Transporter, Caddy, Doblo vs. sürücüleri

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca ilk yazınızda yazmışsınızki 0-100 degeri 10 sn nin bile altında olmayan aracın hızdan bahsetmesi biraz anlamsız kalıyor diye

:D:D

o zaman sizde hızdan söz etmeyin bana;)

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu Transporter in teknik özelliklerini karşılaştırma tablosuna dönmüş, boşverin, konuya devam :)

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pazar günleri araçları çoluk çocuk, aile doluykende mi aceleleri var acaba? Ama bu seferde piknikte yer kapmaya gidiyorlardır.

bunun ıcın sarfedecek kelıme bulamıyorum ama ıtıraf edeyım o zaman, ben ozellıkle ıstanbul tarfıgınde yavas gıtmenın cok sakıncalı oldugu kanaatındeyım ortada bu tarz hızlı kullanıcılar varken.Gecen bir tır inanın 140 km ıle gıdıyordu tem de.Ben de yavas kullanıyorum dersem yalan olur gercı.Gecen gece yıne tem otoyolunda bir range rover jeepli agır abi de bana hareket yapıp durdu onlar da ıyı gıdıyorya sozde, sabrettım sonra baktım olmayacak ben de arabanın hakkını verdım ve o sınırle oyle bır uzamısım kı yaklasık 15 sn sonra arkamda ne range rover vardı ne de baska bır arac :D benım kadran da 240 dı aynaya baktıgımda ve kılometre telı de sanırım curukmus koptu ama jeep ın ustume cıkmasını onlemıs oldum en azından.Yani siz ne yaparsanız yapın bu tarz tacızler hep oluyor ,olmaya da devam eder

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili arkadaşım bundan bir önceki yazımda zaten kendi aracımın trafikteki çoğu araçtan daha yavaş olduğunu belirtmiştim. Benim kompleksim yok, ayrıca yarış merakımda yok. Yanılmıyorsam hiç biryerde de aracımın drag arabası olduğunu yazmadım. Aracının çok süratli olduğunu iddia eden, şunu geçer bunu geçer diyen sizsiniz. Kendi aracımın 0-100 değerinin 10.5 saniye olduğunu biliyorum, ama 11.5 saniyede olsada sonuçta sizin arabanızdan hızlı, fakat daha öncede rahat bir şekilde belirttiğim gibi benim aracım normal trafikte gezen araçların çoğundan zaten yavaş olduğu için normal trafik şartlarında sizi isterse herkes geçer. Daha önce hızdan hiç bahsetmemiş ben değil de....İsterseniz artık siz hızdan hiç bahsetmeyin. Kazasız belasız günler....

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili arkadaşım bundan bir önceki yazımda zaten kendi aracımın trafikteki çoğu araçtan daha yavaş olduğunu belirtmiştim. Benim kompleksim yok, ayrıca yarış merakımda yok. Yanılmıyorsam hiç biryerde de aracımın drag arabası olduğunu yazmadım. Aracının çok süratli olduğunu iddia eden, şunu geçer bunu geçer diyen sizsiniz. Kendi aracımın 0-100 değerinin 10.5 saniye olduğunu biliyorum, ama 11.5 saniyede olsada sonuçta sizin arabanızdan hızlı, fakat daha öncede rahat bir şekilde belirttiğim gibi benim aracım normal trafikte gezen araçların çoğundan zaten yavaş olduğu için normal trafik şartlarında sizi isterse herkes geçer. Daha önce hızdan hiç bahsetmemiş ben değil de....İsterseniz artık siz hızdan hiç bahsetmeyin. Kazasız belasız günler....

degerlı arkadasım zaten burada dogru olan sızın tutumunuz ona bır lafımız yok, hız tabıı kı ıyı bırsey degıl ama bahsetmeye calıstıgım sızın normal hızda seyretmenıze manı olurlar,tacız ederler,sıkıstırırlar,tampon tampona gıderler vs.vs. inan ben aracımı yenı aldım 2 depo fullememe ragmen sabıt 90 km hızda ne yakıyor onu deneyemedım henuz neden bırakmıyorlar cunkı,ustune cıkıyorlar bunu belırtmek ıstemıstım.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok yaa benim takıldıgım nokta diyorsunuzkii 0-100 ü 10 sn nin bile altında olan araclarda hız söz etmek yanlış diye..

