uzaktan kumanda problemi

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: uzaktan kumanda problemi

hmm ben de var kesinlikle
yarın kontrol edip size döneceğim fotoğraflar ile sn Tiaomol
ama siz öncelikle aracınızın akü bağlantısını kesip takmanızdır sonra senkronizason yapmanız (10 dk bekleyiniz aküyü söktükten sonra)
akü bağlanırken önce pozitif (+), sonra negatif (-) ucu takılır. Sökerken ise bu işlemin tersi yapılmalıdır.

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
hmm ben de var kesinlikle
yarın kontrol edip size döneceğim fotoğraflar ile sn Tiaomol
ama siz öncelikle aracınızın akü bağlantısını kesip takmanızdır sonra senkronizason yapmanız (10 dk bekleyiniz aküyü söktükten sonra)
akü bağlanırken önce pozitif (+), sonra negatif (-) ucu takılır. Sökerken ise bu işlemin tersi yapılmalıdır.

Küçük bir hatırlatma, Akü bağlantısı kesildikten sonra muhtemelen radyo sistemi çalışmayacak, key-pass isteyecektir. Key-pass kartınızı yanınızda bulundurmanızda fayda var.

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ama soyle bir durum var. aracin aku baslari serviste cikarilmis olsaydi eger benim araci servise biraktigim ayarlarla geri aldigimdaki ayarlar arasinda fark olmazmiydi. yani bir nevi fabrika ayarlarina donmus olmazmiydi. ya da aracin key-pass karti bendeydi. hadi onu servis halleder diyelim ama radyo kanallari bile benim kaydettigim gibiydi. normal mi sizce bu.

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tiamol link' Alıntı:
ama soyle bir durum var. aracin aku baslari serviste cikarilmis olsaydi eger benim araci servise biraktigim ayarlarla geri aldigimdaki ayarlar arasinda fark olmazmiydi. yani bir nevi fabrika ayarlarina donmus olmazmiydi. ya da aracin key-pass karti bendeydi. hadi onu servis halleder diyelim ama radyo kanallari bile benim kaydettigim gibiydi. normal mi sizce bu.

Servistekilerin elinde bunu bir şekilde sağlayacak tool'ların olduğunu tahmin ediyorum. Yıllar önce bir yaz tatilinde başıma gelmişti bu akü meselesi. Bir şekilde akü bitmişti. sonra takviye ile aracı çalıştırmıştık, ama radyo CODE isteyip çalışmıyordu. Yanımızda da code olmadığı için Alanyadan dönüşü radyo dinleyerek değil, sohbet ederek geçirmiştik :)

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

islemi yarin evin onunde yapacagim icin key-pass sorun olmaz. bu arada kitapciga baktim renkli ekranlarda surucu tarafindan kisilestirme diye bir secenek yok arkadaslar. konfor ayarlarina girdiginde kucuk ekranlarda 3 secenek var. sanirim arka sileceklerin calismasi, sinyal ses kuvveti ve bahsi gecen kisilestirme. ama bizim ekranlarda sadece 2 secenek var.

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tiamol link' Alıntı:
islemi yarin evin onunde yapacagim icin key-pass sorun olmaz. bu arada kitapciga baktim renkli ekranlarda surucu tarafindan kisilestirme diye bir secenek yok arkadaslar. konfor ayarlarina girdiginde kucuk ekranlarda 3 secenek var. sanirim arka sileceklerin calismasi, sinyal ses kuvveti ve bahsi gecen kisilestirme. ama bizim ekranlarda sadece 2 secenek var.

Deneme fırsatın oldumu hocam? Sonucu merak ettim :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence servis yakın ise servise götürürseniz daha garanti olur
zira önceki aracımda senkronizasyonu kendim yapayım derken sağ kapıdaki sistemin
beyninde problem yaratmıştı ve elektrikçi beyni lehimleyip düzeltmişti
olmuyorsa bence çok zorlamayın servise uğrayabilirsiniz,ancak nasıl yapıldığını aktarırsanız
biz de böyle bir problem ile karşılaşırsak en azından sizin tecrübelerinizden yararlanma fırsatına
sahip olmuş oluruz
Tşkler

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugun indim arabanin yanina akunun ustundeki plastigi cikardim. sonra dedim ki kendi kendime birak garantili araba sokeceksin biryerine zarar vereceksin al ondan sonra basina belayi.malum heryeri elektronik. sadece aku de sokulecekse servise gotureyim yapsin. yarin is cikisi ugrayacagim servise. sonucunu burada paylasirim sizinle arkadaslar.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Config tuşuna basınca açılan menü araba çalışır durumda iken ve çalışmaz durumda iken farklı.

Araç çalışır durumda iken daha fazla seçenek çıkıyor :) Alakasız mı oldu yaaa. Pat diye  girdim konuya daaaa :)

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sizin dediginiz secenek renkli ekranlarda konfor ayarlarinda degil. kitapcigi hatmettim ayni ozellik confige basinca cikan menude arac ayarlarini sectikten sonraki ana menude kilit acma /vs... gibi bir secenek var. buraya girildiginde kitapcikta 4 secenek gosteriyor birisi de kisilestirme ama ben de burda da bulunmuyor.

herneyse bugun ugradim servise neyse gittigimde de calismiyordu allahtan. yedek anahtar da yanimdaydi. ikisi de calismadi. cok garip cok garip diye diye ugrasti olmadi. ben de tekrar senkronize etmek gerek belki dedim. yok dedi senkronize olmamis olsa hic calismazdi dedi. onun icin almanya da bu islerle ugrasan bolumu arayacakmis onlarin verdigi talimata gore beni arayacak geri.