Uzun Yol İzlenimleri

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımızı yeni aldığımızda ya da uzun yol kateddiğimizde astralarımız hakkındaki bilgileri ve izlenimleri burada paylaşabiliriz.

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Uzun Yol İzlenimleri

Herkese merhabalar. Bu haftasonu Karabaş'ımla ilk uzun yolumu yaptım. bazı verileri hafızamdayken paylaşmak istedim. aracım 1300 km.de..herşeyden önce araç çok güvenli. yüksek hızlarda ve virajlarda yol tutuşunun ne kadar başarılı olduğunu çok iyi anladım. ilk olarak dün öğlen vakitlerinde sefaköy shell de 152 tllik mazot alıp depoyu fulledim.(+2 tl. karşılığı ferrarimi de aldım)yol bilgisayarındaki ort.yakıt ve sürüş 2 yi sıfırladım. bilgisayardaki araç ayarları kısmından da  140 km. hızda ikaz seçeneğini açtım ki fazla sürat fazla yakıt demek. ilk durak karadeniz ereğlisine 280 km yol yaptım. Tem Düzce ayrımına kadar ort. hızım 139 ort. tuketim 6,1 gösteriyordu. düzceden sonra hızım 80-120 aralığında değişti.ereğliye vardığımda ortalamam 5,7 ye düştü. ordan zonguldak-yenice-karabük 210 km. daha yol yaptım. yollar bayağı virajlı ve bol bol iniş çıkışlı olduğundan 120 km hızı geçtiğimi hatırlamıyorum. Karabüke vardığımda ortalamam 5,8 oldu. bugun dönüş için ortalama yakıtı sıfırlayıp Karabükten Geredeye gidip ordan  teme bağlandım. karabük-gerede arasında 140 km civarı hız yaptım. yol bilgisayarı zırt pırt uyarı veriyordu. hız sınırını aştınız diye(hoş bir özellik..önceki astralarda ki gibi toplam tüketimi göstermese de bilgisayar adına artı sayılabilecek bir ayrıntı)..geredede ilk shelle girdim(2. ferrari hevesi).yakıt ort. 6,9 lt. idi 580 km. yola karşılık 119,95 tl.lik mazot aldım. 206 kuruş (6,1  lt). tekrar yola çıkıp aracı 120 km.ye sabitledim. bolu tunelde 70 km. hıza sabitledim. sonrasında yine 120 km. sabite ayarladım.izmite kadar sıkılsamda, patlasamda mecbur durumlar haricinde hız yapmadım. izmite geldiğimde ort.yakıt 5,1 oldu. sonra dayanamadım gişelere kadar bol bol hız limiti ikaz sesi duydum. evime geldiğimde toplam 934 km. yol yaptım. tekrar doldurmam lazımdı ama üşendim diyelim. bilg. verisi ortalama yakıt 5,2 şu an ve göz kararı çeyrek depodan biraz daha fazla yakmışım gibi gözüküyor.
Akşam akşam biraz fazla oldu ama son olarak şunu söyleyeyim. Dün Kurtköy civarında 1(beyaz enjoy plus ) Ereğlide 1 (teknik gri cosmo) zonguldakta avm önünde 1(beyaz enjoy plus) astra gördüm. buna karşılık yanından geçtiğim herkesin gözlerine bayram ettirdim..herkese hayırlı geceler..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkürler ercub paylaşım için yazınızı büyük bir zevkle okudum
ben de ilk aldığımda 1750 km yapmıştım bundan 2 ay önce ortalama yakıt 5.6 göstermişti seyahat sonunda ben de de.
Ancak uzun yolda araç gayet rahat ve konforlu dediğiniz gibi

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet o yazınızı hatırlıyorum. tam da 1.3 yeterli olur mu olmaz mı gibi düşüncelerin ağır bastığı bir dönemde gerçekten menfi anlamda oldukça fikir değiştrmiş hafta sonunda da aracımın siparişini vermiştim. Bir anlamda astra alma sebeplerinden birisiniz. Bu konuda da teşekkür ederim.. 

