Triger kayışı

selvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yezocan abla verdiğin bilgilerden dolayı teşekkür ediyorum anladığım kadarıyla ben 60000km bakımınında triger kayışı -triger bilyaları- devirdaim pompası- yağ -yağ filtresi- benzin filtresi- bujiler- polen filtresi- hava filtresi- şanzuman yağı- v kayışı- bunları değiştircen anladığım kadarıyla unuttugumda bişey kalmadı galiba:) dediğin gibi aslında garanti veren özel servislerede güvenmek gerekiyo:) hem yetkili servise hem özel servise soracağım ikiside garanti veriyorsa ucuz yapanda bakımımı yaptırırım en mantıklısı bu galiba:) yezocan abla bide bu listedeki parçaların orjinal markalarını yazabilirmisin acaba:) biraz titizim galiba:) ablacığım şimdiden teşekkür ediyorum

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yezocan abla verdiğin bilgilerden dolayı teşekkür ediyorum anladığım kadarıyla ben 60000km bakımınında triger kayışı -triger bilyaları- devirdaim pompası- yağ -yağ filtresi- benzin filtresi- bujiler- polen filtresi- hava filtresi- şanzuman yağı- v kayışı- bunları değiştircen anladığım kadarıyla unuttugumda bişey kalmadı galiba:) dediğin gibi aslında garanti veren özel servislerede güvenmek gerekiyo:) hem yetkili servise hem özel servise soracağım ikiside garanti veriyorsa ucuz yapanda bakımımı yaptırırım en mantıklısı bu galiba:) yezocan abla bide bu listedeki parçaların orjinal markalarını yazabilirmisin acaba:) biraz titizim galiba:) ablacığım şimdiden teşekkür ediyorum
orjınalı gm dir

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Triger seti değişiminde tek kriter km mi? yoksa yılda önemli mi?

Sevgili arkadaşlar aracıyl çok fazla yol yapan birisi değilim. İş yerim evime çok yakın olduğu için günde en fazla 20 km yol yapıyorum sadece hafta sonlar belki ekstradan biraz daha km. Dolayısı ile 2005 model 1.6 Astra Classic aracım şuan 18000 km de. Servis ile konuştuğumuzda ve kitapçıkta triger 60000 km de değişecek yazıyor. Benim araç için 60000 km' nin gelmesi çok uzun sürebilir. Bu triger seti veya kayışı zamanla km' ye bağlı olmadan da eskiyebilirmi? Seti ne zaman değiştirmem uygun olur? Forumun ustaları ve tecrübeli arkadaşlardan bilgi almak istiyorum...Teşekkürler

thundercat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla benim bildiğim 60000 km ile birlikte 4 yılda bir değişmesi gerekiyor.Sen ne kadar az km yapsan da 4 yıl sonunda ortam şartlarından dolayı kayışta yıpranma oluyor ve kopma riski var die biliyorum

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam bende buna yakın bişey sormak istiyordum. konuyu açtığın iyi olmuş teşekkürler. malum triger önemli bir parça. trigerin eskidiği değişmesi gerektiği nasıl anlaşılır. sadece yıl yada km hesabı ile mi yoksa gelen seslerden vs anlaşılabilirmi ? oldu ya aracı 2. el aldık aldığımız kişi de daha triger değişeli 1000 km olmadı dedi. mecburen inanacağız değiştirmeyeceğizmi yada yeni takılan trigeri tekrar mı değiştirmiş olacağız?