USB Formatı

Sipiralli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar.Araçtaki usb girişinden müzik dinleyebilmek için usb aygıtının formatını ntfs olarak mı yoksa fat32 olarak mı ayarlamak gerekiyor?
Fat32 daha verimsiz bir format olduğu için günlük olarak kullandığım cihaz ntfs formattında ve bu format desteklenmezse sırf araçta kullanmak için ayrı bir bellek almayı düşünebilirim.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: USB Formatı

fat 32 ye göre formatlarsanız tanıyacaktır.

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sipiralli link' Alıntı:
Arkadaşlar.Araçtaki usb girişinden müzik dinleyebilmek için usb aygıtının formatını ntfs olarak mı yoksa fat32 olarak mı ayarlamak gerekiyor?
Fat32 daha verimsiz bir format olduğu için günlük olarak kullandığım cihaz ntfs formattında ve bu format desteklenmezse sırf araçta kullanmak için ayrı bir bellek almayı düşünebilirim.

FAT32 verimsiz bir format değildir, bilhakis kullanım alanına göre daha verimli ve hızlı olabilir. NTFS'in FAT32'ye olan avantajları sıkıştırma,şifreleme ve büyük disklere destek verme (>2 TB) şeklinde sıralanabilir ve bunlar ancak Windows işletim sistemi üzerinde bir anlam ifade eder. Astrada kullandığımız USB diskler için bu avantajların hiçbiri bir anlam ifade etmemektedir.

Sipiralli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ebony link' Alıntı:
[quote author=Sipiralli link=topic=571.msg7784#msg7784 date=1298064394]

FAT32 verimsiz bir format değildir, bilhakis kullanım alanına göre daha verimli ve hızlı olabilir. NTFS'in FAT32'ye olan avantajları sıkıştırma,şifreleme ve büyük disklere destek verme (>2 TB) şeklinde sıralanabilir ve bunlar ancak Windows işletim sistemi üzerinde bir anlam ifade eder. Astrada kullandığımız USB diskler için bu avantajların hiçbiri bir anlam ifade etmemektedir.

[/quote]
Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlave olarak araç kullanımı için özel bir USB disk almak daha sağlıklı, taşıma derdi olmaz. Çankayada 4GB diskleri 10 liraya almayanın kafasına fırlatıyorlar :)

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

ebony link' Alıntı:
İlave olarak araç kullanımı için özel bir USB disk almak daha sağlıklı, taşıma derdi olmaz. Çankayada 4GB diskleri 10 liraya almayanın kafasına fırlatıyorlar :)

Biraz daha uzağa fırlatsalar ben de yakalarım buradan :)

E

esadsari

Bilgi Girilmemiş

mediamarket lerde 15tlye kingston 4gb lar var normal flashlardan baya bir küçük boyut olarak

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tabiki sadece araç için kullanın  usb yi
sonra aracınıza virüs bulaşmasın :)
şaka yapmıyorum ses sistemi servisi söyledi bana

E

esadsari

Bilgi Girilmemiş

HaKaN link' Alıntı:
tabiki sadece araç için kullanın  usb yi
sonra aracınıza virüs bulaşmasın :)
şaka yapmıyorum ses sistemi servisi söyledi bana

virüs araçtaki sisteme bir şey yapmazda onlar muhtemelen güncelleme için veya ayar için bağlayacakları kendi bilgisayarlarını düşnüyorlar :D