FORD Süper Hızlı Servis!!!

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İmzamda yer alan, 0km'den beri kullanmakta olduğum filodan kiralık Focus şirket aracının 60.000km bakımı gelmişti. Ayazağa'da bulunan Ford Asal yetkili servisini Pazartesi arayıp, bu sabah için randevu aldım. Filo kiralama firması ile anlaşmaları gereği servis aracı Tekstilkent'teki ofisimizden alıp bakım sonrası tekrar bırakıyor. ( En sevdiğim yönlerinden biri ) Sabah saat 09:45'te aracı teslim aldılar ve saat 12.10'da aracı getirdik ofisin önündeyiz diye aradılar  002tuhaff

Servis ile ofis arası yaklaşık 15-20km, yol da hiç trafik olmasa bile minimum 15-20dk gidiş geliş 40dk. +60.000km bakımı + Silecek değişimi + temassızlık sonucu kafasına göre arıza uyarısı veren fren lambalarının tamiri + Aracın yıkanması... bütün bunları bu zaman dilimine nasıl sığdırdılar anlamadım. Aracı teslime getiren elemana sordum, servis müsaitti abi birkaç usta birden hallettiler dedi. Güvenmeyip Filo kiralama firmasını aradım yetkiliye durumu anlattım, kendilerindeki kayıtları kontrol ettiler ve işlemlerin hepsinin yapıldığını gördüklerini ve servis müsaitliğinde böyle durumların olabildiğini söylediler. Yine de anormal bir durum olursa kendilerine bilgi vermemi istediler.

2003'ten beri aralıksız filo kiralık araç kullanıyorum, her biri ile yıllık 50.000km yapsam yılda 3 kezden 33 kez kullandığım araçları servise verdim ve genelde araçların zaman olarak yetişememesi durumunu yaşadım, bu kadar hızlı servisi aklım almadı...

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: FORD Süper Hızlı Servis!!!

Özdemir abi piyasa atıp gezmişler bence :)

İşin şakası bir yana ford servisleri çok gelişmiş ve genç personele sahip... Okuduğum teknik lisede bundan 7-8 yıl öncesinden bahsediyorum ford servisi olarak kullanılıyordu okulun içinde Ford Otosan Yetkili servisi bölümü vardı örenciler her işi yapıyordu hala varmı bilmiyorum ama böyle ileriye yatırım yapmaları sonucu bu haldeler şu an

Okulun içinde Ford servisi elektrik okumama rağmen motor bölümüne ziyarete giderdim ama almazlardı beni :)

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yatırımlar karşılığını almış gerçekten

FORD OTOSAN’DAN ANKARA SİNCAN EML’YE
TAM DONANIMLI LABORATUVAR
Barlas Erkan, Ford Otosan, Teknik Eğitim Ekip Lideri
Sanayimizin gelişmesi için nitelikli iş gücü yetiştirilmesinin çok önemli olmasından
dolayı E.M.L. leri ve Teknik okullar ile işbirliği içine girdik.
Bunun en güzel örneğini 2001 yılında İstanbul Maltepe Küçükyalı Endüstri Meslek
Lisesi’nde devreye aldığımız “Ford Laboratuvarında hayata geçirdik.
2006 yılında ikincisini gerçekleştirdiğimiz Sincan E.M.L.’sinde Ford Laboratuvarının
açılışını gerçekleştirerek Sincan E.M.L. ile mezun olacak yetişmiş gençlerimizin sayısını
arttırmayı hedefliyoruz.
Sincan E.M.L. 9. sınıfını bitiren öğrencilerden başarı durumuna göre seçtiğimiz 20
öğrenci Ford Laboratuvarına kabul edildi. Öğrenciler derslerini Ford teknik
müfredatına göre görmektedirler. 12. sınıflarda ise teorik derslerini laboratuvarımızda
görecek, stajlarını ise Ford servislerinde yaparak teorik olarak öğrendikleri konuları
uygulamalarını yapacaklar.
Bu 2. projemizin uygulama başlangıcı 2006 temmuz ayında ivme kazanarak, 2006
Eylül ayında açılışını gerçekleştirdik. Çok kısa bir dönemde tüm çalışmalar planlanarak
hazır durumuna getirildi.
Eski atelye yapısını çağdaş bir eğitim alanına dönüştürmek, teknik eğitim malzemeleri
ile donatmak yeterli değil. Bunun alt yapılarından ve zor olanlarından birisi de eğitimci
eğitimidir. Ford laboratuvarında devam edecek olan program için 6 eğitmen
arkadaşımız teknolojik güncelleme eğitimlerini Ford Otosan Teknik eğitim
merkezinde, 3 hafta süren yoğun bir çalışma ile tamamladılar.
Ford Laboratuvarları ile başlattığımız “Mesleki-Teknik Eğitimi geliştirme
Programı”nın, Türk eğitim sistemi için çok önemli bir yaklaşımın adımlarından biri
olarak görebiliriz. Bu programın, mesleki – teknik eğitimin önemine kamuoyunun
dikkatini çekmesini ve bu alanın eğitim sistemimiz içinde hak ettiği konuma gelmesine
yardımcı olmasını diliyoruz.
Amacımız, mesleki – teknik eğitimin ülke ekonomisi açısından önemi konusunda
toplumun her kesiminin algılamasını sağlamak, bu konuda önder olmak ve devletle
özel sektör arasında işbirliğini gerçekleştirerek, yetişmiş işgücünün oluşumuna katkıda
bulunmak ve gençleri meslek eğitimine özendirmektir.
Bu alanda bizimle aynı görüşü benimseyen ve Ford Laboratuvarının kuruluşunda
ekipman desteğini esirgemeyen, Ankara Bayilerimize katkıları ve yardımları için
teşekkür ederiz. Mesleki-Teknik Eğitimi geliştirme Programı”na önemli ölçüde katkı
sağlayacağına inandığımız bu proje başarıyla devam etmektedir. 2007 yılı Ekim
ayında 3. projemiz olan Sincan E.M.L. Ford Kaporta Boya laboratuvarı açılışını
gerçekleştiriyoruz. Bu alanda da güncel bilgiler ile eğitimlerini tamamlayan
öğrencilerimiz ile Mesleki Teknik Eğitimi Geliştirme Programı”nın devamını
sağlamak hepimize gurur vermektedir

