Trafik Kontrol

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun diyelim abi önce aynısının daha beterı geldı basıma
dalaman -göcek arasında subat ayında (burda fazla kış olmaz en fazla yağmur)
bana zincir sordular.dedim memur bey siz ne kadardır burada görev yapıyorsunuz dedi 2 yıl ben de 19 yıldır buraya kar yağmadı dedim.sen misin adamı mort eden 30-b den bi yazdı 130 lira zor kurtuldum elinden!!!
:D Size de geçmiş olsun.

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun diyelim abi önce aynısının daha beterı geldı basıma
dalaman -göcek arasında subat ayında (burda fazla kış olmaz en fazla yağmur)
bana zincir sordular.dedim memur bey siz ne kadardır burada görev yapıyorsunuz dedi 2 yıl ben de 19 yıldır buraya kar yağmadı dedim.sen misin adamı mort eden 30-b den bi yazdı 130 lira zor kurtuldum elinden!!!

ben bunun tam tersini yapmıştım yani bildiğimi kendime sakladım :) bornova merkeze çıkarken çevirdiler emniyet kemeri takılıydı ehliyet ruhsat kontrolü falan yaptılar sorun çıkmadı ehliyeti ruhsatı geri verdi tam giderken geri döndü memur çift çıkış krom egzoz ucu vardı o zamanlar vectra gt'de bak dedi performans egzozlar yasak bunu söktür bir daha görürsem ceza yazarım dedi ben de tabi memur bey söktürürüm dedim; içimden "o performans egzoz değil sadece egzoz ucu" diyesim geldi ama kendime sakladım bunu deseydim kesin yazardı cezayı :)

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egsoz ucu damı yasak benim egsozum paslandı kötü oldu ucu bende değiştirdim egsoz ucu taktırdım görse polis laf edecekmi onada?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
egsoz ucu damı yasak benim egsozum paslandı kötü oldu ucu bende değiştirdim egsoz ucu taktırdım görse polis laf edecekmi onada?
Benim aracımdaki bile TÜV'de hafif kusurlu sayıldı (susturucunun ucu eğri olduğu için kestirip krom ama biraz geniş bir uç taktırmıştım).

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu film olayı her nedense her ilde aynı derecede değil genelde küçük şehirlerimizde ve turistik yerlerde serbest sanki yada benim gözüme öyle gözüktü

kemal erim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün akşam eve dönerken bulunduğum ilçenin çarşı merkezinde polis çevirmesi vardı. Sağa çekip durdum, bir polis memuru hızlı adım yanıma geldi araca yaklaşınca birden duraksayıp arkasından yürüyen polise dönerek aynen şöyle dedi:
- Oğlum film değilmiş lan bunlar perdeymiş, tüh.

O an içimden kıs kıs güldüm morardılar diye.
Tekrar yanıma yaklaşarak ehliyet ruhsat istediler tamam dedim verdim. Sonra ekip arabasının yanına gidip el kol hareketleriyle beni dışarı çağırdılar.Çevirmelerde huyumdur ceza yemedikten sonra araçtan inmem asla ama bunlar çağırınca indim çaresiz.
Akşam akşam bana mı denk geldi dedim şansa bak diye yakınırken polis evet şanslısınız bugün ilçedeki yeni bir uygulamayla alkol muayenesine başladık ilk durdurduğumuzda sizsiniz diye ağzıma alkolmetreyi daya.Sonuç sıfır tabi.

Şimdi burada beni düşündüren karşımdaki polis devlet memuru, ben de devlet memuruyum. Tamam benim camları film zannedip ceza kesmek için durduruyorsun buna birşey diyen yok ama, film değil de perde olduğunu anlayınca bu üzüntü neden. Memur maaşları artık trafik cezasıyla ödeniyorda benim mi haberim yok. Yazıktır arkadaş... devletin bir memuru diğer memuruna ceza yazamadım diye kahroluyor. Diyecek söz bulamıyorum.:(

Öncelikle en üsteki Savaş abimin yorumuna aynen katıldığımı belirtmek isterim. Doğrusunu isterseniz ben, sizinde(Devlet memuru olduğunuzu beyan ettiniz) burada hitap şeklinizi pek beğenmedim. Olayı dramatize etmişsiniz. Cümlenizin son bölümünede pek katılamıyacağım.. Eminimki dediğiniz gibi, ceza yazmak isteselerdi orada bulunan araçların çok olduğuna falan bakmazlar yinede yazarlardı.:) Bir çok sürücü camında film olduğu halde idare edildiğinde (Bir üstteki arkadaşın tespiti) neden konu başlığı açmıyor acaba..Anlaşılan o ki biz Türk milleti olarak denetimi pek sevmiyoruz..

Son düzenleme:

kemal erim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu film olayı her nedense her ilde aynı derecede değil genelde küçük şehirlerimizde ve turistik yerlerde serbest sanki yada benim gözüme öyle gözüktü

Evet olabilir.

Son düzenleme:

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Ya iyide şöyle bir durum var.

Aracımız yaklaşık 6 aydır bizde ve aldığımızda film çektirdik.

Çevirmelere girdik,hızdan ceza yedik,şehir içinde polis çevirdi vs. Ama nedense hiç biri kalkıpta cam filmine birşey demedi. Bir kere babam sürerken çevirmişlerdir bir kerede abim. İkiside sakin sürücüdür,yani trafikte göze batacak şekilde sürmezler.

Bence,birazda kabahat bizde. Adamların gözüne batıyoruz ki onlarda bize bu şekilde davranıyorlar,ceza kesiyorlar. Eğer filmden ceza kesiyor olsaylardı her cam filmi olan araca,bize bugüne kadar defalarca ceza keserlerdi.. ;)