Turbo arızası -corsa c 1.7 dti

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçenlerde aynı sorundan aynı arabayı düzelttik sendede basınç müşürü arızası olması yüksek evet turbo açmaz çalışır fakat işlevini tamamlayamaz araçta performansdan düşer görmek lazım korkulacak bişi diil hallolur merak etme sen :) sadece ışık yaktımı onu belirt yeter

ugrylmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef tahmin ettiğim gibi turbo arızası, sonuç; turbo + hava akış debimetresi değişimi. Turbonun pervanelerin bağlı olduğu mili inceledim aşınma çok fazlaydı. Tamamen arabayı stop etmeden önce rölantide 1-2 dk beklenmemesinden kaynakladığını düşündüğüm bir problem. Arabayı yeni aldım sayılır, turbolu araba almanın piyangosu oldu bu da bana...

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neyse sıkma canını sonuçta yepyeni ve yalnız kendinin kullanacağı bir turboya sahip olacaksın... geçmiş olsun...

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar

2003 model corsa 1.7 dti aracım yolda otobanda giderken ansızın habersiz çekişten düştü. Sanki turbo hiç yokmuşçasına hızlanıyor. Düşük devirde ( Rölanti - 1800dev/dk) problem yok eskisi gibi fakat devir arttıkça turbonun kendini hissetirdiği anlarda hiç tepki vermeden çok düşük bir ivmelenmeyle hızlanıyor. Muhtemelen turbo devre dışı kalmış. Acaba turboda ne gibi sorunlar olabilir? Bu konuda tecrübeli arkadaşların yorumları beni çok aydınlatacak? Bu araçlarda turbo sürekli motora hava besliyor mu yoksa belli bir devirden sonra bir valfi açarak mı hava beslemeye başlıyor. Tam olarak nasıl çalıştığını bilemiyorum, eğer ki oyle bir valf varsa onun arızalanmasıda olasıdır heralde? Turbo arızalarında genelde hangi parçası sorun çıkarıyor? Turbo tamir edilirse ne kadar verim alınabilir? Yaklaşık tamir masrafları ne fiyatlardadır? Yeni orjinal turbo fiyatı ne kadardır? ; gibi sorular kafama ilk takılanlar.
Şimdiden teşekkürler...

Uğur Yılmaz
İnş Müh.

Motor tarafından gelen bir inleme sesi duyuyosan turboyla alakalı bir sorun vardır. Turbolar bozulunca fiiiiinnnnnn diye ses çıkarmaya başlar. bide turboya giden hava hortumlarını kontrol ettir bi yerlerden hava alııyosada çekiş düşer. :)

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef tahmin ettiğim gibi turbo arızası, sonuç; turbo + hava akış debimetresi değişimi. Turbonun pervanelerin bağlı olduğu mili inceledim aşınma çok fazlaydı. Tamamen arabayı stop etmeden önce rölantide 1-2 dk beklenmemesinden kaynakladığını düşündüğüm bir problem. Arabayı yeni aldım sayılır, turbolu araba almanın piyangosu oldu bu da bana...

Sıfır Turbomu Aldınız?? Ne kadara Mal oldu Ögrenebilirmiyiz? Turboya Revizyon Yapılamadımı ?

D

dogukancetinyol

Bilgi Girilmemiş
yalçın abi yerin tam olarak nerde sefaköy tarafında ??

sportcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar

2003 model corsa 1.7 dti aracım yolda otobanda giderken ansızın habersiz çekişten düştü. Sanki turbo hiç yokmuşçasına hızlanıyor. Düşük devirde ( Rölanti - 1800dev/dk) problem yok eskisi gibi fakat devir arttıkça turbonun kendini hissetirdiği anlarda hiç tepki vermeden çok düşük bir ivmelenmeyle hızlanıyor. Muhtemelen turbo devre dışı kalmış. Acaba turboda ne gibi sorunlar olabilir? Bu konuda tecrübeli arkadaşların yorumları beni çok aydınlatacak? Bu araçlarda turbo sürekli motora hava besliyor mu yoksa belli bir devirden sonra bir valfi açarak mı hava beslemeye başlıyor. Tam olarak nasıl çalıştığını bilemiyorum, eğer ki oyle bir valf varsa onun arızalanmasıda olasıdır heralde? Turbo arızalarında genelde hangi parçası sorun çıkarıyor? Turbo tamir edilirse ne kadar verim alınabilir? Yaklaşık tamir masrafları ne fiyatlardadır? Yeni orjinal turbo fiyatı ne kadardır? ; gibi sorular kafama ilk takılanlar.
Şimdiden teşekkürler...

Uğur Yılmaz
İnş Müh.
merhaba arabanızın verdıgı turbo arızasının aynısını benım arabamda yaşattı bana suan bı fıkrım yok cok yenı garajda yatıyor araba acaba sıze ne demıslerdı bu olay neyle sonuclandı bılgı alablrmym ?

m_s_c

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim turbo da dün aynısını yaptı.şu anda deli gibi kara duman atıyor ve turbodan ıslık sesi gibi ses çıkıyor gaza basıyorum araba gitmiyor gitsin diye basıncada hararet yükseliyor.yazılanları okuyuncada çok cnm sıkıldı şimdi :( ne olur birileri msıkıntılı ve masraflı bi iş olmadıgını sölesin...

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim turbo da dün aynısını yaptı.şu anda deli gibi kara duman atıyor ve turbodan ıslık sesi gibi ses çıkıyor gaza basıyorum araba gitmiyor gitsin diye basıncada hararet yükseliyor.yazılanları okuyuncada çok cnm sıkıldı şimdi :( ne olur birileri msıkıntılı ve masraflı bi iş olmadıgını sölesin...

turbo hortumunuz yırtılmış olabilir. aksarayda yan sanayi 45 tl ama onuda takmadan önce bir sağlamlaştırma işlemi yapacaksanız. o zaman o hortum yıllarca gider. bu hortumlar iki parça döküğm yapılıyor ve kalıp yerlerinden yırtılıyor. 2 defa başıma geldi. sonuında aldığım hortumu bisiklet şambreli vi silikonla sarıp zırhladım. şimdi turbo patlar ama o hortuma bişey olmaz...

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
benim turbomda sorun yok ama gücü düşük gibi geliyor bana. bu 1.7 ler 10 yaşına geldiklerinde böyle sorunmu çıkarıyorlar acaba? :)