Uzun Yol İzlenimleri

machinist341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Uzun Yol İzlenimleri

selam arkadaslar
istanbul maltepe den depoyu doldurdum.Çıktım yola manavgatta otele vardığımda çeyrek depo benzinim kalmıştı.Aracım 1.4T cosmo manuel ortalama 120 km hızla seyir ettim.Google dan baktığım km ye göre benim evden manavgat 750km
saygılar

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar  2013 Astra Sedan 1.4 Turbo aracımla 1200 km. uzun yol Aracın yol  yaptım. Mükemmel keyifli ve zevkli bir yolculuk oldu. Aracın uzun yol performansından çok memnun oldum. Hız ortalamam 130-140 civarı idi. Zaman zaman 180-190 km. hızlara da çıktım. İki sürücü olarak çok rahat ve keyifli yolculuk yaptık. Yolculuk bitmesin istedim. Hız konusunda limitleri zorladığım için yakıt tüketimini de önemsemedim. 389 tl lik benzin yaktı. Hesapladım ortalama 6,66 litreye tekabül ediyor. Yani km.de 33 kuruş yakmış. Ancak 100 km.yi geçmesem 5,3 litre civarında yakıyor. Ancak gaza basmamak mümkün değil. Yola çok güzel yatıyor ve güven veriyor. Umarım dönüş yolculuğu da böyle keyifli olur. Turbo motor gerçekten çok başarılı, cosmo donanım ise harika. Verdiğim 57 bin TL helal-i hoş olsun.

onurs1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Km si şuan aklıma değil ama istanbul çıkış, sırasıyla; zonguldak, kastamonu, sinop, samsun, ordu, giresun, trabzon, rize, çayeli aynı güzergah dönüş şeklinde bir hafta geçirdim. Arabada bazen tutarsızlıklar oluyor performans anlamında yakıt ile alakalıdır diyeceğim ama sadece shell kullanıyorum. Bazen canavar gibi rampa falan dinlediği yok bazen kamplumbağa ne kadar vites küçültsemde çıkmam diye diretiyor. Araçtaki ağırlık ortalama 200 kg dı seyehat boyunca, 1350 tl gibi bir tüketim yaşadım klima çok fazla kullanmıyorum ama açtığım anlarda oldu. Şöylede birşey var araba değil gemi mübarek yol tutuşuna bayılıyorum inanılmaz güven veriyor yola basışı, viraj rüzgar o bu yok sarsıntı hissetmiyorum, diğer aracım olan focus yolda deli divane gibi giderken astra müthiş bir yol tutuş sergiliyor.
Gidişte çok zorlamadım ama dönüşte zamanım olmadığı için bi hayli bastım ilk hızlanmalarda benzin gidecek diye düşünmeden abanınca kükrüyor meret, heleki hızını alınca 200 mt 300 mt geriden başlıyorum selektöre. Tam mevkii hatırlamıyorum bolu tüneline gelmeden uzunca bir iniş vardı orda ne allah verdiyse yüklendim gaza 232 yi geçerken önümden çekilmeyen araç yüzünden yavaşladım bir daha da o hıza çıkamadık.
Yol boyunca rahatlık anlamında focus gibi olmadığını üzülerek söyleyebilirim aracım edition olduğu için koltuklar çok rahatsız sarmıyor vucudu, bozuk yollarda baya hissettiriyor arabadaki sertlik.
Genel kanım kendi paranız ile yakıt alacaksanız uzun yola gitmeyin :) , ama yok önemli değil güven derseniz bu arabada cidden bana bişey olmaz dedirten o güven hissini veren birşeyler var.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

M1kemal link' Alıntı:
1700 kusur yol yaptim bi okadar da geri donerken yapacagim anladigim tek sey var bu arac uzun yol arabasi...
Asik oldum aracima virajlarda verdigi his anlatilmaz
Aracim full dolu 4 kisi bagaj var klima da acik 30 lt gaz ile 305 km yapti hizim sabit 123

1600 km iyi hos gecirdim de son 100 km kala balikesir akcay arasinda ariza isigim yandi lpg kaynakli 2 gunden beri onunla ugrasiyordum yeni isim bitti balikesir efe otogaza gittim lpg beynini degistirdim ins daha sikinti yapmaz

Evet uzun yol aracı. Unutmam 2011 de agustos ayında tatil donusu çok hastalanmıştım. O halde bile aracımı yaklaşık bin km rahatlıkla kullanabildim. Hiç yormamıştı...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra ,le yaptığım uzun yolculukların hepsinden büyük keyif almıştım, ևarşamba Insignia ile Ankara ya gideceğiz bakalım Insignia nasılmış  greatt

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Astra ,le yaptığım uzun yolculukların hepsinden büyük keyif almıştım, ևarşamba Insignia ile Ankara ya gideceğiz bakalım Insignia nasılmış  greatt
İnsignia astrayı aratmayacaktır neticede büyük kuzeni  okkk

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

Tolga kardeşim sen de nmavi var mı? Bu intellilink ıyı güzel hoş da navisiz olmuyor.... ֖zellikle uzun yolda

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
Tolga kardeşim sen de nmavi var mı? Bu intellilink ıyı güzel hoş da navisiz olmuyor.... ֖zellikle uzun yolda

֜mit yok yahu bende navi, bir arkadaş "navi için sıra bekleme* Intellilink ile cepten naviye bağlanırsın" demişti, saygıyla anıyorum kendisini burdan  8)

Kaldıki bende yer yön bulamam hiç, umarım ileride navi eklenir Intellilink e.

* Deri döşeme + Bose ve Navi için yaklaşık 3 ay beklemem gerekiyordu, Bose için 19" jantı kabul etmem gerekiyordu yollar kötü olduğundan ve Intellilink=Navi muhabbetinden hepsinden vazgeçmiştim.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֜mit yok yahu bende navi, bir arkadaş "navi için sıra bekleme* Intellilink ile cepten naviye bağlanırsın" demişti, saygıyla anıyorum kendisini burdan  8)

Kaldıki bende yer yön bulamam hiç, umarım ileride navi eklenir Intellilink e.

* Deri döşeme + Bose ve Navi için yaklaşık 3 ay beklemem gerekiyordu, Bose için 19" jantı kabul etmem gerekiyordu yollar kötü olduğundan ve Intellilink=Navi muhabbetinden hepsinden vazgeçmiştim.
Way arkadas o kadar para ver navi olmasin. Ben senin arabada var biliyodum.