Sürüş açısından Dizel mi Benzinli mi Rahat?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kullanmanızı dilerim.Kaza kimsenin yaşacak istemeyeceği bir şey elbet ama olabiliyor malesef.Bu kaza psikolojisinden kurtulmak tabiki zor ama çabalamalısınız aklınıza getirmemeye gayret gösterin,o ne der,bu ne söyler gibi düşünceleri aklınıza getirmeyin.Güle güle ağız tadıyla kullanın yeni aracınızı tercih güzel olmuş.Savaş Abi'de durumu özetlemiş saolsun :)

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Henüz aracım gelmedi. Corsa 1.2 yi dediğiniz gibi dizel alışkanlıklarımdan arındırarak sürmeye çalıştım gerçekten daha bi güvenle sürdüm. Gaza basmaya korkarsın CDTI de dediğiniz gibi yüksek devir, ancak bunda 4 bin devirde de gidiyor araç problem yok. alt devirde de gidiyor. Aracım geldiğinde inşallah daha iyi sürüş keyfiyle kullanırım aracımı..

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Aracınız hayırlı olsun ama 1.6 lt 115 hp motor gerçekten ölü bir motor.kasa ağır kaldıramıyor.Deli gibi benzin içiyor.1.4 lt 140 hp lere bakın bence.Arkadaşımda vardı 8 ay zor dayandı vectra b den sonra direkt sattı.

Biliyorum gerçekten diğer motor seçenekleri daha iyi. Fiyat farkı da olduğundan dolayı dediğim gibi ulaşabileceğim maksimum tutar buydu. Şehir içi 8 lt civarında şehir dışı 5 lt civarında. Ancak 1-2 litre üzerine çıksa ilk zamanlar bu bana yeter. Çok da fazla hızı seven bir yapım yok. Kenara çekilirim ki motoru kuvvetli olanlar geçsinler. Herkes haddini bilecek. :)

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
yokuşkalkış desteği var diye biliyorum yeni astralarda tabi cosmo sunda olabilir njoyu bilemem de...hayırlısı olsun iyi bir seçim hep bu yeni kasa astradan almayı istedim ama allah bana corsa almayı nasip etti olsun ben corsa m ı seviiim haa

Sayın Hocam ben de HSA yani yokuş kalkış desteği yok ne yazıkki. Edition modelini yani bir çok kişiye göre boş modelini bana göre full modelini aldım :). Aynı şekilde ben de Corsa için gitmiştim bayiye ama 3-4 bin üzerine ilave edip edition modelini aldım. Astra H da alalım falan derken 3-4 bin fiyat farkı beni J ye yönlendirdi. Zaten ben de benim gibi düşünenler için neden Astra J piyasaya sürmüyorlar falan derken Edition da gerçekten iyi indirim yaptılar. 1-2 de bayi indirim yapınca hiç düşünmedim. O kasa hayallerimin kasası dedim aldım.

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hevesinizi kırmak gibi olmasın Corsa D CDTI (90hp) vardı bizde onu satıp 1.6 Astraya geçtik. Atmosferik 1.6 115hp ama inanın yokuş yukarı rezil araç anca 5ten 3e alıp tam gaz verince kendine geliyor.Düşük devir kullanan birisiyseniz turbosuz araç keyifsiz geliyor doğrusu ama +4000 giderim sorun değil derseniz 1. viteste 4binden sonra TC sürekli devreye giriyor :D :D

Son düzenleme:

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biliyorum gerçekten diğer motor seçenekleri daha iyi. Fiyat farkı da olduğundan dolayı dediğim gibi ulaşabileceğim maksimum tutar buydu. Şehir içi 8 lt civarında şehir dışı 5 lt civarında. Ancak 1-2 litre üzerine çıksa ilk zamanlar bu bana yeter. Çok da fazla hızı seven bir yapım yok. Kenara çekilirim ki motoru kuvvetli olanlar geçsinler. Herkes haddini bilecek. :)

şehir içi 10 litreden az yakmaz çok zor
şehir dışıda en az 6-6,5 daha az imkansız malesef fabrika ayarları ulaşmak çok zor

GFB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
surus keyfı ve konfor olarak kesınlıkle benzınlı araçtır.dizel ekonomi aracıdır bana gore.bir diğer arkadasın da dediği gibi dizelle benzinli aynı yaksa kim dizel araba alır ki .saygılar...

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Hevesinizi kırmak gibi olmasın Corsa D CDTI (90hp) vardı bizde onu satıp 1.6 Astraya geçtik. Atmosferik 1.6 115hp ama inanın yokuş yukarı rezil araç anca 5ten 3e alıp tam gaz verince kendine geliyor.Düşük devir kullanan birisiyseniz turbosuz araç keyifsiz geliyor doğrusu ama +4000 giderim sorun değil derseniz 1. viteste 4binden sonra TC sürekli devreye giriyor :D :D

Çok da rampası olan bir memlekette yaşamıyorum açıkcası. Hatta hiç yok diyebilirim. Bir de sürtünmesiz olsa ideal değerlere ulaşırdık :). 4000 devirle gideriz problem değil. Gitsin de... Rampa da CDTI yi arıyacağım kesin.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayağınız debriyaja alıştıktan sonra benzinliyi cm kaçırmadan kaldırırsınız en dik rampada bile. dizel arabaya göre benzinli araç daha seri kalkış yapar...

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
ayağınız debriyaja alıştıktan sonra benzinliyi cm kaçırmadan kaldırırsınız en dik rampada bile. dizel arabaya göre benzinli araç daha seri kalkış yapar...

Hele 5000 evler Karabük Safranbolu gibi bir şehirde bu çok önemli doğru diyorsun Fatih. :) Karabüklüyüm ancak başka bir ilde görev yapıyorum. Nasip olursa seneye o zor rampa yollarda araç kullanırım. Bu sene garajda yatacak tatilde. Ancak hakikaten öyle yerler varki 5000 evlerde oralardan aracı kaldırabiliyorsan diğer şehirlerde çok da önemli olmasa gerek...

SafetyGo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel sürüşü zevklidir. Yüksek tork sizinde bildiğiniz üzere ani hızlanmalarda oldukça faydalıdır tabi turbonunda etkisi büyük. Yakıt olarak lider elbette.

Benzinlide 1. 2. vites son devirlere kadar çevirebilir daha hızlı kalkarsınız ama bu da drag yapmak gibi yarışmak anlamında söylüyorum. Şehiriçi böyle bir sürüş olmayacağından ne derece önemli tartışılır.

TSI gibi turbo benzin araç alırsanız ondaki sürüş keyfi dizellerdeki gibidir. Hemde daha uzun devirler çevirebilirsiniz. Ama 1. vitesi zayıftır ta ki 2.viteste turbosu kendine gelene kadar.