Ticaret nasıl yapılır diyenlere

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vatan Gazetesinden alıntıdır. Yorumsuz, bilgilendirme amaçlıdır...

*Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın çocukları Ahmet Burak Erdoğan ile Necmettin Bilal Erdoğan, İstanbul’da 1 milyon YTL’ye villa sahibi oldular.

*Ahmet Burak Erdoğan’ın yüzde 50 hissesine sahip olduğu MB Denizcilik Taşımacılık Limitet Şirketi kurulduktan 18 gün sonra 2 milyon 350 bin dolara kuru yük gemisi satın almıştı.

*Bilal Erdoğan da ABD’nin Maryland eyaleti College Park’a 261 bin 500 dolara ev almıştı.

*Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın çocukları da ticarette hızla yükselenlerde başı çekti.

*Bakanın oğlu Abdullah Unakıtan, kızları Fatma Unakıtan, Zeynep Basutçu ile bakanın eşi Ahsen Unakıtan 2001’de AB Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ’yi 10 bin 500 YTL sermayeyle kurdular.

*Bugün şirketin ödenmiş sermayesi 16 milyon 816 bin YTL’yi aştı. Unakıtan’ın çocukları, Telemobil Bilgi İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret AŞ’yi de şirketlerine eklediler. Özelleştirilen Mersin limanının 2 milyon dolarlık işletim sistemi ihalesini, limanı özelleştiren Unakıtan’ın çocuklarının şirketi aldı.

*Kuş gribinin yayılmasıyla şirket pastörize sıvı yumurta işine girdi ve Unakıtan markasıyla satışa sundu. Pastörize yumurtanın KDV’si yüzde 18’den 8’e düşürüldü. AB Gıda AŞ binlerce tonluk mısır ithalatından dört gün sonra vergi oranının artırılması sayesinde yüzde 50 kazanç sağladı.

*AB Gıda’nın yalnızca 2005’teki satış tutarı 22 milyon 163 bin 902 YTL olarak hesaplandı fakat 12 aylık dönem boyunca devlete ödediği KDV tutarı “sıfır” olarak kayıtlara geçti.

*Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın 24 yaşındaki oğlu Erkan Yıldırım da gemi sahibi olmuştu. Oğul Yıldırım’ın kardeşiyle ortak olduğu Derin Denizcilik Şirketi’nin kuruluş sermayesi 10 bin YTL idi. Şirketin 445 bin Avro’ya sahip olduğu gemiye bilet kesen ise Santour adlı şirketti.

*Bu şirketin Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Türkiye Denizcilik İşletmeleri’ne ait Ankara feribotunu ihalesiz olarak kiraladığı ortaya çıkmıştı. Osman Pepe’nin çocukları İsmail ve Mustafa Talha Pepe de 9 milyon YTL’lik teşvikle gemi sahibi olmuşlardı.

*Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 16 yaşındaki oğlu Mehmet Emre Gül de ticarete atılmış ve internet ortamında elektronik eşyalardan, mobilya ve kitaba kadar farklı ürünler tanıtan 15 bin YTL sermayeli bir şirket kurmuştu.

*Oğul Gül’ün Ankara’daki iki alışveriş merkezinde stantta mısır satılması işine girdiği de ortaya çıkmıştı.

*Bayındırlık Bakanı Faruk Özak’ın küçük oğlu Mehmet Akif Özak 22 Ağustos 2007 tarihinde Öztok Gıda İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ni kurdu.

*ÖZTOK Şirketi’nin kuruluşunun üzerinden henüz 4 ay geçmişti ki ortaklar 24 Aralık 2007 tarihinde şube açma kararı aldılar. Şirket, Capacity Alışveriş Merkezi ile Yeşilköy Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali Gidiş Katı’nda haşlanmış mısır satış standı açtı.

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah daha çok versin :D yaw wallahi şaka gibi!.. Ben inşaat mühendisi olmak için bitaraflarımı yırttım 17 yıl okudum halende okuyorum.. 3 kuruş maaş alıyorum ve Utanıyorum.. Tüh be keşke babam siyasetci olsaymış dedim şimdi.. Mısır satar köşeyi döner veya gemi alıp abramoviçle kapışırdım falan feşmekan..

Ahh babacım ah neden çumhurbaşkanı olmadınki? yada bajjbakan? Yada vazgeçtim vazgeçtim maliye bakanı olsaydın keşke yaa!.. Ama baba sen o kadar dürüstsünki cebinden devlete para bile koyardın..

Peki şimdi bu adamların yaptığı dürüstlük değilse nedir? Hadi adını siz koyun :D

reallaz61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah daha çok versin :D yaw wallahi şaka gibi!.. Ben inşaat mühendisi olmak için bitaraflarımı yırttım 17 yıl okudum halende okuyorum.. 3 kuruş maaş alıyorum ve Utanıyorum.. Tüh be keşke babam siyasetci olsaymış dedim şimdi.. Mısır satar köşeyi döner veya gemi alıp abramoviçle kapışırdım falan feşmekan..

Ahh babacım ah neden çumhurbaşkanı olmadınki? yada bajjbakan? Yada vazgeçtim vazgeçtim maliye bakanı olsaydın keşke yaa!.. Ama baba sen o kadar dürüstsünki cebinden devlete para bile koyardın..

Peki şimdi bu adamların yaptığı dürüstlük değilse nedir? Hadi adını siz koyun :D

Bi büyüğüm söylemişti, tavsiye ederim.
"İnsanın babasını seçme şansı yoktur, fakat kayınpederini seçme şansı herzaman vardır"
Benim için artık ikiside yok sen bari iyi kullan, ne diyelim başka:D

atuncer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla iyi iş

yakup

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kıskanma ne olur götüüüüüüür seninde olur

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her yokuşun bir inişi vardır. şimdi onlar tırmanıyor tepeye, ama babaları amcaları devlet erkanından ayrılınca bu tatlı kazançlar bitecek ve emin olun aynı hızla yuvarlanacaklar o tepeden aşağı. Düşmese Demireller düşmezdi, onlar bile 40 yıl sonra mal varlığı beyan ettiler, soruşturma geçirdiler.
Sevdiğim bir söz daha: "Çok laf yalansız, çok mal haramsız olmaz" Ben zengin birilerini görüp imrenince bana böyle derdi anneannem. Maalesef doğru bir laf.

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizlerde o mevkilere gelsek ne yaparız acaba aynen acıkmış birinin önüne yemek koymuş gibi yemeği yermiyiz yok sağolun ben tokum mu deriz????:D:D:D

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
bizlerde o mevkilere gelsek ne yaparız acaba aynen acıkmış birinin önüne yemek koymuş gibi yemeği yermiyiz yok sağolun ben tokum mu deriz????:D:D:D
o kişinin emdiği sütün kalitesine bağlıdır bence:eek::eek: