Uzun Yol İzlenimleri

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Uzun Yol İzlenimleri

BAKUTA link' Alıntı:
diğer bir konuda ister istemez dikkat çekiyor Astra.Ayrı bir hava katıyor,insanlar donüp bakıyor ve konuşuyorlar onu gorebiliyosun.
Bu bile tek başına tercih sebebidir :)

1

1423

Bilgi Girilmemiş

benim araç bugun 1000kmde yarın bursa'ya yola çıkmayı düşünüyorum.gidiş geliş 500km.
1.4 turbomu ilk 500km: 100km/h ve 3000deviri geçmeden ve zorlamadan kullandım.son 500 km yi de ankara-istanbul arası genel olarak sabit hızda kullandım.120km/h cc ile sabitledim ara sıra 140km/h ve 150km/h hızla da surdüm.aracı hem düşük devirde yani 6. viteste kullanmama rağmen hızlanmakta çok istekli.üstelik ortalama yakıt tüketimim 6.5 litre idi.astra j çok etkileyici araç.dikkatimi çeken şey :örneğin 2000devirde ilerlerken gaza biraz yüklenince hızlanma isteği 1saniye sonra daha fazla oluyor.tork 1850devirden sonra max.olsa da bu turbo kanatcık hızının maximuma ulaşma anı tahminim.işte ben biraz sabırlı davranıp gaza daha fazla yüklenmedim.araç zaten cevap veriyor.bence bu yüzden ekonomik gidebildim.astra j süper.iyiki bu aracı aldık dancee

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Allah içine sindirsin güle güle kullan

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçen haftasonu ben hariç geri kalan aile fertlerim silivriye gittiler.En uzun yolumu orası oldu :)Annemin bir şikayeti var.Kapıların kenarından bu cam açma düğmelrinin oralardan rüzgar girdiğini söledi.Acaba buna dikkat eden oldu mu ? Yoksa annemin abartmasımıydı :)

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Valla ben onun için özel arkaya birini oturturdum ve sadece arka bagaj camının ordan kötü yollarda zırıltı ses geliyor demişti.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim annem de oturdu aracın arkasına ve çok konforluymuş dedi
hatta babama söyledi onun corsası var, bak oğlumuzun arabası daha rahat arkası daha geniş diye
babam da o zaman biz de ondan alalım dedi :D hihi

1

1423

Bilgi Girilmemiş

arkadaşlar, bugun şehirler arası yol yaptım.bursa-istanbul arası.bazılarımızın rahatsız olduğu rüzgar sesine bugun odaklanma fırsatı buldum.evet 120km gibi başlıyor ses.bence bu araçlarda bu kadar olur.beklentimiz ne kadar fazla olursa o kadar kafamızı takıyoruz bu işe.yalıtım yeterli bence .hoşuma gitti.hatta bugun bursa otobanında 227 km/h hıza ulaştım, araç hissettirmiyor  8) geçen yaz 25.000km kullandığım combo ya göre süper bir heyecan.  dancee.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

konforu hissedebiliyor sunuz değil mi sn 1453 ?

ben aracı ilk aldığımda 1800 km yaptım yaklaşık 22 saat. Önceki aracımda bu yolu kattettiğimde ertesi gün yorgun hargın yerimden kalkamıyordum
ama bu sefer astra ile geldiğimde hiç yorulmadığımı cruise controlu da kullandığım için ayağımın hiç ağrımadığını hissettim

1

1423

Bilgi Girilmemiş

katılıyorum sn hakan bey, konforu hissediyorum.hem de çok.yalıtım 40-50 bin araç için bence çok iyi.yol ve rüzgar sesini duymamak için 300 bin lira mercedes S e veriliyor.bence bu fiyata bu teknoloji süper. ben de genellikle cc lü kullanıyorum.çok rahat.herkese kazasız belasız sürüşler..

drokaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçen hafta pazar ankara antalya arası ilk uzun yolumu yaptım.araç 1.4 turbo teknik gri sport.aracı ilk kullanmaya başladımda 18 litre ortalama yakıt tüketimi varken ş.içi antalya trafiğinde 100 km yaptıktan sonra ortalama 14 lt reye düştü.aracın sessizliği mest ediyor.gaza yüklenince koltuğa yapışıyorsunuz.ayrıca teknik grinin araca çok iyi gittiğinide solemeliyim.aracla antalyadan yola çıktıktan sonra ortalama yakıt tüketimi afyona doğru 10 ltre 100 kmlere düştü.afyondan sonra aracı ben kullanmaya başladım eşimden alıp ve cruie controlü ortalama 105 km ye fixledim.ankaraya geldiğimde ort yakıt tüketimim 8.6/100 km lere kadar geriledi.ancak 3 gündür ş.içi kullanıyorum ve giderek ortalama 9 lara geldi.benim anladığım kadarıyla performanslı kullanırsan ş.içi 10 litrelerde dolaşacak.konfor olaraksa söylenecek pek bişey yok.rüzgar sesini ben çok basmadığım için pek hissetmedim.aslında 40 li fiyatlara ınsıgnıanın spor görünümlü bir türüne binmekteyiz.böyle düşününce araba hem ekonomik hemde görsel olarak etkileyici.sonuç olarak km arttıkça umarım yakıt tüketimi düşer ve biz de bu konforu biraz daha ucuza mal edebiliriz....