V kayış gıcırtı sesi - vectra b

MURATRND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;

2 yıldır 2.0 dti comfort vectraya biniyorum. Aldıktan bir süre sonra v kayışından gıcırtı sesi gelmeye başladı. Gergi kütüğü dedi ustam değiştirdik(kayışta değişti) ses gitti fakat bir müddet sonra yine başladı. Sonra krank kasnağı dedi ustam onuda değiştirdik bir müddet ses gitt ama yine tekrar başladı. Özellikle dururken direksiyonu sağa sola çevirdiğimde ses yükseliyor.

Sizce sorun ne olabilir? Acaba direksiyon pompası zorluyor olabilir mi?

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rulman sesi daha çok sürtme sesi veya çıngırak sesini andıran bi ses çıkarır. Lastik gıcırdamasıysa kayıştır ama. Alternatörün içindeki rulmanlardan veya alternatörün dışındaki kasnaktan yapma ihtimali var. Elektrikçiler dinamoya tornavida dayayarak dinliyorlar. Eğer sorun dinamoda değilse hidrolik pompasına bakılır. Direksiyon kayışında problem yoksa hidrolik yağın komple yenilenmesi lazım.

MURATRND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rulman sesi daha çok sürtme sesi veya çıngırak sesini andıran bi ses çıkarır. Lastik gıcırdamasıysa kayıştır ama. Alternatörün içindeki rulmanlardan veya alternatörün dışındaki kasnaktan yapma ihtimali var. Elektrikçiler dinamoya tornavida dayayarak dinliyorlar. Eğer sorun dinamoda değilse hidrolik pompasına bakılır. Direksiyon kayışında problem yoksa hidrolik yağın komple yenilenmesi lazım.

Dinamoya baktırmadım işin aslı. Yarın ona baktıracağım. Direksiyon hidroliği hepsi olmasada kısmen değişti, üstelik eksiltmeye başladı. O yüzden hidrolik pompa üzerindr durdum

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Havası alınmadıysa bi süre eksilir tamamlanır ama uzun vadede eksiltme yapıyorsa ve gözle görülür bi sızıntı yoksa rot kolunun körükleri sökülüp bakılmalı

MURATRND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam peki v kayışını değiştirme kararı aldım. Hangi markayı almam gerekir ve bunun bir ölçüsü bir numarası felan varmıdır

MURATRND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ölçüsü görünüyorsa eski kayışın üstünde yazar, yoksa parçacılar bilir. Bando markayı öneririm

bando markayıda araştırayım fakat gates markası çok iyi gibi görünüyor. Baya araştırdım yurtdışı firması adamlar sırf bu işi yapıyor. Kayış, kasnak, gergi vs.. gibi. e tabi biraz pahalı

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İkisini de kullandım hocam hiçbir farkları yok. Hatta bando gatese göre daha sessiz şuan bando var arabada. Toyota ısuzu gibi arabaların fabrikasyon kyışıdır

MURATRND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman tavsiyenizi dinleyeceğim, bando kullanacağım.