Uzun hüzme Hk.

eRaGoN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabamda angel ve 8000K xenon var..gece sellektör yaptığım zaman sanki hiç sellektör yapmıyormuşum gibi oluyor kısalarda xenon olduğu için haliyle ışık cılız çıkıyor bu yüzden yandan çıkan arabalara falan tırsıyorum.. Uzunlara xenon hariç iyi ışık vermesi için lamba ve kelvin önerilerinizi alabilir miyim? Uzun farları o kadar çok kullanmadığım için xenon fuzuli geliyor..
:tesk:

skydive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabamda angel ve 8000K xenon var..gece sellektör yaptığım zaman sanki hiç sellektör yapmıyormuşum gibi oluyor kısalarda xenon olduğu için haliyle ışık cılız çıkıyor bu yüzden yandan çıkan arabalara falan tırsıyorum.. Uzunlara xenon hariç iyi ışık vermesi için lamba ve kelvin önerilerinizi alabilir miyim? Uzun farları o kadar çok kullanmadığım için xenon fuzuli geliyor..
:tesk:

uZun amPuLLerin de xenon mu aCaba yada beyAz amPul mu kuLLanıYorsun :confused:

eRaGoN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ketoo uzunlar xenon değil mtec marka beyaz ampulde kaç kelvin onu bilmiyorum..Başka arkadaşlar uzunlara hangi marka takmışlar onu merak ettim olmasza bende değiştireyim diyorum..
Ketoo perşembe yada cuma speedy e gidicem bakalım neler varmış...:)

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence osram nightbreaker diye bir model var ne tam sarı nede beyaz ama inanılmaz kuvvetli tavsiye ederim çünkü farları değiştirmeden önce kısalarda kullanıyordum süper bir ampul...

skydive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ketoo uzunlar xenon değil mtec marka beyaz ampulde kaç kelvin onu bilmiyorum..Başka arkadaşlar uzunlara hangi marka takmışlar onu merak ettim olmasza bende değiştireyim diyorum..
Ketoo perşembe yada cuma speedy e gidicem bakalım neler varmış...:)
BeN perŞembE güNü iziN yapıCam. cuMa güNü oraDayım :rolleyes: beniM kısALarDa xenon aMa faRk ediLmeSi içiN uzuNLarım saRı yaNıyoR... iLk zaManDa benim beyAz ampuLdü faRk ediLmiyoRdu..

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
biraz daha sarı bir ampul kullansan belli olur sanırım ben uzunlarda osram cool blue kullanıyorum tavsiye ederim

snowman2006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim vectrada kısalarda xenon olduğu için uzunlar senin dediğin gibi ha var ha yok idi.Xenonları taktırdığımda uzunlara da mtec mavi başlı ampül taktılar ama hiç faydasını görmedim.Bende osram cool blue aldım ve eskisinden çok çok iyi oldu.En azından uzunların yandığını anlıyorsun.Tavsiye ederim...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı dert bende vardı ben sellek fazla atmadığım için hatta hiç atmadığım için uzunlarada xenon aldım ama şu anda philips crystal vision var 4300k uzunlar için bence en ideal çözüm hem ampül dayanıklı hem ışık gücü yüksek hem beyazımsı uzakdan tam beyaz ama yakınlaştıkça kırılıyor hafifden ama çok hafifden

ben hepsini kullandım uzunlara istediğin o boyalı ampülleri kullan mtec osram ın nigh vision ı var falan ışığı kesmek den başka bir işe yaramıyor ve gerçekden uzunların işe arıycağı vakitde yağmurda çamurda önünü felç ediyor

benim sana tavsiyem çok sellek yapan ve bunu alışkanlık haline getirmiş birisysen xenonda almaman xenon ilk çalışmada yüksek bir elektrik akımı çekdiğinden ve sellekde de o xenonun ısınıp soğuma süresi nerdeyse olmıycağından ilerki zamanlarda aracının elektrik aksamına çok büyük zararlar verebilirsin..

eyer gerçekden aydınlatma istiyorsan boş ver xenon beyaz ışık diyorsan benim için görüş öenmli diyorsan..

philips x-treme 3400 kelvin sarıdır ama şaka etmiyroum xenon gibi yanar çok güzel önünü görürsün yada gene philips serisinden ben kullanmadım ama kullanan ve memnun kalan çok insan var gt150 serisi performans serisi oda 3400 kelvin

renk beyazlaşdıkça görüntün kesilir azalır xenonlarıma uysun diyorsan heleki xenonların 8000k gibi tam mavi bir renkse kesinlikle onu normal halojen ampülle dengelemene imkan yok ancak philipsin mavi kendinden boyalı diamond visionları var tam bir fiyasko al gece önünü görmeden kör kör gez daha alıpda memnun olan sürüş açısından diyorum bi rkişi ne gördüm ne duydum.. sadece dışardan görüntüsü mavidir güzeldir ama seni onu şöföre sor birde...

prens2381

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende önümüzdeki aylarda xenon taktırmayı düşünüyordum. hem kısalara hemnde uzunlara. şimdi bu yazdıklarınızdan sonra kararsız kaldım. ikisine birden taktırmayayım mı? eğer buna cevabınız evetse; kısayamı taktırayım uzunamı?

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzunlara xenon takmak çok mantıklı değil, hem tehlikeli hemde kullanışsız. Çünkü xenon ampul ısınana kadar tam anlamıyla ışık vermez, buda nerden baksanız 5-10 saniye demektir ilk kullanımda. Dolayısıyla sellektör olayını acil gerekli durumlarda yapamazsınız. O zaman uzunlara neden xenon takılır ki. Karşıdan geleni veya öndekini aşırı derecede rahatsız etmekse amaç, takılabilir o ayrı tabi..
Bunun dışında arkadaşlar bahsetmiş, uzunlar için en verimli ampul osram nightbreaker (%90 daha fazla ışık) Kullandım, süperdi, tavsiye ederim...

Son düzenleme: