Trafik Cezası Hak.

Ahmet Erem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

2 gün önce kiralık bir araç ile trafik çevirmesinde durduruldum. Aracın muayenesi yokmuş ve 4 kez ihtar yapılarak bırakılmış. Polis memuru aracı bağlaması gerektiğini belirtti. Bende polis memuruna aracın kiralık olduğunu bildirip sözleşmeyi göstererek durumu anlattım. Kiralama yaptığım firma ile görüşerek durumu ona da anlatıp yeni araç talep ettim. Bu sırada memur arkadaş aracı bağlamayıp ehliyetime ceza kestiğini söyledi. Bu durum benim biraz kafamı karıştırdı. Araç kiralık aracın muayene takibini sahibinin yapması gerekmez mi ve araç bağlayıp bağlamamak o anki karara bağlı olarak yapılan bir şey mi? Konu kafama takıldı konu ile ilgili bilgisi olan var ise içimi rahatlatsın :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Normal de trafikten men edilir sonra belli bir zaman geçince araç muayene için bırakılır ama demek ki ülkemiz de saldım çayıra çok olduğu için de araç geri gitmemiş. İşte ülkenin trafik durumu bundan ibaret.

demir-1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

2 gün önce kiralık bir araç ile trafik çevirmesinde durduruldum. Aracın muayenesi yokmuş ve 4 kez ihtar yapılarak bırakılmış. Polis memuru aracı bağlaması gerektiğini belirtti. Bende polis memuruna aracın kiralık olduğunu bildirip sözleşmeyi göstererek durumu anlattım. Kiralama yaptığım firma ile görüşerek durumu ona da anlatıp yeni araç talep ettim. Bu sırada memur arkadaş aracı bağlamayıp ehliyetime ceza kestiğini söyledi. Bu durum benim biraz kafamı karıştırdı. Araç kiralık aracın muayene takibini sahibinin yapması gerekmez mi ve araç bağlayıp bağlamamak o anki karara bağlı olarak yapılan bir şey mi? Konu kafama takıldı konu ile ilgili bilgisi olan var ise içimi rahatlatsın :)

Kiralık aracı kullanan kişi bir sözleşme ile geçici süre kullanım amacıyla o araçta bulunuyor , bir kural hatası olsa anlarım ama aracın eksiği gediği kiralayıcı rent a a cara ait olmalı diye biliyorum.En azından araçlarının eksiğinden dolayı ceza yemeniz halinde kiralayan firmanın size cezanızı üstlenerek yardımcı olması gerekir.

Ahmet Erem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu Emniyette çalışan arkadaşlara sordum araç bağlanarak süren kişiye ceza yazılır denildi. Memur iyi niyeti ile aracı bağlamamış en azından öğrenmiş oldum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Konuyu Emniyette çalışan arkadaşlara sordum araç bağlanarak süren kişiye ceza yazılır denildi. Memur iyi niyeti ile aracı bağlamamış en azından öğrenmiş oldum.

Normal de öyle olması gerek. O aracın o şekilde bırakılması mümkün değil ama işte...