ama sizin arac ta 10 sn altında degil yanii bunu bilmeniz lazım:D:D

neyse yaa hayırlı günler:D

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
174 lük transporter rollingte astrayı harcarda kalkışta ağırlıktan dolayı geçemez nese zaten bunlar yarış arabası değil boşverin bende eski bir caddy kullanıcısıyım yüksek torktan dolayı bu arabalar insanı gaza getirio uzun yoldada zevkli kullanıma sahipler sorumluluk sahibi olmayan insanların altına verildiğinde sonuçlar ortada işte.......

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
degerlı arkadasım zaten burada dogru olan sızın tutumunuz ona bır lafımız yok, hız tabıı kı ıyı bırsey degıl ama bahsetmeye calıstıgım sızın normal hızda seyretmenıze manı olurlar,tacız ederler,sıkıstırırlar,tampon tampona gıderler vs.vs. inan ben aracımı yenı aldım 2 depo fullememe ragmen sabıt 90 km hızda ne yakıyor onu deneyemedım henuz neden bırakmıyorlar cunkı,ustune cıkıyorlar bunu belırtmek ıstemıstım.

hayır onu zaten ben size yazmamıştım. Sayın LND arkadaşımıza yazmıştım.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır onu zaten ben size yazmamıştım. Sayın LND arkadaşımıza yazmıştım.

hımm ben de bana kızdınız sanmıstım cunkı hızdan bahsetmenın sakıncalı oldugunu bılıyorum ıyı bır ornek teskıl etmıyor cunkı ama bazen de ınsan mecbur kalıyor neyse. ALLAH hepımızı kazadan beladan korusun,trafık magandaları yuzunden kımseyı sevdıklerınden ayırmasın.

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok yaa benim takıldıgım nokta diyorsunuzkii 0-100 ü 10 sn nin bile altında olan araclarda hız söz etmek yanlış diye..

ama sizin arac ta 10 sn altında degil yanii bunu bilmeniz lazım:D:D

neyse yaa hayırlı günler:D

Sevgili arkadaşım benim aracımın hızı ile ilgili bir problemim yok, başkasından hızlı olmak gibi bir problemim de yok bunu bütün yazılarımda belirttim. Benim ayağımı yerden kesiyor ve işimi hallediyorum. Haaa sizinde dediğiniz gibi zaten aracın hızlanması 10 sn altında olmadığı için kendimi biliyorum ve trafikte kimseyi taciz etmiyorum trafik canavarlığına soyunmuyorum. Benim derdim aracının hızlanmasının 10 sn altında olmadığını değil 12 sn nin bile altında olmadığını bilmeden hız denemesi yapanlar ile. Sen hala benim araba ile uğraşıyorsun. Aç şu topiği iyice bir oku haybeye alınganlık yapma. Yaa ben alttan aldıkça hala laf atıyorsun. Kızdığım nokta hiç üstelemediğim ve bahsetmediğim bir konuda eleştiri yapman. Hadi ben desem bütün transporter ciler gelin kapışalım benim aracım en hızlı diye neyse. O zaman haklısın ama benim öyle bir derdim yok.
Senin aracın hız arabası değil yarış arabası değil. Şehir içinde bu forumdaki Vectra, Astra, Corsa hepsi seni geçer. Eğer sen bu arabaları geçmeye kalkarsan, makas atarsan, vs .yaparsan, bir sürü insanın hayatını tehlikeye atarsın. Tamam sürat yaparsın kamyonlarda sürat yapıyor ama senin araç 2 ton, bu aracın birde durması var. Boşyere insanların hayatını tehlikeye atmayalım, riski azaltalım, sağduyulu olalım.

Bence bu ikili tartışmayı fazla uzatmayalım. Maksat düşünceleri ortaya koymaksa ikimizde düşüncelerimizi aktardık. Bırakalım forumdaki diğer dostlarımız değerlendirsin. Kendi adıma teşekkür eder, kazasız belasız, mutlu ve huzurlu günler dilerim.