sürtmeye benzer ses ne olabilir???

harose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba

2004 model dizel corsa c arabamı çalştırırken ve çalıştıktan sonra da pervane sürtmesine benzer bir ses duyuyorum arabanın çekişi ile ilgili hiç bir sorun yaratmadı ama debriyaja basınca da yine sistematik bir sürtme hissediyorum sorun sizce ne olabilir.

harose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde aklıma ilk o geldi hararet izmir den öğle vakti geçerken 90 civarındaydı (yani tam ortada ) en fazla olduğu nokta bu .

Not: 90 yazdım ama düşününce biraz saçma geldi 90 olmayabilir zira dikkat ettiğim tek şey sadece ibrenin en ortadaki çizgiyi azcık geçmiş olmasıydı

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasim kimse yorum yapmiyor...
sebebi ise aciklik getirmemen,yani ses nerden geliyor? debraja basincami yoksa motordanmi? bunlar aciga cikmayinca yanlis yorumlar alirsin..gecmis olsun

harose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açıkcası önce klimadan şüphelendim zira klimayı şimdiye kadar hiç kullanmamıştım ilk defa gaz doldurtup kullanmaya bu sene başladım sesin nerden geldiğini anlayamadığım için tarif de edemiyorum

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açıkcası önce klimadan şüphelendim zira klimayı şimdiye kadar hiç kullanmamıştım ilk defa gaz doldurtup kullanmaya bu sene başladım sesin nerden geldiğini anlayamadığım için tarif de edemiyorum

bu ses klıma acıkken gelıyorsa kompresörden gelıyordur , gazı doldurdukdan sonra 10 dakka calıstırırsanız hergun gaz dibe çökmez.. buyuk ıhtımal kompden gelıyor ses bır korna sesınemı benzıyor ?

harose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok korna sesi gibi devamlı birses değil motorun çalışma frekansıyla aynı frekansta ara ara gelen bir sürtünme sesi gibi herzaman da gelmiyo örneğin boşta çalışırken 10 sn geliyo 40 sn gelmiyo bide ilk çalıştırması geç oluyo ve arabayı sarsıyo çalışırken

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devirdaim pompasi olamsin????
bana öyle geldi...

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sürtmeye benzer bir ses geliyorsa bence de sürtmedir o :)
şaka yapıyorum tabi :)

çok fazla ipucu yok bir olup bir olmayan bir sürtme sesi tahmin etmek ve bulmak zor.

iyi bir ustaya gösterin sesi duyarsa daha sağlıklı çözüm aranır.