Transporter, Caddy, Doblo vs. sürücüleri

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer hatırlarsanız İstanbulda Yılbaşında Kenan Doğulu konserinden dönen gül gibi bir genç kız böyle hovardalar yüzünden hayata gözlerini yumdu. Yanılmıyorsam orada taksiye arkadan çarpan araçta Hyundai Starex veya Transporter türü bir minibüstü. Taksinin arka bagajını hatırlıyorum, onu o hale getirebilmek için kimbilir kaç km ile çarptı. Tamam gaza basıyorsun ama altındaki araç kaç kilo fren mesafesi nasıl otomobil gibi dururmu diye düşünmüyor. Hiç bir transporter veya minibüs aynı hızda bir otomobilden daha çabuk duramaz.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onların yaptıgını haklı cıkarmak dergıl gayem ama dedıgınız gıbı bunlar tıcarı araclar ve kullanıcıları da buyuk ıhtımal ıs ıcabı yolda ve zamanla yarısıyorlar
bu yuzden hızlı arac kullanıyor olmalılar yanı dusunsenıze cuma gunu hem sevkıyat hem de tahsılat yapmak zorunda olan ve bırcok fırmaya yetısmesı gereken bır eleman nasıl arac kullanır sanırım esas sebep bu olsa gerek bu tarz suruslerıne,ama tabıı bu onlareı haklı cıkarmaz kımse ısım acıl dıye trafık canavarlığı yapmamalı.

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onların yaptıgını haklı cıkarmak dergıl gayem ama dedıgınız gıbı bunlar tıcarı araclar ve kullanıcıları da buyuk ıhtımal ıs ıcabı yolda ve zamanla yarısıyorlar
bu yuzden hızlı arac kullanıyor olmalılar yanı dusunsenıze cuma gunu hem sevkıyat hem de tahsılat yapmak zorunda olan ve bırcok fırmaya yetısmesı gereken bır eleman nasıl arac kullanır sanırım esas sebep bu olsa gerek bu tarz suruslerıne,ama tabıı bu onlareı haklı cıkarmaz kımse ısım acıl dıye trafık canavarlığı yapmamalı.

Pazar günleri araçları çoluk çocuk, aile doluykende mi aceleleri var acaba? Ama bu seferde piknikte yer kapmaya gidiyorlardır.

AxarayLiaLp

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yok yaa ben özellikle dikkat ediyorum bu araçlarda olupda yavaş kullanan yok sizde trafikte dikkat edin hele transporter sürücüleri deli gibi araç kullanıyorlar.....

Haklisin Kaza Yaptiğimda da Transporter Vurmustu bana :mad: :mad:

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende arasıra trasnporter tdi kullanıyorum ben aracın söförü tetiklediğine iannıyorum özellikle boşken çok deli kaçıyo

güc her arabada var bu arac söfrlerinin hız yapmasının nedeni trasporterda özellikle söför yola çok iyi hakim yüksekteve kendini güvende hissediyor

karsıdakine zarar vermedikce kullanması gercekten çok rahat arabalar

biz ticaret için kullanıyoruz t4 kasa

ama en son çıkan t5 ler genelde ticaret degil ufak tefek adamların egosunu tatmin etmek için kullandıgını düşünüyorum

camlı perdeli ticaretle alaskı yok cogunun

Son düzenleme:

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamam güç etkiliyor ama aracında bir karoseri var sonuçta. 0-100 km hızlanma değeri 10 sn nin bile altında olmayan bir araç için hızdan güçten bahsetmek biraz anlamsız oluyor.

Pardonda bindiginiz ASTRA G 1.6 dır %95 ihtimalle,
0-100 degeri kaç ki???

2 tonluk arabanınki eleştiriyorsunuz?

isterseniz 2 arabada boşken 130 luk transporterla bi kalkış yapın;)
ondan sonra o arabaları kötüleyin

ACIK ve NET yazıyorum
Eski bir transporter yeni bir carevella sahibi olarak soruyorum bunları size...

