topkapı-merter hız sınırı ?

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu topkapı merter bakırköy ... diye devam eden yolda.. yani e-5 te hız sınırı kaç acaba ?

radarla hız kontrolü tabelası var.. 70 yazmışlar.. arkadaşta 80 i geçme falan dedi

bende genelde o arada gidiyorum.. ama bazen bakıyorum yanımda 100 le falan arabalar geçiyo nadir de olsa.. acaba onlar durumu bilmiyo mu ?

başta hız sınırı hoşuma gitmemişti ama çok dengesiz gidenler vardı o açıdan iyi olmuş... ama 70 - 80 de az gibi.. en azından 90-100 falan olmalı bence..

bizim araç corsa 1.2 5. vites 2000 devir falan 70 le gidiyorum da , güçlü arabalar napıyo ? 3 . vites falan mı gidiyo ya da 5 vites 1000 devirle falan ?

sistem daha yeni gibi sanki ama o yolda 100 le gidip evine ceza tebliğ edilen oldu mu mesela hiç ?

bu arada forumda daha önce geçtiyse kusura bakmayın.. ufaktan aradım bişey bulamadım

ahmi_63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende sürekli topkapı-sefaköy beşyolu kullanıyorum normalde sınır 70 ama yüzde 10 geçme hakkın var yani 77 ile gide bilirsin ben 1500-1600 devirile gidiyorum yanılmıyorsam

Serhat_Nrgl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sahil yolundada var uygulama. İp gibi diziliyor araçlar ama bölünmüş bir yolda 70 km az bir surrat...

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyice kitlicekler trafiği

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakırköy sahil yolunda var benim bildiğim başka yerlerde de vardır.. ama bir kaç noktaya kamera koymuşlar bariz belli.. millet oraya gelince iyice yavaşlıyo geçince tekrar hızlanıyo :)

ama e-5 te öle bariz bi kamera göremedim.. her cm sini 70-80 arasında gidiyoruz ama 80 bile riskli anlaşılan

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e-5 de cok süratli kullanıyorum su ana kadar eve tebliğ edilen ceza olmadı, ama bakırköy sahil yolunda ve havaalnından cıkıp yeşilköy istikametine giderken radara yakalandım sahil yolu ve havaalanı c kapısı ilerisinde eskiden çok sık kontrol olurdu sanırım yakında e-5 de de cihazlar devreye girer bu cok kötü o yolda hız sınırı bence en az 100 km olmalı ,geçenlerde haberlerde izledim İstanbul'da bir mahalle sakinlerinin
birçoğuna 2000 TL civarlarında ceza tebliğ edilmiş millet isyan ediyordu,gerçi onlarda yeni yapılan uygunsuz bir kavşak ve uyulmayan dönüş ihlali sebebiyle gitmiş cezalar...

arcatoprak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyyce içine ettiler... 70le araba mı gider ya... 4te bağırır 5te yemez 6. vitesi boşa almışız zaten... oraya polis gözü yerine kamera diken zihniyetin gözü çıksın emi...

ben yedim bi kere ataköy-bakırköy istikametinde... 96 km hıza yazmış göndermişler 290 lira... iki tane de resim çekmişler... :'(

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
E5 teki sürat tesbitinden eve tebliğ ediyolarmış, bizim müdüre gelmiş. aracı bazen ortak kullandığımızdan sürekli uyarıyor beni :rolleyes:

araba ona tahsis olduğundan postayla gelen cezalar ona kalıyor da :rolleyes:

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sahilde olurda e-5 de çevirme yapamazlar büyük bir şey olmadıkça uluslar arası bir yoldur e-5 aşırı yoğun bir yoldur o yolda değil çevirme asfalt çalışması bile yapılsa avcılarda çalışma yapılsa beşiktaşda trafik olur o yoğunluk oraya kadar yansır e-5 kilit bir yoldur.. ne kadar hız sınırı yazsada yada olsada ben orda radar tarzı bir şey olduğunu pek sanmıyorum hangisine yeteşicekler günde o yoldan yüzbinlerce araç geçiyor onuda bırak zaten o yolda sürat yapabiliceğin bir yer yok.. normal güniçi vakitte e-5 de bile artık 40 ın üstüne çıkmana olanak yok.. ancak geç vakitlerde biraz trafik rahatlıyor.. rahatlama dediğimde ancak 70-80 e çıkabilirsin..