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

ercub link' Alıntı:
evet o yazınızı hatırlıyorum. tam da 1.3 yeterli olur mu olmaz mı gibi düşüncelerin ağır bastığı bir dönemde gerçekten menfi anlamda oldukça fikir değiştrmiş hafta sonunda da aracımın siparişini vermiştim. Bir anlamda astra alma sebeplerinden birisiniz. Bu konuda da teşekkür ederim.. 
Bilgi ve fikir paylaşımının önemi ile ilgili güzel bir örnek olmuş :)

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dün itibarıyla bende aracıma kavuştum. 2011 astra j 1.3 dizel cosmo. navigasyon olarak cylone düşünüyordum ama aldığım bayide necvox taktıkları için necvox taktırdım. özellik olarak cylone dan farkı olmadığını gördüm hatta hakan beyin videosundan gördüğüm kadarıyla menüleri de hemen hemen aynı. sadece arayüzü farklı.
aracı teslim alırken km 10 u gösteriyordu. depoyu doldurdum. bir süre istanbulda dolaşıp balıkesire doğru yola çıktım. akşama doğru çıktığım için yolculuğun bir kısmı gündüz bir kısmı gece şartlarında geçti. araba gerçekten çok konforlu, insana üst segment bir arabaya binmiş hissi veriyor. nekadar rodaj süresi diye birşey artık olmasa da yola çıkarken kendi kendimi arabayı sakin kullanma konusunda telkin ettim. ama çok başardığım söylenemez:) araba sürekli hızlanma eğiliminde:) cruse control tepkilere çok hızlı cevap veriyor ve çok güzel bir özellik. zaten AFL ye söylüyecek birşeyim yok, bayıldım! yol boyunca (zorunlu haller hariç) 110-120 km/s hızla kullandım. yaklaşık 360 km yol yaptım. eve geldiğimde ortalama tüketim değeri 5.4 ü gösteriyordu. (bursa otobanında düz zeminde cc ile 120km hızla anlık tüketim 3.9 du).

şimdilik bukadar... :) kullandıkça tecrübelerimi paylaşmaya devam edeceğim

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracınız hayırlı olsun erdem bey
kazasız belasız sürüşler diliyorum
ben aracımı ilk aldığımda hissettiğim izlenimlerin aynısı sizde de oluşmuş, araçlarımızda aynı bu arada
yakıt değerleriniz de oldukça iyi bu arada:)

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Erdem Bey,
Aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler.
Tablomuza da verileriniz bekliyorum.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkür ederim arkadaşlar

HaKaN link' Alıntı:
aracınız hayırlı olsun erdem bey
kazasız belasız sürüşler diliyorum
ben aracımı ilk aldığımda hissettiğim izlenimlerin aynısı sizde de oluşmuş, araçlarımızda aynı bu arada
yakıt değerleriniz de oldukça iyi bu arada:)

araçlarımız aynı ama tek fark benimki siyah :)

drwaverunner link' Alıntı:
Erdem Bey,
Aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler.
Tablomuza da verileriniz bekliyorum.

tablo değerlerini gönderiyorum Sn. Drwaverunner

bu arada 1.3 dizelin performansında çok memnun kaldım. eski aracım 2008 corolla d4d idi. onunla kıyasladığımda hiç bir fark göremedim hatta daha iyi diyebilirim

BAKUTA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba

geçtiğimiz hafta ordu trabzon arasında ilk uzun yol deneyimim oldu.

ilk olarak hızı sabitleyince 100km/h lerde anlık yakıt tüketimi 3,8-4,5 lt/100km arasında gitti geldi.tabikide ben yavaş gidemediğim için bu değerin üzerinde kaldı ortalama yakıt tüketimim.

genel olarak viraj performansından memnun kaldım.güven veriyor insana.watt bağlantı iyi demekki dedim içimden.hızlanma da ııydı bence.yuksek hız değerlerine zorlanmadan cıkılabılıyor.denme amaçlı max hız olarak 186 km saat i gordum.konfor olarak da uzun yolda rahat bir araç.

diğer bir konuda ister istemez dikkat çekiyor Astra.Ayrı bir hava katıyor,insanlar donüp bakıyor ve konuşuyorlar onu gorebiliyosun.

şimdilik böyle ilk izlenimler.selamlar.