Turbo ısınması

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün aracıma biraz yüklendim ve 4500 6500 devir arası yaklaşık 1 km kadar gittim daha sonra kaputu açıp baktığımda turbo nar gibi kızarmış sanki domates sizce normal mi yoksa sıkıntı mı var ? daha önce dikkatimi çekmemişti yüksek devir kullandığım için olmuş olabilir mi?

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normal , ben daha kötülerini gördüm tırlarda :D

ben ilk defa bu kadar kırmızı gördüm korktum bi an birde benim lpg de bu ara bi ayarsızlık var o yüzden iyice korktum turboyu falan yakarım diye ama bi daha o devirlere çıkmaya cesaret edemem sanırım :)

loweangel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal bizim panzerlerin turboyu bırak egzoz boruları bile kıpkırmız oluyor hatta geçen gün şöförün biri usta gece yola gidince motorun orda gece lambası yanıyor kırmızı demişti:D

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
j lerde katalizör turbonun hemen bitiminde .kat olmazsa egzoz daha çabuk tahliye olacağından o kadar ısınmaz .

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kat iptali içeren bir downpipe uygulaması ile turbonuzun nar gibi kızarmasını engelleyebilirsiniz. Yüksek basınçlı turbolarda özellikle manifolddan itibaren kor kırmızısı şeklinde görüntü olması çok bilindik birşeydir.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte o turbo o hale geldiğinde bir kaç dakika arabayı stop etmemekte büyük fayda var.soğuması ve bir yandanda yağlamaya devam etmesi açısından.birde lpgde fazla sıkıştırmamanında faydası olduğu söyleniyor...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunu bende çok duydum. Özellikle yüksek devirli kullanımlarda, sürekli rampa çıktıktan sonra ve uzun mesafe (150-200 km durmadan) kullanımlarda araç durduğu yerde 1-2 dakika çalıştırılmalı turbo sağlığı açısından.. Hatta sanayideki ustam şöyle demişti "bunu yapmayanlar nar gibi kızaran turboyu görse çok pişman olurdu" :)

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavsiyeler icin cok tesekkur ederim arkadaslar

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi