Triger kayışı

corsa_d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar salı günü opel corsa b 1.5 aracımı eskişehir yetkili servise götürdüm, bazı arızaları vardı onlar için. ayrıca ben alalı 10 ay oldu trigerin ne zaman değiştiğini bilmediğim içinde fiat aldım 480 YTL diyorlar. burdaki fiyatlarla arada baya fark var. Ne dersiniz çok mu? o kadar edermi?

fuatank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevap

arkadaşlar arefe günü arabam aşırı derecede hararet yaptı. yola gidecektim bayram için. arabaya su koyayım dedim 3,5 lt su aldı ve 1 km bile gitmeden 2,5 lt daha su koydum yine hararet 100 ün üzerinde. mecburen en yakınlarda bulduğum bi tamirciye girdim. motorun üstüne çıktı usta altına yattı. sonra radyatör hortumunu tuttu eliyle bak ısınmış dedi bana. e nolur ısınınca dedim motor üst kapak contasını yakmışsın dedi.fazla motor bilgim olmadığı için napacaz şimdi dedim. bayram süresince burda kalsın 4. günü açarız biz rektefiye falan dedi. fiyat sordum eğer siboplarda bişi yoksa 1,500 ytl civarı tutar dedi. sıyıracaktım kafayı. su ekleyip arabaya bastım başkent sanayi sitesine gittim. opel servisi yazan yere girdim. özel servismiş. devridaim bitmiş değiştirmemiz lazım dedi. triger set : 100 ytl(orjinal gm), devridaim : 120ytl(orjinal gm) antifiriz 3lt : 20 ytl, işçilik 50 ytl aldı. saolsun arabanın motorunu da temizledi ufak tefek elektrik arızaları vardı onlarıda yaptılar. saat gibi çalışıyo şimdi ama biraz yakıt arttı gibi. triger değişince yakıt artarmı bilgisi olan varmı?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arefe günü arabam aşırı derecede hararet yaptı. yola gidecektim bayram için. arabaya su koyayım dedim 3,5 lt su aldı ve 1 km bile gitmeden 2,5 lt daha su koydum yine hararet 100 ün üzerinde. mecburen en yakınlarda bulduğum bi tamirciye girdim. motorun üstüne çıktı usta altına yattı. sonra radyatör hortumunu tuttu eliyle bak ısınmış dedi bana. e nolur ısınınca dedim motor üst kapak contasını yakmışsın dedi.fazla motor bilgim olmadığı için napacaz şimdi dedim. bayram süresince burda kalsın 4. günü açarız biz rektefiye falan dedi. fiyat sordum eğer siboplarda bişi yoksa 1,500 ytl civarı tutar dedi. sıyıracaktım kafayı. su ekleyip arabaya bastım başkent sanayi sitesine gittim. opel servisi yazan yere girdim. özel servismiş. devridaim bitmiş değiştirmemiz lazım dedi. triger set : 100 ytl(orjinal gm), devridaim : 120ytl(orjinal gm) antifiriz 3lt : 20 ytl, işçilik 50 ytl aldı. saolsun arabanın motorunu da temizledi ufak tefek elektrik arızaları vardı onlarıda yaptılar. saat gibi çalışıyo şimdi ama biraz yakıt arttı gibi. triger değişince yakıt artarmı bilgisi olan varmı?
artmaz

ismailturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Triger ve Devirdaym pompası

Sevgili arkadaşım söylediğin değişiklikleri, opelin servisine gidip yaptırmaya kalkarsan sanırım 98 model bir araç için şu da eksik bu da eksik diye 800-1000 lira masraf çıkarırlar opel in herşeyi iyi ama servisi ????)

ama parçalarını istanbul alibeyköyde bir firma var oradan ucuza ve orjinal istersende yan sanayi al iyi de bir ustan varsa götür değiştirt.

site adresi verebiliyormuyuz bilmiyorum ama yönetici silmezde

www.opelparcaci.com

dan istediğin parçaları uygun fiyatlara edinebilirsin.

ben 115 binde bakıma girdim astra 2000 le servis şu bu du felan filan

hopp 880 milyon hesap;

ne dedim bu böyle arabaya ne yapıyorsunuz ki sadece bakıma geldim herhangi bir problemim yok dedim.

sonra yukarıda ki siteden siparişlerimi verdim yaptırdım servisin dediklerinin hepsi bana 290+işçilik o da gönlünden ne koparsa

tabii karar senin

selvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
triger setini değiştirmeliyim

forum insanları aracım 56500km de 2003 model astra nb njoy. bildiğim kadarıyla 60000km de yada 4. yılda triger seti değişiyo km yi dikkate aldığımda daha zamanım var ama yılı dikkate aldığımda değişim yapmam gerekiyo sizce hangisini dikkate almalıyım? ayrıca bu bana ne kadara mal olur ve neler değişiyo? (üç kuruş fazla verip yetkili serviste değiştirmek istiyorum garanti verdikleri için sizce doğru düşünüyomuyum:)) yardımcı olursanız sevinirim...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç el değilmemiş bi kayıssa birsey olmaz. 60.000 değiş sen. yetkılı servıs senn tercıın ona birsey dıyemem kayış ve bılyalar yanı kit 160 ytl bunun ıcıne ek olarak alternatör kayısı ve bılyasınıda ekle. bu arada 6 pk 1212:)

cevatgüngör

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en garantisi 60000 değişimi tabi ben 85,000 de değiştirdim ama işi şansa bırakma çünki açacağı masraflar 160 ytl nin yanında çok uçuk olur

selvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar triger seti değişirken devir daim pompasını değiştirmeme gerek varmı bide malum 60000km bakımı olduğu için filitreleride değiştirmem gerekiyo. bunların fiyatları hakkında bir bilginiz varmı... yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkür ederim...