TÜVTÜRK'ün araç muayene sistemi hakkında

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen öyle abi bende 1 hafta önce yaptırdım araçta 17 jant,film,beyaz ampullerden wardı ama bi sorun olmadı fren muayenesi,komple arabanın altına baktılar,far ayarı,ilk yardım çantası fln derken geçtik hafif kusurlu.. bence güzel bişe bu sistem en azından arabanın bakımına fln bakıyolar.. tek eksikleri çok sıra olması bende onları hafif kusurlu olarak geçiriyorum :)
cam filmlerinin koyuluğu ne acaba benimkiler 3 numarada en koyu olanı söküp attırcaklar diye ödüm kopuyo birde lastik dişlerine dikkat ediyolarmı acaba?

yusufer55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Samsun da hizmete açılan muayene merkezi şehre yaklaşık 20 km mesafede ve etrafında hiçbir sosyal tesis bulunmadığı için mahrumiyet sayılabilir saatlerce beklerken sıcak bir şeyler içememenin getirdiği sıkıntıya tuvaletlerin yetersizliğini de ilave edebiliriz.Tüm bu aksaklıkları muayene istasyonunun YENİ açılmasına bağlamak bence sorumluluktan kaçmaktır.Kontrollerde dikkatimi çeken en önemli eksiklikler; FAR ayarlarının kullandığımız araçlarda BOZUK olması,modifikasyonlara pek bakmadıkları doğrultusunda abartıya kaçmamak üzere tabii ki.Dileğim yapılan kontrollerin zamanla GEVŞETİLMEMESİ doğrultusunda olacaktır.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Samsun da hizmete açılan muayene merkezi şehre yaklaşık 20 km mesafede ve etrafında hiçbir sosyal tesis bulunmadığı için mahrumiyet sayılabilir saatlerce beklerken sıcak bir şeyler içememenin getirdiği sıkıntıya tuvaletlerin yetersizliğini de ilave edebiliriz.Tüm bu aksaklıkları muayene istasyonunun YENİ açılmasına bağlamak bence sorumluluktan kaçmaktır.Kontrollerde dikkatimi çeken en önemli eksiklikler; FAR ayarlarının kullandığımız araçlarda BOZUK olması,modifikasyonlara pek bakmadıkları doğrultusunda abartıya kaçmamak üzere tabii ki.Dileğim yapılan kontrollerin zamanla GEVŞETİLMEMESİ doğrultusunda olacaktır.
İzmir bu konuda daha şanslı. İstasyonlarda meşrubat ve sıcak içecekler için makinalar var, tuvaletleri de temiz ve yeterli. Yiyecek konusunda sıkıntı burada da var ama kapıda seyyar tezgahlar var. Kontroller konusunda hemfikirim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
cam filmlerinin koyuluğu ne acaba benimkiler 3 numarada en koyu olanı söküp attırcaklar diye ödüm kopuyo birde lastik dişlerine dikkat ediyolarmı acaba?
Lastik dişleri ölçülüyor. Cam filmleri konusunda fikrim yok. Malum hala tartışma konusu. İlk muayenede hafif kusurlu olarak geçse bile daha sonraki muayenede kusur ortadan kaldırılmadığı zaman sorun çıkabilir. O zamana kadar yeni uygulama olur mu bilinmez.

Triajans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.triajans.com
Acaba Opel Ataköy ün yaptığı llumar film orjinalmi yoksa sonradan yapma yani çakma tabir edilen filmlerdenmi sayılıyor? Eğer Öyleyse Yandık :)

