uzaktan kumandayı niçin sık sık senklonize etmek gerekir?

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim kumanda 2-3 gün çalışıyor sonra çalışmıyor.senklonize ediyorum 3-5 gün daha çalışmaya devam sonra bi daha senklonize. bu böyle sürüp gidiyor bunun sebebi nedir bilen varsa yardım lütfen. (yapılanlar: pil değiştirme, kumandanın içini temizleme; sonuç aynı)

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lehimlerde çatlak olabilir. incelemenizi tavsiye ederim benim de aynı sorun vardı pilin yuvasının lehimleri çatlamış tekrar havyayla ısıtıp lehimledim sorun çözüldü bir yıldır sorun yok. yanlız ince uçlu bir havya kullanın ve ısıyı çok artırmayın. faydası olur düşüncesindeyim

OPEL_2004

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontaga anahtarı tak cevirirken acma kapama tuşlarına basılı tutarak cevir kontagı actığında tuşlara başılı vazıyette 8 sn bekle işlem tamam

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Ben bu sorunu tam çözemedim ama pil değişimi sonunda oldu. 2 ay kadar sürekli üç dört günde bir senkronize etmek zorunda kaldım. hatta bazn senkronize etmeyince açmıyordu. mecbur kumandasız muamelesi yapıyordum. Sonra kendiliğinden geçti gitti

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bilmiyorum senkronize nedir ne işe yarar neden yapılır :D

benim araçda bazen araba açık bırakıyorum mesela kendini belli bir sonra kitliyor ama bazende yapmıyor güvenemiyorum geçenlerde başıma geldi elliern doluydu bagajdan yük aldım yiğenim kapılar açık hayla dedi kapatır o kendini dedim sabah bir geldik kapılar açık kapatmamış kendini deli oluyorum bazen yapıyor bazen yapmıyor acaba senkronizenin bunla bir ilgisi varmı

yada o otomatik kapamayı nasıl devreye sokarım

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
lehimlerde çatlak olabilir. incelemenizi tavsiye ederim benim de aynı sorun vardı pilin yuvasının lehimleri çatlamış tekrar havyayla ısıtıp lehimledim sorun çözüldü bir yıldır sorun yok. yanlız ince uçlu bir havya kullanın ve ısıyı çok artırmayın. faydası olur düşüncesindeyim

+1

pil yuvasında temassızlık olabilir bende de aynı sorun vardı, açtım lehimleri yeniledim düzeldi.

OPEL_2004

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim araçda bazen araba açık bırakıyorum mesela kendini belli bir sonra kitliyor ama bazende yapmıyor güvenemiyorum geçenlerde başıma geldi elliern doluydu bagajdan yük aldım yiğenim kapılar açık hayla dedi kapatır o kendini dedim sabah bir geldik kapılar açık kapatmamış kendini deli oluyorum bazen yapıyor bazen yapmıyor acaba senkronizenin bunla bir ilgisi varmı

evet arkadaşlar bu otomatik kapanmayı nasıl devreye sokeriz varmı böyle bir özellik corsa c lerde

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplayan tüm arkadaşlara teşekkürler. galiba problem lehimlerde

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk

Bildiğim kadarıyla kapılar kumandayla açıldıktan sonra (kilit anlamında) belirli bir süre kapılar açılmazsa (fiziksel anlamda) kapılar tekrar kilitleniyor. Anlatım biraz karışık oldu sanırım :) Kumandadan kapı açma düğmesine basıp bekleyince kapılar kilitleniyor ama kumandadan açtıktan sonra arabanın içine oturup beklerseniz kilitlenmiyor. Sanırım bu anlatım daha düzgün oldu. Bagajı açmış olmanız bu açıdan otomatik kilit mekanizmasını devre dışı bırakmış olabilir.