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Volkswagen Ticari Araçlar’ın yüksek pompa enjeksiyon teknolojisiyle ürettiği Yeni Transporter 174 PS ve Yeni Caravelle 174 PS, güçlü motorları ve yüksek tork değerleri ile dikkat çekiyor. Yeni Transporter 174 PS ve Yeni Caravelle 174 PS ürettikleri yüksek gücün yanı sıra, yakıt tüketiminde de tutumlu. 174 HP’lik yüksek güce sahip motor, 188 km/h’lik maksimum hızı ile üstün performans sağlıyor. Yeni Transporter 174 PS ve Yeni Caravelle 174 PS, 0-100 km/h’e sadece 12.2 sn.de ulaşarak gösterdikleri hızlanmayla sağladıkları sportifliği, 17”lik alüminyum alaşımlı Solace jantlarla görüntülerine de taşıyorlar.

Yazının devamı için link : http://www.otomax.com/haber_7_16453.html

Astra 1.6 16VMotor Hacmi (cc)1598Silindir Sayısı4
Beygir Gücü (BG)/(d/d)​
100/6000En Yüksek Tork (Nm)/(d/d)150/32000-100 km/s Hızlanma (sn)11.5Son Hız (km/s)188Yakıt tüketimi (100 km'de) Şehir içi (litre)10.1Şehir dışı (litre)6.0Ortalama (litre)7.5Ağırlık (kg)1085Dingil mesafesi (mm)2614Uzunluk (mm) 4111Genişlik (mm)1709Yükseklik (mm)1431Bagaj Hacmi (litre)460/1230

Dostum gördüğün gibi VW transproter 0-100 12.2 san diye yazıyor son hızı da 188 km/h olarak verilmiş VW' nin sitesinden baktım orada da aynı değerler yazıyor. Üstelik bu senin elinde olmayan 174 lük. 130 luk daha yavaştır.
Astra 0-100 değeri 10.5 sn verilmiş. Eğer siz bu aracın özelliklerini VW' den daha iyi biliyorsanız ve bu aracı bir drag aracı olarak kullanmak istiyorsanız onu bilemem. Fakat ben şunu söyliyeyim ben senin transporterini veya carevelle ni kalkışta geçerim. Ayrıca benim aracım trafikte görüp göreceğin Toyota, Reanault, Honda vs. daha bir sürü araçtan da yavaş bir araba. Yani şunu anlatmak istiyorum, aslında senin aracı trafikte birsürü araç geçer. Aslında iyi bir renault broadway veya flash şöförü bile sizi geçer. bu polemiği daha uzatmanın bir anlamı yok, zaten buna gerek de yok teknik detaylar herşeyi anlatıyor. Ha senin araca gelince gerçekten güzel bir araç, iyi bir aile veya ticaret aracı belki de sınıfının ve yapılma amacını bir numarası ama hız arabası değil. Basınca gidiyorsa bile o 2 tonluk araç öyle frene basınca hemen durmaz.
Son olarak 2 tonluk arabayı eleştiriyorsun demişsin eğer yazdığım yazıları okuduysan kimse 2 tonluk arabayı eleştirmiyor. O arabaları sürenleri eleştiriyoruz. Yazdığımız yazılarda söz meclisten dışarı diye de yazmışız. Yani bilinçli, düzgün insanların olduğunu da bildiğimiz için, bu araçların sahibi olabilecek herkesi bu kötü şöförlerle bir tutmadığımızı da belirtmişiz. Daha ne diyelim.........

Size 2 tonluk aracınızla kazasız, belasız, mutlu günler dilerim.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
0-100 km/s Hızlanma (sn)11.5

bu sizin yazınızda yazıyor
sonra diyorsunuzkii 10.5 saniye:)
ilginç doğrusu.

ben zaten drag arabası demedim.
ama sunuda bilinki sizin aracınızda drag arabası değil...

bu arada o begenmediginiz carevellada sizin aracınızda olmayan esp güvenlik sistemi mevcut;).

ben carevella yada transporterla astrayı kıyaslamıyorum.

ama tutupta sanki cok hızlı gidiyor diye ithamda bulunursanız bu araclara tepki görürsünüz.
kullanmadan binmeden anlayamazsınız.

sizede 1.6 motor 0-100 ü 11.5 sn olan aracınızla mutlu günler;)