TÜVTÜRK'ün araç muayene sistemi hakkında

ibrahim_delibas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yine her zamanki gibi araçlar muayene istasyonlarına uğramadan işlem tamamlanacaktır bence.. Madem bütün bu yapılanlar yasak xenonlar, angeller, filmler trafik polislerine iş düşmesi lazım.. Polisler sadece filmlere keyfekeder karşı çıkıyolar ama xenon ve angellara bişey diyen yok.. Bence memlekette işler ters gidiyo aracını seven aracına bakan estetik olarak dahada güzelleştiren insanlar muayene istasyonlarında zorluk çekerken.. Araba bile diyemeyeceğniz bir sürü araç yollarda dolaşıyo çoğunun freni tutmaz, farın birisi aşağı diğer yukarı bakar, yamuk yumuk gider ama gider işte dur diyen yok........

HITMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir abinin 87 model şahini vardı bizim burada çok zorluk çıkartmışlar yaptıramamış, İstanbul'a K.Çekmece'ye götür orada yaptırabilirsin belki demiş birileri. Muhabbeti geçti tanıdığın varmı diye sordu bana, bende arkadaşı aradım 50 YTL muameleciye verdik araba yerinden kıpırdamadan 2010'a kadar muayenesi yapıldı. Hiç kasmaya gerek yok, bir süre sonra herkes için eskisinden farkı kalmaz bence...

rcengiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
artık jantlara bile karışıyorlar arkadaşlar bilginize.. adamlar geri yolladı bizi filmleri sökün camdan orjinal jant ve lastikleri takın öyle gelin diye sacma ama yapıyorlar maalesef..

Son düzenleme:

Volcano

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik üzerinde yer alan üretim tarihine bakıyorlar mı?

Beril64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüv

Merhaba arkadaşlar bugün sabah erken saatte Manisa Tüvtürk'e gittim,8.30 da muayeneye başladılar toplam 4-5 araba vardı,yaklaşık yarım saat sonra aracımı teslim ettiler,yalnız yangın tüpünü uygun bulmadılar,yangın tüpü aldım,onun haricinde bir eksik olmadığını söylediler,yani milletin söylediği gibi çizik veya göçükle ilgili herhangi bir problem çıkmadı benim aracımın önündede göçük vardı,ancak gördüğüm kadarıyla en dikkat ettikleri husus fren sistemi ve lastikler aracına güvenenler hiç çekinmeden muayeneye gidebilirler,yalnız bir arkadaşın başına gelmiş arka koltuklardaki emniyet kemer tokaları koltuğun altında kaldığı için vize vermemişler,yani muayeneye girmeden önce koltuk altlarından tokaları açığa çıkartın bilginize

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen hafta Manisa Tüvtürk istasyonundaydım.Muayene yaklaşık 45 dakikada bitti.Kontrol'den önce yangın tüpü,reflektör ve ilkyardım çantası alarak gittim.Araçta reflektör bir tane olduğu için hafif kusurlu sayıldı ve muayeneden geçti.Onun dışında hiçbir problem olmadı.2003 model Vectra lastikleri hiç değişmedi diş kalınlığı 5 mm'den fazla ölçüldü,üretim tarihine bakılıp bakılmadığını bilmiyorum.

hakan_yucel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
wallahi iyice abarttılar arkadşlar çok dikkatli olalım,yolda ekipler bile adım başı durdurmaya başladı,dün az kalsın bağlıyolardı bodykit war film war modlu araba diye bi ton dil döktüm iyice sinir olunca bu sefer bin gaza bas egsozunn sesini duyalım dediler.neyse tanıdık çıktıda bıraktılar.bu gidişle bi kaç seneye arabalara hiç bi aksesuar eklenemycek:(

HITMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkesi tekdüzeleştirecekler yani? Zevksiz üreticilerin zevksiz tasarımlarına, yahut çok büyük meblağlar ödemeye mahkum mu olacağız seve seve bir araca binmek için? Farklı vergi vermeye razıyız ama ne öyle araç bağlamak, faşizimle mi yönetiliyor bu ülke?

TuorAncalime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçlarda Tüv uygunluk belgeli aksesuarlar vizede problem çıkarmaz arkadaşlar. Mesela bi arkadaş sormuş komple irmscher body kit var sorun çıkıcakmı diye? Hayır çıkarmıycak irmscher aksesuarların hepsi Tüv belgeli üstünde Corsa D Sporta uygundur diye yazıyo. Eğer sana bu belgeleri vermedilerse taktırdığın servisten gidip iste. Ama şuda var aldığın parçalar Opel faturalı ve 2 yıl garantili buda yeterli geçmesi için. Kısaca taktırdığınız aksesuarların Tüv belgesi olup olmadığına dikkat etmek yeterli. Ayrıca takılan aksesuarların garantili olmasına dikkat ettiklerini biliyorum. Yay varsa aracı kaldırıyorlarmış (yayların hepsinde bu belgenin mevcut olduğunu biliyorum ama olay biraz farklı gelişiyo bu kısımda). Eğer aracın lastikleri yerden kesilirse geçmiyormuş. Göçükler ve çizikler konusunda da eğer göçük yada çizik olan yerde boya atması paslanma belirtileri vs. varsa geçmediğini biliyorum herhangi küçük bi göçük yada çizik için zaten bişey diyemezler. Angellar hakkında ilk defa böyle bişey duyuyorum

Kısaca bundan sonra sanayide el işçiliğiyle yapılan polyester body kitler vs. geçemez bunlar sökülücek. Egzoz muhabbetine de zannedersem remus, sebring gibi tüv'e ait bu araca uygundur belgeli (bu markaların universal modelleri hakkında bilgim yok) markalar geçebilicek (bu egzozlar sanayi tipi egzozlara göre neredeyse hiç ses çıkarmadığı ve sanayi tipi egzozların çoğunda kazan bulunmadığından dolayı havayı kirlettiği için)

Vize bittiği zaman araç hakkında sisteme araçta tuning uygulaması var diye bi not düşülüyo ama bu geçmediği anlamında değil bi dahaki vizede tüv uygunluk belgelerine ihtiyaç kalmıyo daha önce o parçalarla vizeden geçtiyse

Son düzenleme: