Uzun Yol İzlenimleri

bjk675

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Uzun Yol İzlenimleri

kurban bayramında antalya ya gidip geldim ortalama 1000km yaptım 200 tl mazot yaktım. keyifle gidip geldim. o kadar viraj hiç yormadı...

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ist - ankara gidiş dönüş yolculuk yaptım aynı gün içinde otoban kullanarak

aracımı tekrar sevdim. özellikle düzgün asfaltta o yol sesi de kesilince sadece motor sesini dinlemek güzeldi.

ilk kez 190 km hıza kadar çıktım, özellikle dönüş yolunda uzun süre yüksek hızda kaldım

kendine keldi sanki araba, çok daha iyi tepkiler vermeye başladı

bu arada 120 km hız civarı duyulan ruzgar sesi sanki yuksek hızlarda cok daha az rahatsız edici gibi geldi. belki yoldaki gidiş açısından veya ruzgar durumundandır. yada daha çok yola odaklandığımızdan.

bir mercedes'e kanıp dönüş yolunda ufak bir kapışma da yaptım. 180 ile otobandaki nispeten keskin virajların birisinde astra beni korkuttu ama rüştünü ispat etti yol tutuş konusunda o virajda ve hızda bile. sonra tabi kendime kızdım ne gerek vardı diye.

gidiş dönüş ort. 7.6 litre toplamda yaklaşık 65 litre benzin tüketti (1.4 otomatik) tabi 24 TL de hgs ücreti var

yüksek hızıma ve hiç hız sabitleyici kullan-a-mama rağmen tüketim beni memnun etti diyebilirim

daha hızlı gittiğim dönüşte gidişe göre fazladan 6-7 litre tüketim oldu, yarım saat yada 45 dak için değmezmiş hızlı gitmeye onu söyleyebilirim

BugattiV

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4 t start stoplu sedan aracımla İstanbul -Ayvalık arası 302 km yol yaptım. Ortalama hız 75,4 km/h , ortalama tüketim 5,9/100km . Bazen 120-130 km hızla gittim. Bazen de 90-100 km'ye cc ile hızı sabitledim. Klima hep açıktı. Özet olarak oldukça keyifli ve yorucu olmayan bir yolculuktu. Yakıt tüketimi oldukça güzel geldi.

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu hafta sonu işim gereği bulunduğum İnegöl'den Çeşme'ye gidip üstüne bir de İzmir turu yapıp geri döndüm. Sevgiliye özlem çok haliyle sürat var, klima hep açık, ortalama hız 109 km/s yakıt ise 5.1 l/100km. Tek bir şey diyeceğim; uzun yolda bir aşktır Astra. Fındık motorun tokatladıklarını, virajlarda freni pek kullanmamama şaşıranları saymayacağım bile :)

Bu arada "kullanmamama" ne enteresan kelime oldu. Hiçbir yabancıya anlatamazsın 3 kere -ma demeyi. Türkçe'yi seviyorum :)

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Dün gece izmir den çanakkale ye geldim. Gece olduğu için klima kapalı ancak araç 3 kişi ve tıka basa doluydu. 150km lik kısmı 100 sabit hızla gittim. Ortalama 4.7 idi daha sonra hızımı 110 a sabitledim ort. 4.6 ya düştü. Bandirmadan sonra sahura yetişmek için biraz yuklenince yolculuk sonunda ortalamam 4.8 oldu. Toplamda 385 km yol yaptım 4.8 ortalama oldu.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araba sanki yeni almışım da ilk kez farkediyormuşum gibi her uzun yolculukta kendine hayran bırakmaya devam ediyor.

Ben de iki gün önce İzmir e gidip geldim süratim de epey yüksekti ama araçta ne yüksek sürate dair bir gürültü vardı ne de salınım!

