OPEL ANTARA 2.0 COSMO SUV Motoriçi Alttan ve Üstten OPEL Yıkama sonrası araba çalışmıyor :(

HasanDilmen1989

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Öncelikle merhaba arkadaşlar,ustalar,
2008 model Opel Antara 2.0 COSMO SUV, izmirden aldım, İstanbul’a kullanarak getirdim, daha sonra

01.04.2023 günü
2008 Opel Antara 2.0 4x4 Otomatik SUV
aracımın motorunu motor yıkamacıda yıkattım, sebebi ise (yağ terlemeleri ve kaçakları tespit etmek için usta yıkat öyle tespit etmek daha sağlıklı olacaktır dediği için, böyle birşey yaptık, yıkamadan önce motor beynini su almayacak şekilde bir deri örtü ile sararak, işi bilen bir yerde yıkattırdım,

Fakat araba kontağı çevirince, ekranda ışıklar yanıyor fakat, marş gıv gıv etmiyor,

Sanki akü bitmiş diyeceğim ama, ekranda göstergeler ve far sistemlerin hepsi çalışıyor, ama marş basmıyor

ayrıca 70a aküsü olan başka bir araç ile kalın bir takviye kablosu ile, araca takviye denedik, fakat yine çalıştıramadık, sonuç aynı, marş basmıyor

Motor yıkamadan önce hiçbir sorun yoktu, yıkamadan sonra böyle birşeye maruz kaldım,

Aracımı kurcalatmadan, doğru tespit ile nokta atışı müdahale ile stabil hale getirebilmek için, tecrübeli usta fikirlerine (önerilerine) ihtiyacım var

Şimdiden teşekkürler

05.04.2023 günü
Motor beynine su kaçmış, içini açtık su doluydu, yeni çıkma beyin aldık mecburen, Topkapı sanayideki Beyinci Talat ve Hasan usta kodlama yaptı, yeni beyini taktı, fakat araba yine çalışmıyor, motor yıkama öncesinde sorun yoktu aracı izmirden aldım getirdim, motoru yıkamadan sonra böyle arıza verdi araç

Marş motorundan duman gelmiş, marş motoruna bakılacak, ayrıca kelebek kendisini kilitlemiş dediler, çıkma kelebek denenecek,

Ayrıca mazot basınç map sensörü diye bir parçaya da ayrıca bakılacakmış

Biraz durumlar karışık, hakkımızda hayırlısı olsun inşallah,

Tecrübeli ustalardan yardım rica ediyorum, ataşehirde bende esnafım, şimdiden teşekkür ediyorum, tecrübeli usta fikirlerine ihtiyacım var

0545 131 32 32 den arayabilirsiniz

Son düzenleme:

rmzngkts

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Hocam bu aracin her yeri elektronik. birakin yikamayi bi nemli bez ile dahi silmeyin. umarim durum düzelmistir. arac cok keyfili bir arac fakat sanayi de dilinden anlayan pek fazla usta yok. olanlarda malesef ayri havalarda.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Captivalar ile aynı dizayn ve motora sahipler, söylediğiniz gibi ustasını bulabilmek lazım.