Motor Gıcırtı Sesi

ilkery

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni katıldım ve bu sorun için yardımınıza ihtiyacım var.

Aracım Corsa D 1.2 Manuel Benzin&LPG ve 124.000 km de. Yaklaşık 7 ay önce aldım arabayı. Rölantide iken bir sorun olmuyor ancak araçta klimayı açtığımda veya yüke bindirdiğimde kayış kasnakların olduğu yerden bir gıcırtı sesi geliyor. Ekte videosunu veriyorum.

Aracımın düzenli olarak bakımlarını yaptırıyorum.

Kayış gergi kütüğü , devirdaim vb. parçalar değişti. Ses değişmedi. Sonrasında motor üst kapak havalandırma kanalları ve diaframından şüphelendikleri için Motor üst kapağı da orjinal GM olarak değişti ancak ses devam etmekte.

Opel servisi ve Özel serviste böyle bir durumla karşılaşan olmamış.Ancak burada başka birinin de başına geldiğini tahmin ediyorum.Yorumunuzu ve düşüncelerinizi lütfen paylaşır mısınız nedir ?

Teşekkür ederim.

Görüntüleme: https://www.youtube.com/watch?v=1rTCiuGDgBs&feature=youtu.be

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Alternatör veya klima kompresörü veya devirdaim. Büyük ihtimalle ses bunlardan geliyor hocam. Çünkü gergileri değiştirmişsiniz. V kayışı ile tetiklenen bu üç parça kalıyor.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Devirdaim oldugunu dusunuyorum bi devirdaimi kontrol ettirin

ilkery

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alternatör veya klima kompresörü veya devirdaim. Büyük ihtimalle ses bunlardan geliyor hocam. Çünkü gergileri değiştirmişsiniz. V kayışı ile tetiklenen bu üç parça kalıyor.

Cevabiniz icin teşekkür ederim.

V kayisini da devirdaimi de degistirdik. Ayrica kayislari söküp motoru calistirdigimizda ses gelmiyor ancak kontagi stop ederken de hafif bir gicirtiyla duruyor motor. Yani ne yazik ki kayis ve kasnaklardan kaynaklanmadığını düşünüyor ustalar. Ama sebebini bilmiyorlar.

ilkery

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devirdaim oldugunu dusunuyorum bi devirdaimi kontrol ettirin

Cevabiniz icin teşekkür ederim.

V kayisini da devirdaimi de degistirdik. Ayrica kayislari söküp motoru calistirdigimizda ses gelmiyor ancak kontagi stop ederken de hafif bir gicirtiyla duruyor motor. Yani ne yazik ki kayis ve kasnaklardan kaynaklanmadığını düşünüyor ustalar. Ama sebebini bilmiyorlar.

Cemo1994

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok yüksek ihtimalle ses devirdaimden geliyor hocam bence çok takılma böyle seslere problem yapmıyorsa sıkıntı yok

ilkery

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok yüksek ihtimalle ses devirdaimden geliyor hocam bence çok takılma böyle seslere problem yapmıyorsa sıkıntı yok

Cevabınız için teşekkür ederim.

Doğrusu Haziran ayında başladı bu ses ve ne artıyor ne de azalıyor. Araçta da bir sorun yaratmadı.Ancak beni gerçekten rahatsız ediyor.

Kimsenin hakkına girmek istemediğim için de aracımı bu şekilde satmak istemiyorum.
Ancak bu şekilde bana sürekli para harcatıyor. Sürekli bir parça değişiklikleri yapılıyor ama sorun çözülemiyor.

Ne yapacağım bilmiyorum. Kayseride bulunuyorum şu anda eğer bakmak isteyen bir usta veya önerdiğiniz bir yer varsa önerilere açığım.

Teşekkür ederim.

yturgay

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
İyi günler. bende opel astra 1.4 turbo araç var. aynı ses ile bende karşılaştım. servise götürdüm serviste keçeleri değiştirdiler. ses kesildi. şimdi sıkıntı yok.

ilkery

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler. bende opel astra 1.4 turbo araç var. aynı ses ile bende karşılaştım. servise götürdüm serviste keçeleri değiştirdiler. ses kesildi. şimdi sıkıntı yok.

Yorumunuz için teşekkürler.

Tam olarak neredeki keçeleri değiştirdiniz ? Daha detaylı anlatabilir misiniz ?

Maliyeti ne oldu ?

Teşekkür ederim.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Krank kecesi var altta yag kaciriyormu araciniz alttan hic on krank kecesi diye geciyor parca