110-160 km arası hızlarda yol aldım sanki raylarda gidiyormuşcasına arada tek parmakla direksiyona dokunmak yetti çoğu zaman.

wings35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BugattiV link' Alıntı:
1.4 t start stoplu sedan aracımla İstanbul -Ayvalık arası 302 km yol yaptım. Ortalama hız 75,4 km/h , ortalama tüketim 5,9/100km . Bazen 120-130 km hızla gittim. Bazen de 90-100 km'ye cc ile hızı sabitledim. Klima hep açıktı. Özet olarak oldukça keyifli ve yorucu olmayan bir yolculuktu. Yakıt tüketimi oldukça güzel geldi.

6.vitesin faydaları işte. benim araç 115bg olan uzun yolda tek eksiği 6.vites... keşke 1.4t alsaymışım

freelook

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wings35 link' Alıntı:
6.vitesin faydaları işte. benim araç 115bg olan uzun yolda tek eksiği 6.vites... keşke 1.4t alsaymışım
Katılıyorum ben Turbolulara LPG takıldığını bilmiyordum. Bu yüzden almamıştım.
Yoksa 1,4 T ler çok keyifli araçlar.
Keşke-keşkeler olmasaydı.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Edremit ten 01:20 de yola çıkıp sabah 9 gibi Ankara ya vardım, araç çamurluklardan gelen (ses kesen dolgular yerinden çıkmış - kronik) rüzgar sesi dışında gene ilk 2 saat neredeyse sıfıra yakın yogunluk verdi, kalan son 1 saatte ise sürekli oturmaya bağlı hafif ağrılar başlamıştı; uzun yolda ritmimi yakalamışsam durmayı pek sevmem çünkü..

Yola çıkarken 50km boyunca sert ve yüksek süratli kullanıma bağlı olarak ortalama tüketimde yaklaşık 10 litreyi gösteren ekran Bursa çıkışına geldiğimde 5.8 e inmişti, aslına o tempo ile daha da az yakması kesin gibiydi ama son depodaki Petrol Ofisi 95 bu aracın tüketimini biraz müsrifleştiriyor çoğu zaman.

Birkaç yerde anlık olarak yaptığım 200 - 210 ve 240Km hızlar, Kınık Maden suyu fabrikasından sonra yokuşları 180km ye varan hızlarda almam ile ekran 6.4 e yükseldi, Ankara girişinde ise 6.2 ye düştü.

şuan araç 3/4 deponun biraz fazlası ile 705km yapmış durumda parkta dinleniyor.  greatt

BugattiV

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Edremit ten 01:20 de yola çıkıp sabah 9 gibi Ankara ya vardım, araç çamurluklardan gelen (ses kesen dolgular yerinden çıkmış - kronik) rüzgar sesi dışında gene ilk 2 saat neredeyse sıfıra yakın yogunluk verdi, kalan son 1 saatte ise sürekli oturmaya bağlı hafif ağrılar başlamıştı; uzun yolda ritmimi yakalamışsam durmayı pek sevmem çünkü..

Yola çıkarken 50km boyunca sert ve yüksek süratli kullanıma bağlı olarak ortalama tüketimde yaklaşık 10 litreyi gösteren ekran Bursa çıkışına geldiğimde 5.8 e inmişti, aslına o tempo ile daha da az yakması kesin gibiydi ama son depodaki Petrol Ofisi 95 bu aracın tüketimini biraz müsrifleştiriyor çoğu zaman.

Birkaç yerde anlık olarak yaptığım 200 - 210 ve 240Km hızlar, Kınık Maden suyu fabrikasından sonra yokuşları 180km ye varan hızlarda almam ile ekran 6.4 e yükseldi, Ankara girişinde ise 6.2 ye düştü.

şuan araç 3/4 deponun biraz fazlası ile 705km yapmış durumda parkta dinleniyor.  greatt

Bir depoyla neredeyse 1.000 km yapacakmışsınız ki bu dizellerle bile zor. Değerler gerçekten çok güzel bence. 045thumbsup