teyp kodum yok:(

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aux girişi yapacak ustayı buldum derken iki seneden beri farketmediğim bir şeyi farkettim.teyp kodumu vermemişler.servisi aradığımda da yok ruhsat sahibi ile birlikte ruhsatı getirin dediler + 40 TL de ücret istediler.(ruhsat sahibi benim).Küfretmemek için zor tuttum kendimi.hem başta vermiyorsun hem de üzerine ücret isteyip uğraştırıyorsun:mad:nasıl bir mantık anlayamadım.:(teybim cc20.bunun bir çaresi var mı motor kodundan falan bulunuyormuş ama nasıl????

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Aracın ilk satıldığı bayiyi ara. şase numaranı ver + Güvenlik için ruhsat fotokopini gönder sana tüm kodlarını ücretsiz söylesinler.

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengiz abi aradım ve göndereyim dediğimde kendiniz gelmek zorundasınız dedi ve 40 TL de ücret talep etti oradaki akıllı arkadaş.zaten kimsenin haberi yok 3 yere bağladılar beni basit bir şey için.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Ahmet aracı sıfır mı aldın sen.?
ikinci el aldıysan aldığın bayiyi demiyorum.
Aracın Türkiye'de ilk satıldığı bayiyi diyorum.
Aracın ilk satıldığı bayide satış dosyasında tüm kodlar mevcut.
Ücret istemezler. Aracın ilk satıldığı bayiden farklı yerden kod istiyorsan Fax ücreti vs altında 30-TL para istiyorlar. Eger aracı sıfır aldığın bayi bunu yapıyorsa Opel Türkiye yi ara şikayet et sıfır aldığım aracın kodlarını aracı aldığım bayi satmaya kalkıyor de..
Ayrıca ayaklarına niye çagrıyorlar anlamadım sen başka ilde türkiyenin herhangibir yerinde de olabilirsin.

Benimde yoktu mail attım aracın satışını yapan bayi kodları vermek için dönüp telefonla aradılar beni. ruhsat fotokopimi istediler gönderdim
Sonra tüm kodlarımı ücretsiz mailime gönderdiler.

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abicim ilgin için teşekkürler hallettik sorunu ama bayii aracılığıyla değil.bu arada arabayı da sıfır almıştım aldığım yer kapandı başka yere açıldı sanırım bu yüzden yaptılar ama yine de 40 tl ve uğraştırmaları çok saçma.tekrardan teşekkür ederim.konu kapatılabilir