uzun yolda açık cam mı klima mı?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yau bende de klima yok ama fanı açtığımda 100 km nin üzerindeki hızlarda aracın fanı buz gibi üflüyor.. Yazın en sıcak zamanlarında da deneyip gördüğüm buydu.. bence sizde bir deneyin..
80'nin 90'nın altında git de görelim.:kop: Bir zamanlar çok yapardım. 110-120'de iyi oluyor, 120 den sonra klimanın ikinci kademesi devreye giriyordu. :)

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
discovery deki testi bende izledim araçlar ford du sanırım ama sonuç neydi benimde kafam karıştı herkes farklı birşey söylemiş :D
cam-klima karşılaştırması yapmadım hiç ama aynı yolu kışın 6,4 ortalamayla giderken yazın full klima açık 6,9 la gittik açıkcası sıcaktan pişip cam açıp o gürültüye katlanıp üstüne birde boyun ağrısıyla filan uğraşmaktansa 100kmde 0,4 litre benzine razıyım :D

benzin fiyatlarından ne hale geldik eskiden insanlar arabamda klima olsun diyordu şimdi herkesde klima var yola çıkmadan önce kullansammı acaba diye düşünüyoruz. sonumuz hayırlı olur inşallah ...

27 J 4811

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hizini sabitle 80 ,90 km erman ara ara klima aç rampalarda kilamayi kapa :D
ama sende benim gibi elin viteste oynuyorsun kanka devirli kullaniyosun
:kop::kop:
huyum pis kanka vites yükseltip düşürmeden araba kullandığımı anlamıyorum:D

27 J 4811

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
discovery deki testi bende izledim araçlar ford du sanırım ama sonuç neydi benimde kafam karıştı herkes farklı birşey söylemiş :D
cam-klima karşılaştırması yapmadım hiç ama aynı yolu kışın 6,4 ortalamayla giderken yazın full klima açık 6,9 la gittik açıkcası sıcaktan pişip cam açıp o gürültüye katlanıp üstüne birde boyun ağrısıyla filan uğraşmaktansa 100kmde 0,4 litre benzine razıyım :D

benzin fiyatlarından ne hale geldik eskiden insanlar arabamda klima olsun diyordu şimdi herkesde klima var yola çıkmadan önce kullansammı acaba diye düşünüyoruz. sonumuz hayırlı olur inşallah ...
aynen yaa arabayı alırken başka bi araba bakmıştık klima yoktu arkadaş bunu alalım demişti yaw bunda klima yok olmaz demiştim o da açabilecen sanki die iğnelemişti şimdi anlıyorum :kop:

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu yakıt olayını çok abartıyosunuz bence ya...

biz 16 yıl klimasız araca bindik. bolca uzun yol katederiz.. hep dersik klimalı bi aracımız olsa diye.. Allah'a çok şükür oldu... 10 lira fazla yaksın ama klima açık olsun hiç önemli değil... uzun yolda klimayı bile açmayacaksam hemde bu sıcaklarda o zaman nie klimalı araç alırsınız bilmem ki??? ben otomotiv firmalarının yerinde olsam bütün aksesuarları opsiyonel yaparım... bizim millete hak yani... getirmedikleri aksesuarlar da da çok haklı üerticiler...

neyse...

27 J 4811

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

biz 16 yıl klimasız araca bindik. bolca uzun yol katederiz.. hep dersik klimalı bi aracımız olsa diye.. Allah'a çok şükür oldu... 10 lira fazla yaksın ama klima açık olsun hiç önemli değil... uzun yolda klimayı bile açmayacaksam hemde bu sıcaklarda o zaman nie klimalı araç alırsınız bilmem ki??? ben otomotiv firmalarının yerinde olsam bütün aksesuarları opsiyonel yaparım... bizim millete hak yani... getirmedikleri aksesuarlar da da çok haklı üerticiler...

neyse...
arkadaşım gideceğim yol 900km ve bu aracı yeni aldım yaz mevsiminde de ilk kez çıkıcam ve aklıma takılan bi konu bu sorup paylaşmak istedim bende babamın arabasını kullanırken 90km le gidilir mi derdim yollar bana göre düzgündü hiç farketmedim benzinin bu kadar pahalı olduğunu ne de olsa baba parası ama şimdi insan önemsiyor farkediyor!!! umarım anlatabilmişimdir!!!

27 J 4811

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

neyse...
arkadaşım gideceğim yol 900km ve arabamı da yeni aldım ilk kez yaz mevsiminde uzun yola çıkıcam. bu konuyu merak ettim ve arkadaşların fikirlerini almak istedim.bende babamın arabasıyla gezerken bilmezdim yolların bu kadar bozuk olduğunu bu kadar kasis olduğunu benzinin bu kadar pahalı olduğunu ama insan kendi arabasına binince kendi parasıyla kullanınca onu anlıyor farkediyor!!! sebebi bu yoksa burada kimse şekil olsun die klimalı arabaya aksesuarlı arabaya binmiyor!!! umarım anlatabilmişimdir!!!

27 J 4811

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım gideceğim yol 900km yani 10liradan fazla farkeder ayrıca arabamı yeni aldım ilk kez yaz mevsiminde yola çıkıcam bu arabayla aklıma takılan bi konuydu sormak fikir almak istedim bende BABAMIN arabasıyla gezeken bilmezdim yolların bu kadar bozuk olduğunu bu kadar çok kasis oluğunu benzinin bu kadar pahalı olduğunu kendi paranla kendi arabana binince anlıyosun farkediyosun!!!sebebi bu yani yoksa burda kimse sırf şekil olsun die klimalı ya da aksesuarlı arabaya binmiyor!!! umarım anlatabilmişimdir!!!