kboran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracıma lpg taktırdıktan sonra yılbaşında noter satışı kalkacak palavrasına inanıp işlem yaptımamıştım. kakmayacağını duyduğumda ise 30.12.08 tarihinde işlemleri başlatıp muayene için gittim tek kusur olarak lpg armasını cama yapıştırmadığım bulundu onuda bilerek yapıştırmamıştım. abartıldığı gibi değil aracınıza güveniyorsanız sorun çıkmaz.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracıma lpg taktırdıktan sonra yılbaşında noter satışı kalkacak palavrasına inanıp işlem yaptımamıştım. kakmayacağını duyduğumda ise 30.12.08 tarihinde işlemleri başlatıp muayene için gittim tek kusur olarak lpg armasını cama yapıştırmadığım bulundu onuda bilerek yapıştırmamıştım. abartıldığı gibi değil aracınıza güveniyorsanız sorun çıkmaz.
Aynı şeyleri söylemekten bazı arkadaşların dillerinde inanın tüy bitti. Aracına güvenen, bakımlarını zamanında yaptıran, aracında kuralsız ıvır zıvır cinsinden eklentileri olmayanlar için sorun yok. Sorunların ne olduğunu aşağı yukarı hepimiz biliyoruz. Sizin hafif kusur olayını bildiğiniz gibi. Benim far ayarlarım düşüktü, bir iki defa ayarlatmıştım olmamıştı, beğenmemiştim. Benim beğenmediğimi haklı olarak TÜV de beğenmedi zaten :D. Yani işin özü hatamızı bal gibi biliyoruz. Burada sorulan soruların büyük bir bölümü cam filmleri üzerine. Yani arkadaşlar bunun zaten kurallara uygun olmadığını biliyorlar, nasıl yırtarız arayışı içindeler. Hafif kusurlu olarak ilk muayeneden geçen bu araçlar ikinci muayenede ne yapacaklar. Sistem değişmez ise (aracın kusurları bilgisayara aktarıldığından kayıt altına alınmış bulunuyor)kusur giderilmediğinden araçların muayeneleri yapılmayacak.

jazzy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben TÜVTÜRK merkezi aradım..Benim araç da Edirne Trafiğe kayıtlı Diyarbakır'dayım..Muauenemi yapamıyorlarmış..Halbuki 09.09.2008 de bakanlar kurulundan kanun değişikliği çıktı..Resmi gazetede yayınlandı ama değişiklik onaylanması için Danıştay dan henüz çıkmamış..Oradan da geçerse Resmi gazetede tekrar yayınlanacak ondan sonra her istediğimiz istasyonda yaptırabileceğiz..Bi arkadaş Balıkesir plakalı aracına LPG taktırdı işletmek için Diyarbakır TÜV muayenesini yapıyor yada ikinci bir yöntem bir Trafik polisinden rica ediyorsun sana Muayene tarihini geçirmekten ceza kesiyor (61TL.) ve ceza makbuzuyla muayene istek belgesi dolduruyor.bu belgeyle gidersen her istasyonda muayene yaptırabiliyorsun.ama 7 gün içinde yaptıramazsan araç bağlanıyor...Bizi bu dalaverelere itenler utansın ne diyim....

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben TÜVTÜRK merkezi aradım..Benim araç da Edirne Trafiğe kayıtlı Diyarbakır'dayım..Muauenemi yapamıyorlarmış..Halbuki 09.09.2008 de bakanlar kurulundan kanun değişikliği çıktı..Resmi gazetede yayınlandı ama değişiklik onaylanması için Danıştay dan henüz çıkmamış..Oradan da geçerse Resmi gazetede tekrar yayınlanacak ondan sonra her istediğimiz istasyonda yaptırabileceğiz..Bi arkadaş Balıkesir plakalı aracına LPG taktırdı işletmek için Diyarbakır TÜV muayenesini yapıyor yada ikinci bir yöntem bir Trafik polisinden rica ediyorsun sana Muayene tarihini geçirmekten ceza kesiyor (61TL.) ve ceza makbuzuyla muayene istek belgesi dolduruyor.bu belgeyle gidersen her istasyonda muayene yaptırabiliyorsun.ama 7 gün içinde yaptıramazsan araç bağlanıyor...Bizi bu dalaverelere itenler utansın ne diyim....
:good:Ceza yazıldıktan sonra muayene istek belgesi değilde izin belgesi düzenleniyor,7iş günü içinde muayeneyi yaptırmanız için.Tüv'le ilgili kanun değişikliği biran önce çıkması lazıl,bune böyle yav kuzeyliler ve güneyliler gibi:)halbuki iki ayrı ihale ama tek firma sonuçta...