tuhaf bir sorun araç kendi kendine gidiyor

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gene ben arkadaşlar işte ikinci el araç olunca ufak tefek sorunlar olabiliyor aracımda 3 tane sorun vardı 2 si tamam son bir sorunum kaldı

aslında buraya sormadan direk servise gidecem ama kazık yemeyelim bilgi almak istiyorum şimdi sorun şu

aracım normal devrinde giderken ayağımı gazdan çektiğimde yol bilgisayarında 0.0L/100km yazması gerekirken 5 litre yazıyor ve araç gitmeye devam ediyor özellikle 2 ci viteste oluyor 3-4-5. viteslerde bir sorun yok veya bazen 1. viteste kalkarken ayağımı direk debriyajdan yavaş yavaş çekince gaza basmadan kendi kendine hareket ediyor ve ortalama 10km/s hızla öyle gidiyor

aracımda lpg yok veya debriyaj üstende kavramıyor hafifce ayağımı cektiğim zaman hemen kavrıyor ve rolantide 700 de druyor bu anlattığım sorunuda herzaman her kalkışta yapmıyor bazen arada bir sıklıkla yapıyor araç 2001 vectra elegance 1.6

Son düzenleme:

aliabdullaharslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaw buna benzer bi problem de bende war bende giderken arabayı boşa alıyorum ama yol bil. kafasına göre 10litre falan gösterio yani sürekli yüksek rakamlar gösteriyo

ASLANYUREK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba.bu soyledigin benim 1998 VOLKSWAGEN PASSAT'imda vardi ama bu super bir olaydir sen neden sikayet ediyorsun onu anlamadim.mesela kalkis yaparken az gaz verdigimde aracin stop edecegini anlayip kendi gaz miktarini ayarliyordu.yani gaz pedalinin ayagimin altinda hareket ettigine resmen sahid oldum.eger senin olayinda bunun aynisi ise bilki bu harika bir ozelliktir kardes

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaw buna benzer bi problem de bende war bende giderken arabayı boşa alıyorum ama yol bil. kafasına göre 10litre falan gösterio yani sürekli yüksek rakamlar gösteriyo
benim tüm ustalardan duyduğum aracı boşa alma daha çok yakar derler onun için boşa aldığın zaman yol bilgisayarında yakıt artar ama atıyorum 3. viteste gidiyorsun boşa alacağına ayağını gazdan çek ekranda 0.0 yazması lazım yani boşta iken daha çok yakar neyse konuyu dağıtmayalım ustalarım bi yardımcı olun

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok yok her arabada öyle o. arac stop etmesin diye rolantiyi kendisi ayarlıyo e tabi biraz benzin vermesi lazım bu sırada ondan yani. yine süratlenip ayağınızı gazdan cektiğinizde 0 yazacaktır.ta ki yavaşlayıp yine rolanti devrine yaklaşana kadar.

Corsa1.7DTİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
injeksiyonlu araçlar dusuk devir ve viteste yokuş yukarı bile gaza basmadan gider. bu aracın değil sistemin ozelliği.

yanılıyormuyum arkadaşlar

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaz vermeden rölanti devrinin üstündeki devirlerde ise hafif frene basmanız durumunda anlık yakış 0 a düşecektir,Ama rölantide gidiyorsa arac gaza basmasanız bile yakıt harcayacaktır

husein

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.viteste ayağını hafifçe debriyajdan kaldırman sonucu gitmesinden daha normal bişey yok. Benim aracım da düz yolda o şekilde 7 km/h hızla gidiyor.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelıkle her ayagını gazdan cekısınde anlık tuketım 0.0 olacak degıl bı takım seyler kurallara uygunsa 0.0 olur. 3 vıteste yuksek devırde gıderken cek ayagını gazdan ve takıp et kac devıre kadar 0.0 kaldıgını sorun olacagını sanmıyorum. rolantı ayarlayıcı adı uzerınde gaz vermeden kalkmana yardımcı oluyor

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla arkadaşlar bende bir sorun var diye kafaya takmıştım forum ustama ve arkadaşlara sonsuz teşekkürler