hoparlörlerden gelen pıt sesi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımda avgo avg and 938 marka android 4.4.4 multimedya var.ilk taktırdığım zamandan bu yana var olan 3 sn de bir düşük bir ses ile RİTMİK olarak çıt sesi geliyor.radyo ,usb,bluetooth bütün menülerde var bu ses.(normalde rahatsız etmiyor fakat kısık sesle müzik dinlerken duyuluyor ve genelde kısık ses ile kullandığım için takılmaya başladım bu ara)

Sesi kıstığımda bile kesilmiyor sadece mute tuşuna bastığımda kesiliyor..
can-bus hattından mı kaynaklı cihazdan mı tespit edemedim.
Cihaz doğrudan orjinal teyp soketi takılıyor ek olarak ara soket dönüştürme vs.yok.
parazit kesici ile kesebilirmiyim bu sesi veya cihazın arkasındaki kırmızı beyaz jak çıkışlarını hoparlöre verebilirmiyim.yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen

cihazın arka çıkışları buyrun
OyEAP3.jpg

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımda avgo avg and 938 marka android 4.4.4 multimedya var.ilk taktırdığım zamandan bu yana var olan 3 sn de bir düşük bir ses ile RİTMİK olarak çıt sesi geliyor.radyo ,usb,bluetooth bütün menülerde var bu ses.(normalde rahatsız etmiyor fakat kısık sesle müzik dinlerken duyuluyor ve genelde kısık ses ile kullandığım için takılmaya başladım bu ara)

Sesi kıstığımda bile kesilmiyor sadece mute tuşuna bastığımda kesiliyor..
can-bus hattından mı kaynaklı cihazdan mı tespit edemedim.
Cihaz doğrudan orjinal teyp soketi takılıyor ek olarak ara soket dönüştürme vs.yok.
parazit kesici ile kesebilirmiyim bu sesi veya cihazın arkasındaki kırmızı beyaz jak çıkışlarını hoparlöre verebilirmiyim.yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen

cihazın arka çıkışları buyrun
OyEAP3.jpg
Baştan beri olduğuna göre kondansatör kuruması yada direnç kaybı değil dır.. piri anfi ses entegresi n den kaynaklı olduğunu düşünüyorum..
##Entegre değişmeli..
##Kartta soğuk lehim bozuk kondansatör kontrolü
##Diger çıkışlar denenmeli
##Guclu bir filtre (volumu de düşürür)ama faydası olabilir..

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi filtre hangi kabloya takılıyor.bu cihazın soketi bizim orj teypler gibi direk teybe takılıyor.kırmızı beyaz jack kullanmıyorum ses sistemi kullanmadığım için

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi filtre hangi kabloya takılıyor.bu cihazın soketi bizim orj teypler gibi direk teybe takılıyor.kırmızı beyaz jack kullanmıyorum ses sistemi kullanmadığım için
https://urun.n11.com/montaj-kitleri/profosyonel-parazit-kesici-P179720855
böyle bir seyi 1/8 bacaklara 2 adet kullanman gerebilir..
tabandaki orjinal soketi sökmende gerebilir hoparlörlere giden kablolar arasına koyman için

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi soket teybe takılıyken arkadan da giriş yaparım sokete onu hallederim bir şekilde.yarın cihazın servisiyle görüşecem yapacak bişey yok derlerse derhal uygulayacam.ses düşük aslında ama tahammulüm kalmadı artık

Sony Z5 ile gönderildi

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cin mali ses ünitelerinde illaki bir sorun oluyor amaç kaliteli ses ise kaliteden şaşmayacaksın ancak ne varki bu cin mallarinda her fonsiyon var yok yok ..Bu yüzden ben başka bir ses kaynağını ayriyetten kullanıyorum telefon yetiyor şimdilik..

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bugün servis gönder bakalım dedi.sökerken gerigörüş kamerasının jackını çıkarınca parazit durdu.kameradan yapıyor sanırım.servise gönderdim kontrol edin diye.bakalım artık.

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bugün servis gönder bakalım dedi.sökerken gerigörüş kamerasının jackını çıkarınca parazit durdu.kameradan yapıyor sanırım.servise gönderdim kontrol edin diye.bakalım artık.
Kamera olduğunu bilmiyordum dışardan takılan donanımlar yapar bu tip seyler

tyasaxsonet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu anlatımınıza göre bu ritmik "çıt" seslerinin sorumlusu bence parazitik sinyallerden kaynaklanıyor. Otomobil alternatörünün çalışırken ürettiği RF'lı istenmeyen parazitik sinyalle bu doğrudan ilgili olabilir. Plastik, küçük, siyah bir kare kutu şeklinde araba radyo/cd çalarından önce + ve - giriş uçlarından önce bu parazitik filtreyi emip absorbe eden (önleyen) filtreli bu kutucuklardan kullanmalısınız. Bağlantı şekli müzik seti- filtre- otomobilde sigortasından sonra gelen + ve - uçları şeklinde olmalıdır. Bu takılırsa alternatörden kaynaklı olan bu parazitik sesler anında da kaybolur.

Edit: Genellikle araba teypleriyle birlikte bir zamanlar kasetli redyolu teyplerde (Roadstar gibi) birlikte siyah bir kare kutu olarak verilmekteydi.

Kolay gelsin.