Trafik Kontrol

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Dün akşam eve dönerken bulunduğum ilçenin çarşı merkezinde polis çevirmesi vardı. Sağa çekip durdum, bir polis memuru hızlı adım yanıma geldi araca yaklaşınca birden duraksayıp arkasından yürüyen polise dönerek aynen şöyle dedi:
- Oğlum film değilmiş lan bunlar perdeymiş, tüh.

O an içimden kıs kıs güldüm morardılar diye.
Tekrar yanıma yaklaşarak ehliyet ruhsat istediler tamam dedim verdim. Sonra ekip arabasının yanına gidip el kol hareketleriyle beni dışarı çağırdılar.Çevirmelerde huyumdur ceza yemedikten sonra araçtan inmem asla ama bunlar çağırınca indim çaresiz.
Akşam akşam bana mı denk geldi dedim şansa bak diye yakınırken polis evet şanslısınız bugün ilçedeki yeni bir uygulamayla alkol muayenesine başladık ilk durdurduğumuzda sizsiniz diye ağzıma alkolmetreyi dayadı. Sonuç sıfır tabi.

Şimdi burada beni düşündüren karşımdaki polis devlet memuru, ben de devlet memuruyum. Tamam benim camları film zannedip ceza kesmek için durduruyorsun buna birşey diyen yok ama, film değil de perde olduğunu anlayınca bu üzüntü neden. Memur maaşları artık trafik cezasıyla ödeniyorda benim mi haberim yok. Yazıktır arkadaş... devletin bir memuru diğer memuruna ceza yazamadım diye kahroluyor. Diyecek söz bulamıyorum.:(

ARKADAŞLAR PAYLAŞTIĞIMA PAYLAŞACAĞIMA BİN PİŞMAN OLDUM. BU OLAYDA GICIK OLDUĞUM TARAF POLİSİN TEK BİR CÜMLESİYDİ (KIRMIZI RENKLİ) O YÜZDEN BURADA YAZMAK İSTEDİM.
AMA ŞİMDİ MESAJLARI OKUYORUM BAZI ARKADAŞLAR DENETİMİ SEVMEDİĞİMİ, BAZILARI TRAFİKTE DİKKAT ÇEKTİĞİM İÇİN POLİSİN BENİ DURDURDUĞUNU İMA ETMİŞLER. HERKESE YORUMLARI İÇİN TEŞEKKÜRLER YERİNİZDE OLSAM BİRAZDA HIRSIZA SÖYLERDİM.

Son düzenleme:

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir insanın şerefiyle alakalı bi durum abi yeni polisleri gerçekten seviyorum bunlara bakarak en azından üniversite mezunu bilgili akıllı adamlar boş insanlar değil diğerleri gibi.

bi akrabam polis 88 doğumlu çocuk gaziosmanpaşada ekipde sadece dolaşıyolarmış 3 kişi akşamları kahveye girip mekanlara girip çay çorba içip çıkıyolarmış bu içmiyomuş eski polisler mekan sahiplerine yeni polisler hiçbişey içmiyo yemiyo yersede parasını veriyo sanşlısınız diyomuş inş. kurtuluruz bu zihniyetde olan memurlardan. onları morartmışsın abi harbiden :)

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
film var diye durdurmuşlar perde çıkınca size pardon film sandık ondan durdurduk dememek için (kendince rezil olmamak için) alkol kontrolü var deyip kıvırmışlar.

bence konu maddi değil. yok illa ceza yazcam diye tuttursaydı trafik seti tam mı çeki halatı var mı yangın söndürücü var mı vs. bi bahane arar bulur yazardı diye düşünüyorum.

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
film var diye durdurmuşlar perde çıkınca size pardon film sandık ondan durdurduk dememek için (kendince rezil olmamak için) alkol kontrolü var deyip kıvırmışlar.

bence konu maddi değil. yok illa ceza yazcam diye tuttursaydı trafik seti tam mı çeki halatı var mı yangın söndürücü var mı vs. bi bahane arar bulur yazardı diye düşünüyorum.

Emin ol onu da yaparlardı ama diğer durdukları araçlardan fırsat bulamadılar.

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
bir insanın şerefiyle alakalı bi durum abi yeni polisleri gerçekten seviyorum bunlara bakarak en azından üniversite mezunu bilgili akıllı adamlar boş insanlar değil diğerleri gibi.

bi akrabam polis 88 doğumlu çocuk gaziosmanpaşada ekipde sadece dolaşıyolarmış 3 kişi akşamları kahveye girip mekanlara girip çay çorba içip çıkıyolarmış bu içmiyomuş eski polisler mekan sahiplerine yeni polisler hiçbişey içmiyo yemiyo yersede parasını veriyo sanşlısınız diyomuş inş. kurtuluruz bu zihniyetde olan memurlardan. onları morartmışsın abi harbiden :)

İşte zaten ülkemizin her kurumundaki asıl sorun bundan kaynaklanıyor. Bana bir tane kurum gösterin ki bünyesinde dinazorlar barındırmıyor olsun.

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun umarım bir daha durdurmazlar

Sağolun. Burada şehiriçi çevirmeler baya sıklaştı, aslında kötü de olmadı ama işte bu tip memurlar insanı tiksindiriyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kim olursa olsun, neci olursa olsun insanlar birbirine saygılı olmak zorundadır. Hele hele devleti temsil edenler daha da dikkatli olmak zorundadırlar. Bana hizmet veren bir devlet memuru görevi esnasında bana birader diye hitap ederse, kusura bakmasın benim de ona birader deme hakkım doğar. 29 yıl boyunca bu tür hitapları kullanmadığım için herhangi bir tatsızlık da yaşamadım. Ne ekersek onu biçeriz.

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Kim olursa olsun, neci olursa olsun insanlar birbirine saygılı olmak zorundadır. Hele hele devleti temsil edenler daha da dikkatli olmak zorundadırlar. Bana hizmet veren bir devlet memuru görevi esnasında bana birader diye hitap ederse, kusura bakmasın benim de ona birader deme hakkım doğar. 29 yıl boyunca bu tür hitapları kullanmadığım için herhangi bir tatsızlık da yaşamadım. Ne ekersek onu biçeriz.

Evet haklısınız zaten akşamki olayda kendi adıma herhangi bir seviyesizlik yoktu ama karşı taraf yeterince samimiydi. Polisleri sevmeme geleneği bu ve bunun gibilerden geliyor. Bunlarla alakası olmayanlar bu lafı takmıyordur bile.

armagan_026

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trafik kontrolunun böylesi

geçmiş olsun diyelim abi önce aynısının daha beterı geldı basıma
dalaman -göcek arasında subat ayında (burda fazla kış olmaz en fazla yağmur)
bana zincir sordular.dedim memur bey siz ne kadardır burada görev yapıyorsunuz dedi 2 yıl ben de 19 yıldır buraya kar yağmadı dedim.sen misin adamı mort eden 30-b den bi yazdı 130 lira zor kurtuldum elinden!!!