonra arabaya ne oldu diyip orasını burasını ellemeyelim.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aşağıdaki bosch bujiler bu motora önerilen bujilerdir.Bosch car servislerinde bosch parça satanlardan temin edebilirsiniz.

bosch-automotive-catalog diye googlede aratırsanız ordan aracınızın bilgilerini girerseniz aracınız için üretilen bosch ürünlerinin hepsini inceleyebiilirsiniz....

Zündkerzen-Set, Super 4 (WR 91 X) 0 242 222 802
Zündkerze, Super 4 (WR 91 X) 0 242 222 502
Zündkerzen-Set, Super 4 (FR 91 X) 0 242 222 804
Zündkerze, Super 4 (FR 91 X) 0 242 222 505
Zündkerze, Platin plus (WR 8 DP) 0,70 mm Elektrodenabstand 0 242 229 555
Zündkerzen-Set (FLR 8 LDCU+) 1,00 mm Elektrodenabstand 0 242 229 878
Zündkerzen-Set (FLR 8 LDCU) 1,00 mm Elektrodenabstand 0 242 229 983
Zündkerze (FLR 8 LDCU+) 1,00 mm Elektrodenabstand 0 242 229 654
Zündkerzen-Set (WR 8 DC+) 0,70 mm Elektrodenabstand 0 242 229 880
Zündkerzen-Set (WR 8 DC+) 0,70 mm Elektrodenabstand 0 242 229 984
Zündkerze (WR 8 DC+) 0,70 mm Elektrodenabstand 0 242 229 656

vectra b serkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra a buji seçimi

bosch wr8dc orjinal bujisi elektrot ayarı gerekmez tek tırnaktır, gm alsanda içinden aynı seri bosch çıkar çakmalarıda piyasada mevcut güvenilir yerden almak lazım.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkür ederim. Bosch istememe rağmen parçacımda bulamadım. GM çift tırnak verdi. Orjinalde çift tırnak varmış dedi üzerinden çıkan tek tırnak. Tek tırnaklar sonraki nesil dedi. beni ikna etti lpg var dememe rağmen çift tırnak verdi. Çıkanların durumu iyidi renk gayet iyidi.Yalnız sökerken buji lokmasının azizliğine uğradım bitanesini kırınca 4 dünü de değiştim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Cevaplar için teşekkür ederim. Bosch istememe rağmen parçacımda bulamadım. GM çift tırnak verdi. Orjinalde çift tırnak varmış dedi üzerinden çıkan tek tırnak. Tek tırnaklar sonraki nesil dedi. beni ikna etti lpg var dememe rağmen çift tırnak verdi. Çıkanların durumu iyidi renk gayet iyidi.Yalnız sökerken buji lokmasının azizliğine uğradım bitanesini kırınca 4 dünü de değiştim.

Osman benim aracım da 8v motor konuya biraz geç kaldım yazmakta ama çift tırnak ve araç da LPG varsa bana göre risk neden? Özellikle bobin LPG den dolayı aşırı şekilde güç biniyor ve tırnak sayısı artınca daha da güç binmesine neden oluyor ve bobinin her an yanmasına neden olabiliyor ki benim yandı. Küt diye ummadığım bir anda kaldı. Sonra tek tırnak ile devam ettim. Her 20 000 km de bir değişim yaparım.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Osman benim aracım da 8v motor konuya biraz geç kaldım yazmakta ama çift tırnak ve araç da LPG varsa bana göre risk neden? Özellikle bobin LPG den dolayı aşırı şekilde güç biniyor ve tırnak sayısı artınca daha da güç binmesine neden oluyor ve bobinin her an yanmasına neden olabiliyor ki benim yandı. Küt diye ummadığım bir anda kaldı. Sonra tek tırnak ile devam ettim. Her 20 000 km de bir değişim yaparım.
Abi geç söyledin :) Aracı aldığımda orjinal bosch bobin bagajda duruyodu galiba önceki sahibinin başına gelmiş. Üzerindeki yan sanayi bobin. Bakalım artık abi duruma göre gene değişime gideriz. Taktık bikere. Bizim opellerde lpg sonrası sık sık bobin değişen çok gördüm.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
c20xe de şu an lpg kullanıyorum tek tırnak iridyum var.İridyumlar biraz pahallı tanesi 20 tl civarına almıştım onuda tavsiye ederim ileride değiştirirseniz.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi geç söyledin :) Aracı aldığımda orjinal bosch bobin bagajda duruyodu galiba önceki sahibinin başına gelmiş. Üzerindeki yan sanayi bobin. Bakalım artık abi duruma göre gene değişime gideriz. Taktık bikere. Bizim opellerde lpg sonrası sık sık bobin değişen çok gördüm.

Üç tane oldu bende :)