volZyr.jpg

3R3AW5.png

G1g3NV.png

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Orhan süpermiş, şimdi aractayım. Yağ ve filtre değişmiş silecek değişmiş  fren lamba arızası henüz vermedi ayrıca aracın dışını yıkayıp geçmemişler içinide silmişler :)

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
İmzamda yer alan, 0km'den beri kullanmakta olduğum filodan kiralık Focus şirket aracının 60.000km bakımı gelmişti. Ayazağa'da bulunan Ford Asal yetkili servisini Pazartesi arayıp, bu sabah için randevu aldım. Filo kiralama firması ile anlaşmaları gereği servis aracı Tekstilkent'teki ofisimizden alıp bakım sonrası tekrar bırakıyor. ( En sevdiğim yönlerinden biri ) Sabah saat 09:45'te aracı teslim aldılar ve saat 12.10'da aracı getirdik ofisin önündeyiz diye aradılar  002tuhaff

Servis ile ofis arası yaklaşık 15-20km, yol da hiç trafik olmasa bile minimum 15-20dk gidiş geliş 40dk. +60.000km bakımı + Silecek değişimi + temassızlık sonucu kafasına göre arıza uyarısı veren fren lambalarının tamiri + Aracın yıkanması... bütün bunları bu zaman dilimine nasıl sığdırdılar anlamadım. Aracı teslime getiren elemana sordum, servis müsaitti abi birkaç usta birden hallettiler dedi. Güvenmeyip Filo kiralama firmasını aradım yetkiliye durumu anlattım, kendilerindeki kayıtları kontrol ettiler ve işlemlerin hepsinin yapıldığını gördüklerini ve servis müsaitliğinde böyle durumların olabildiğini söylediler. Yine de anormal bir durum olursa kendilerine bilgi vermemi istediler.

2003'ten beri aralıksız filo kiralık araç kullanıyorum, her biri ile yıllık 50.000km yapsam yılda 3 kezden 33 kez kullandığım araçları servise verdim ve genelde araçların zaman olarak yetişememesi durumunu yaşadım, bu kadar hızlı servisi aklım almadı...
֖zdemir en azından hava filtresini bi kontrol et yenimi, birde silecek demişsin onada bir bak. şuda bir gerçekki birkaç usta araca koyuldularsa 30 dakikada iş biter filtreler ve yağ değişimi fazlada zaman almaz.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

veysel 44 link' Alıntı:
Özdemir en azından hava filtresini bi kontrol et yenimi, birde silecek demişsin onada bir bak. Şuda bir gerçekki birkaç usta araca koyuldularsa 30 dakikada iş biter filtreler ve yağ değişimi fazlada zaman almaz.

Silecekler süper temizliyor ve belli yeni olduğu, polen de değişmiş sanırım klima 1. Kademede bukadar iyi üflemiyordu, yağ değişmiş ses ve çalışma olarak hissediliyor ama diğerlerine bakmak için uğraşmam sanırım.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Ford'un yetkili servisi hem cok iyi, kaliteli hemde ozel servisleride diger markalara gore cok ve kaliteli. Gecmisten beri gelen bir kalitede varmis anladigim kadariyla. Memlekete en guzel en basarili yatirimlar bunlar.

Bu uygulamayi iyiki Tofaş falan yapmamis.

UMUTHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.merivaclub.com

Darısı Opel servislerinin başına  :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Araba pit stop'a girmiş resmen biraderim. (:)

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Ford'un yetkili servisi hem cok iyi, kaliteli hemde ozel servisleride diger markalara gore cok ve kaliteli. Gecmisten beri gelen bir kalitede varmis anladigim kadariyla. Memlekete en guzel en basarili yatirimlar bunlar.

Bu uygulamayi iyiki Tofaş falan yapmamis.

Servisteki müşteri memnuniyeti süper gerçekten, 45.000 bakımında direksiyondaki soyulmayı söylemiştim, bakım sonrası aracı getirdiklerinde direksiyon siparişi açıldı gelir gelmez değiştireceğiz dediler, bir hafta içinde tekrar arayıp direksiyon geldi uygun bir zamanda aracı aldıralım değişim yapıp teslim edelim dediler ve dedikleri gibi de yaptılar ama hala bugün nasıl bukadar hızlı oldu anlamadım. Belki yapılması gerekenler tam yapılmıştır ama özensiz olmuşumdur şüphesi var içimde, aracı eve gelene kadar dinledim, bir sorun yoktu ve bakım sonrası olumlu birkaç fark hissediliyordu, artık zaman gösterecek durumu