uzaktan kumanda problemi

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bildiginiz uzere aracim tam 1 hafta serviste kaldi enjektorler icin. araci aldigimdan beri yani sali gununden beri uzaktan kumandamda bir problem var. soyle anlatayim. sabah ise gitmek icin asagi iniyorum acma tusuna basiyorum aciliyor. ise gidiyorum kilitleme tusuna basiyorum kilitlemiyor. manuel olarak anahtarla kilitliyorum.8 saat sonra eve gitmek icin aracima yaklasiyorum basiyorum aciliyor. eve geliyorum basiyorum kilitlenmiyor. 2 saat kadar sonra pencereden acma tusuna basiyorum aciyor sonra da kilitliyor. yani anladigim kadariyla durum soyle. arac park halinde 2 saat kadar bekleyince kumanda acip kapatiyor. ama araci calistirip bir yere gidip istop edince calismiyor. tekrar calismasi icin 2 saat kadar bir sureye ihtiyac duyuyor.

kitapcikta tekrar senkronize etmek icin araci manuel olarak acin kontagi actiginizda senkronize olur diyor ama ben de ise yaramiyor. daha once de bunun konusu gecmisti ama o zamanlar arada sirada yapiyordu. simdi ise anlattigim gibi devamli yapiyor. bu konuda bilgisi olan var mi? ya da arac ayarlarinda boyle bir secenek falan var da ben mi bilmiyorum.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: uzaktan kumanda problemi

serviste kutup başları sökülüp takılınca senkronizasyon yapmamışlardır tekrar kutup başlarını söküp takın ve senkronize edin bana servise gittiğimde eğer akü biter ve servise gelemez başka yerde değiştirirsem bunu yapma mı söylediler.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BRKCDTI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eski arabamdan (Corsa D) senkronizasyon için anahtar kontağa takılı durumdayken anahtar üzerindeki açma kapama düğmelerine basılması gerektiğini hatırlıyorum. Bir deneyin isterseniz.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bir de bahsedildiği üzere ayarlardan Sürücü Tarafından Kişiselleştirme
açık olmalıdır ki araç anahtara kayıtlı bilgileri hafızasında saklayabilsin

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulaş hocamın dediği gibi  akü kutup başını söküp takın bunun için servise de gitmene gerek yok  bir tornavidayla  akü üstündeki kutuyu açarsın sonra kutup başlarını söküp  tekrar takarsın.  sonrasında  tekrar anahtarla  kapıyı açın. muhtemelen sorun ortadan kalkacaktır.

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yarin bir deneyeyim kutup baslarini sokmeyi bakalim nasil olacak.

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
bir de bahsedildiği üzere ayarlardan Sürücü Tarafından Kişiselleştirme
açık olmalıdır ki araç anahtara kayıtlı bilgileri hafızasında saklayabilsin

bu ayar menusune ben hic denk gelmedim. nasil ulasabilirim bu surucu tarafindan kisilestirme ayarina.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

config den araç ayarları buradan ulaşabilirsiniz
ama bunu problem çözüldükten sonra yapmanız daha iyi olur
çünkü anahtarı araca taktığımızda araç son ayarları okuması için bu ayarın mutlaka açık olması gerekiyor

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
config den araç ayarları buradan ulaşabilirsiniz
ama bunu problem çözüldükten sonra yapmanız daha iyi olur
çünkü anahtarı araca taktığımızda araç son ayarları okuması için bu ayarın mutlaka açık olması gerekiyor
Hakan hocam configden arac ayarlarina girince surucu tarafindan kisilestirme diye birsey oldugunu hatirlamiyorum ben. defalarca kurcaladigim bir yer orasi ama.