TÜVTÜRK'ün araç muayene sistemi hakkında

astra33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar plakalık lambasını beyaz lede çevirdim ve parklarıda beyaz led yapmak istiyorum bunlar sorun olurmu muayenede??

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bugün Türk TÜV'den gene pekiyi derece ile geçtik. Aracınız orjinal ve bakımlıysa çekinmeniz için bir neden yok.

hakki_selvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar benimde haftsa sonu tüvtürk maceram oldu 2003 corsa c 1,7dti koltuklar işli tabiki
1- koltuk sayısı ruhsat ek-1 ile uyuşmuyor , AĞIR KUSURLU (yalnız bu madde biraz sıkıntılı ruhsatın sağ yanında çift sıra koltuklu yazıyor, sol tarafında koltuk sayısı 2 yazıyor)(rusatta bir çelişki var, ruhsatı yenile 30 gün süren var dedi, bende o kadar süre istemem vaktim yok dedim, koltuğu sökersem geçermi dedim, evet dediler bende söktüm ve muayeneden geçtim. bir sonrainde ruhsat için ek-1 alır giderim)
2- camlara sonradan film çekilmiş - hafif kusur (ön camlarda birsey yoktu sadece arka küçük camlarda ve ark camda vardı.)
3- far ayarı bozuk - hafif kusurlu (evet farımın ğlastik ayağı kırıktı.)

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yarın sabahta ben girecem hadi hayırlısı

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende hem normal muayene hemde egzos muayenesi yaptırdım tüvtürk de sadece motor numarası okunamıyor hafif kusur yazmışlar nerde bu arabanın motor numarası arkadaşlar ? :)

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3. Renkli Cam, Lazer Karartma: 2. Madde gibi, camın tip onayı geçersiz hale gelir.
4. Renkli Cam: Orijinal çıkışlı renkli camlar kusur değildir.
Sadece orijinal fabrika çıkışı renkli olan camlar araç muayenesinde uygun görülür. Orijinal fabrika çıkışı renkli olmayan sonradan renkli hale getirilmiş camlara sahip araçlar araç muayenesinden kalmaktadır.

(Bilgiler TÜVTÜRK internet sitesinden alıntıdır)

Araç muayenesindeki tecrübelerinizi,sorularınızı ve sorunlarınızı buradan paylaşmanızı ve farklı konular açmamanızı rica ediyorum.

İyi forumlar..

Mantıksızlıkta Sınır Tanımayan Bir Kurum daha fabrika çıkışlı renkli olmuş sonradan renklendirilmiş olsun ne farkederde :S

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende hem normal muayene hemde egzos muayenesi yaptırdım tüvtürk de sadece motor numarası okunamıyor hafif kusur yazmışlar nerde bu arabanın motor numarası arkadaşlar ? :)

benim araç 2006, ilk muayne 2009 da tüvtürkte yapıldı ve motor kodu okunamıyo diye hafif kusur yazmışlardı..

2011 de de doğal olarak böle bi kusur bekliyodum, hatta bu sefer 2. diye ağır kusur olmasa diodum ama hiç öle bişey çıkmadı... tüvtürktekiler öğnemiş galiba motor kodu nerde yazıyo :D

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben görevliye teslim etmeden önce kendim gösterdim yerini.garipte bir olay başıma geldi.aracın tüm kontrolleri yapıldı ben çıkış tarafında bekliyorum aracın farları yanık teslim etmiştim.eleman aracı stop etti.farlar açıkken marşa basınca sağ taraf xenon söndü.gidip aç kapa yapacaktım ama müdahale etmek istemedim.5 dakika sonra eleman geldi.sağ far çalışmıyor ağır kusur .dedim açıkken marş yaptın korumaya aldı.gösterdim bakın far çalışıyor.tekrar gir dedi yine yanmazsa tekrar ücret ödersn dedi.neyse sıra aldım başka bir eleman geldi durumu anlatım .şükür geçtim