Turbo Olmayana Turbo ?

DicE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amaç gidişi düzelsin turbo nun hazzını duyayım sesi olsun dersen eğer
turbo intercooler egzos borular beyin ıvır zıvır bolton denilen turbo uygulanır
motorun durumuna göre 0,5 0,8 bar basılıp rahat rahat gezilir :)

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
takılır fakat her an arıza çıkarabilir,riskli bir iştir.Arabanı satıp harcayacağın parayı ekleyip turbolu bir araç alırsın...

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bolt on turbolar genelde dndik olur. Haa iyileri vardır ama onlar da bi dünya para tutar. 0,5-0,8 bar dediğiniz basınçlar oldukça ciddi basınçlardır. Öyle aliim turboyu koyayım çalışşsın şeklinde olmaz.

Sağlıklı bir turbo için o araca min 8-10Bin TL harcamanız gerekir. Ha 3-5bine de yapılır ama malzeme kalitesi, aracın sağlıklı çalışması tartışılır. Bu maliyetin dışında aracın yapılması için geçen süre, ayarları için geçen süre vs vs insanı gerer. Hele ki bu araç evin tek aracı ise.

Bence en mantıklısı aracı satıp üstüne turbo takmak için yapacağınız masrafı koyup orj turbo bir araç almak.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapılır yapılmaz diye birşey yok.
masrafı çok olur ama 2012 model bir arabaya yapmak ne kadar mantıklı orası meçhul.
alınır projelik bir araba onunla uğraşılır zevk meselesi olur o ama 2012 model arabayla uğraşılmaz binilir ona binilir :D

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten senin aracı turbolasanda ne 1,6 turbo şahin geçebilirsin ne turbolanmış 106 gti geçebilirsin... drag mrag sadece hayal yani ;)

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kafadan bı 4 5 mılyarı gozden cıkart ama motor ıcıne gırmeyı adam gıbı guc tork almayı ısıtyorsan :)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten senin aracı turbolasanda ne 1,6 turbo şahin geçebilirsin ne turbolanmış 106 gti geçebilirsin... drag mrag sadece hayal yani ;)

1.6 turbo şahinmi puhahaha :D Ben yolda onları adam yerine bile koymuyorum ki dostum ha korktuğum içinmi hayır bassam emin ol üst devirlerde tutamazsın bu arabayı , şahin mahin tarih kalır arkamda :rakir: :D denemeye açığım bu arada

Benim sıkıntım alt devirlerde yaşadığım hantallık sorunu

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o kadar net konusma bence 1.4 aractan 270 beygır alan adamlar var:rakir::rakir:
eminim 270hp alan adamlarda tam senin gibi aracını evden işe işten eve kullanıyordur ;) sende aracından 270hp al, ben e63 alırım :kop: bu arada o adamcağıza sor bakayım aracın üzrindeki mevcut vites kutusu orjinal miymiş? 270hp ile corsada 1'den 2'ye geçmeden vites kutusu bozar, dişli kırarsın.
1.6 turbo şahinmi puhahaha :D Ben yolda onları adam yerine bile koymuyorum ki dostum ha korktuğum içinmi hayır bassam emin ol üst devirlerde tutamazsın bu arabayı , şahin mahin tarih kalır arkamda :rakir: :D denemeye açığım bu arada

Benim sıkıntım alt devirlerde yaşadığım hantallık sorunu

hayal dünyasında yaşamaya devam et sen. drag diyorsun da kim kimi dragda adam yerine koymaz anlarsın. hatta şahin sana büyük gelir buyur Aksaray'a gel ben seni biri ile tanıştırayım. opel adını ağzına almazsın turbo serçe görünce ;)

http://www.streetfire.net/video/nazmi-turbo-ahin-16-astra-coupe-20-turbo_164570.htm

Son düzenleme:

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayal dünyasında yaşamaya devam et sen. drag diyorsun da kim kimi dragda adam yerine koymaz anlarsın. hatta şahin sana büyük gelir buyur Aksaray'a gel ben seni biri ile tanıştırayım. opel adını ağzına almazsın turbo serçe görünce ;)

Bilmem farkındamısın ama üstteki arkadaşa kendin diyorsun sen 270 HP almaya devam et ben e63 alırım diye :D Oturupta 3 kuruşluk arabaya 300 milyarlık masraf yaparsan tabiki uçar o teneke ama dikkat et teneke diyorum çünkü istersen altında 500 HP olsun allaha emanet gidiyorsun yolda o araçlarla :D

Ben sadece bütçeyi fazla kasmadan 1.000-1.500 TL masraf harcanarak bu turbo olayı yapılabilirmi dedim gördüm ki yapılamazmış ve şuna karar verdim aracıma fazla masraf yapacağıma gider bunu satar belki ilerde gerçek bir turbolu OPC corsa alırım dedim tutupta 30 milyarlık arabaya 50 milyar masraf yaparım demedim , çok şükür param var ama aklımda var ;)