Trafik Cezasını Ödeyeceklerin Dikkatine

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Toplam 3 ceza yedim aracı aldığımdan bu yana 2 tanesini halkbank bankasından ödedim sonuncusunu ise vergi dairesinden ödedim

Ancak halkbankasından ödediklerim bir süre sonra internetten cezam varmı diye sorguladığımda sanki ödenmemiş gibi faizi ile beraber çıkmaya başladı , bu 2.kez yine bugün başıma geldi halkbankasından ödediğim ceza sanki ödenmemiş gibi internet şubesinde gözüküyor hemde faizi ile birlikte yani buda şu demek bankanın bana verdiği makbuz ile beraber (kesinlikle araç konusunda hiç bir makbuzu yırtıp atmayın mutlaka ama mutlaka saklayın) pazartesi vergi dairesine gidip çıkan cezayı aslında gününde ödediğimi gösterip cezayı iptal ettireceğim ki ilk kez başıma gelmiyor bu dediğim gibi 2.kez şahit oldum bu duruma

işin özü arkadaşlar ceza yerseniz cezanızı bankalardan kesinlikle yatırmayın a bankası b bankası fark etmez hepsi elden girerek ödeme yaptığı için büyük risk alıyorsunuz sonrada ödemiş olduğunuz cezalar sanki hiç ödenmemiş gibi internet şubesinde gözükmeye başlıyor hemde faizi ile birlikte

Gidin cezanızı adam akıllı vergi dairesinden yatırın kafanız bir ömür rahat etsin

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Zaten vergi olsun ceza olsun ilgili vergi dairesinden ödemek en akıllı davranış olur. Bankaların ülkemizde ipi sapı belli zaten. Söylemeye gerek yok ;)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugüne kadar 3 adet trafik cezasını (2'si iş bankası, 1'i tekstilbank olmak üzere) ve yaklaşık 12 adet dönemlik MTV'yi işbankası'ndan yatırdım. Bu zamana kadar başıma bi sorun sıkıntı vs gelmedi.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Demek ki H...bank'tan kaynaklanıyor.

O cezalar çaktırmadan ayakkabı kutularına girmiştir. :)

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazı bankaların veritabanında eski cezalar , güncel olmayan veriler olabiliyor ama bu kimseyi bağlamaz , sorun da teşkil etmez.Ödeyip e-dekontu aldıktan sonra sıkıntı olmaz.
Benim şirket aracımda garanti bankasına göre çok eskiye ait ödenmemiş 2500 TL ceza görünüyor.Ama aynı ceza vergi dairesinde yada başka banka verisinde yok.Bunu araştırdım zamanında.Buna çok takılmayın.Dediğim gibi ödeyip dekontu dijital ortamda saklayın , yeterli.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, bankalar ödemeleri online yapmaz. sıkıntı bundan kaynaklanıyor. Vergi dairesinde hemen geçmediği için ceza gözükmeye devam eder. Fakat geçtiği zaman ödediğiniz günün tarihi ile geçeceğinden sıkıntı kalmayacaktır. Bu durumu bankadaki görevliye sorarsanız zaten cevap verecektir.

Tuncay24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bankadan yatırmak istemeyipte işini sağlama almak isteyenler İnternet vergi dairesinden cezalarını, MTV yi gönül rahatlığı ile ödeyebilirler. Maliye ile ortak çalıştığı için Maliyede ne gözüküyorsa burada da aynısı gözükür. Ödendi çıktısınıda almayı unutmayalım.