Opel Araçlarda Teyp Kodu hakkında

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar birçok kişinin başına geldiği için bilgilendirme amaçlı yazıyorum.
aracımın aküsü bitti değiştirmek zorunda kaldım. Akü değişince Teyp şifre sordu. aracım 2003 model olduğundan dolayı şifre falan yoktu. İnternette çok araştırdım kırdırmak gerekir diyen oldu. servis git 90 tl yapan diyen okudum.
ÜCRETSİZ olarak nasıl yapılacağını söylüyorum.
herhangi bir opel servisine giderseniz. şase numarasından aracın satıldığı bayii görebiliyorlar. Hangi bayi olduğunu öğrendikten sonra o bayii tel açıp şase numarasını verdiğiniz takdirde şifreyi ÜCRETSİZ olarak veriyorlar. asla para talep edilmiyor. Aksilik olacak ya. benim aracımın satıldığı bayi kapatılmış :) böyle durum dahi olsa istanbul opel yetkili servis aradığınız takdirde bütün bayilere satılan araçların bilgileri mevcut. ben konyadayken aradım. bana şifrenizi buldu fakat güvenlik açısından tel veremem dedi. en yakın bayimize gidip öğrenebilirsiniz dedi. bende konya opel servisine mail olarak gönderin ben oradan kimlik ve ruhsatla birlikte ücretiz olarak aldım.
bu teyp kodu yanında aracımın anahtar şifresini güvenlik kodlarının bütün hepsini de öğrenmiş oldum.
bilginiz olsun...