Uzun Yol İzlenimleri

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Uzun Yol İzlenimleri

drokaner link' Alıntı:
benim araç binlerde hala 9.3...ancak özellikle soğuk havalarda dikkat ettim inanılmaz arttı tüketim...hatta giderek artıyor gibi...2000 leri görünce azalır diye düşünüyorum...ara ara değerleri paylaşırsan bende sana atarım değerlerimi...
tamamdır. Umarım düşer yoksa kötü 150 tl benzin alıyorum 300-320 km arası görüyorum sehir içi. Bir de bu yol bilgisayarında gösterdiği kalan mesafe 40-60 km fark ediyor.

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

haftasonu istanbul ankara tekrar istanbul şeklinde bir yolculuk yaptım aracımla çok soğuk ve rüzgarlı bir hava vardı malunuz fakat anlamadığım ne zaman 140-150 km çıksam arabamın kontrolünü yitirir gibi bi hisse kapılmamdı sanki bir el arkadan arabayı kaldırıyor sola sağa dürtüyor ve çok fazla hoplama zıplama yaşadım yavaşlayıp hızlandım hep aynı tek kişiydim araç boştu ama ilk defa böyle bir sorun yaşadım araçlarımızın rüzgardan bu kadar etkilendiğini bilmiyordum açıkçası yada benim arabamda bir gariplik başladı bu aralar..

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arabalarımız biraz yüksek bununla birlikte eğer lastik havalarınızda bi dengesizlik varsa oynama çok daha hissedilir hale gelir...

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş

Arkadaşın sölediği şikayetin aynısı başıma gelmişti hatta yoldan bile çıkıp takla atma ihtimalim vardı.O andan itibaren aracıma yay taktırmaya karar verdim.Şu an yolda çivi gibi gidiyor.Aracımın Hem görüntüsü degişti hemde yol tutuşu arttı.

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

deathburn link' Alıntı:
Arkadaşın sölediği şikayetin aynısı başıma gelmişti hatta yoldan bile çıkıp takla atma ihtimalim vardı.O andan itibaren aracıma yay taktırmaya karar verdim.Şu an yolda çivi gibi gidiyor.Aracımın Hem görüntüsü degişti hemde yol tutuşu arttı.

bize yay hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? kaça taktırdınız nasıl yaptınız v.s bide foto paylaşabilirseniz çok memnun olurum...

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş

Yayları maslak oto sanayıdeki "yıldız tuning" adlı firmadan 375 tlye satın aldım.Daha sonra monte işlemi için yıne aynı şekil maslakta opel ustasına  75 tl işcilik karşılığında monte ettirdim.

Fotoğrafı koymayı bende sizin gibi istiyorum ancak şu an hem elimde foto makinası yok hemde araca tavan folyosu kaplatıp son haliyle çekmek istiyorum

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende çok ciddi şekilde düşünüyorum yay olayını... uygun olduğunuzda çekipte koyarsanız çok sevinirim...

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla arkadaşlar yay olayını bilmiyorum ben öyle bir olaya girmem ama bizim segmentte bir arabaya bu kadar savrulma zıplama hiç yakışmıyor gerçekten araba albeaya döndü resmen yüksek hızda çok şaşkınım bu konuda hala umarım bir kerelik bir durumdur yada lastik basıncındandır diye avunmak istiyorum sadece çok rüzgarlı havalarda gerçekten çok büyük bir risk ve tehlike söz konusu yoksa bu konuya herkesin dikkat etmesini öneririm..

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu işte kesin bir sıkıntı vardır yoksa bütün araçlarda böyle bir sorun olabileceğini zannetmiyorum