Sürtme sonrası oluşan çizik ve boya kalkması

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sürtme sonrası oluşan çizik ve boya kalkması

HaKaN link' Alıntı:
benim aracında ön kaputuna taş gelmişti derin bir çizik oluşmuştu sn avukatakın bilir
ben de auto king de yaptırayım diyordum
geçenlerde aracı güncellemek için servise götürmüştüm, çok dikkat etmemiştim 1 gün sonra bir baktım
çizik yere boya sürüp pasta ile düzeltmişler :D artık ağlasam mı gülsem mi bilmiyorum

böyle servisler de var demekki

1

1423

Bilgi Girilmemiş

ben de aracımın üzerine çok titrerim ama öncelerine göre daha az..babam geçen dediki <<araba dediğin çizilir,biri gelir tıklar ,taş gelir çatlatır,sonuçta araba dışarıda olan birşey.bunlar zaten olacak şeyler.hazırlıklı ol >> dedi.allah kaza bela vermesin de diğerleri hikaye...

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1423 link' Alıntı:
ben de aracımın üzerine çok titrerim ama öncelerine göre daha az..babam geçen dediki <<araba dediğin çizilir,biri gelir tıklar ,taş gelir çatlatır,sonuçta araba dışarıda olan birşey.bunlar zaten olacak şeyler.hazırlıklı ol >> dedi.allah kaza bela vermesin de diğerleri hikaye...

babanızın ağzına sağlık

1

1423

Bilgi Girilmemiş

:)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

haklısınız bu konuda çok da takıntılı olmamak gerekiyor araç
bu sonuçta çizilicekte toz da olucak.

GöKHaN2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:

Nekadar üzerine titreyip koklarsan hep problem oluyo zaten. :-\

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GöKHaN link' Alıntı:
[quote author=HaKaN link=topic=489.msg6540#msg6540 date=1297721433]

Nekadar üzerine titreyip koklarsan hep problem oluyo zaten. :-\
[/quote]

sakınılan göze çöp batar derler ya..

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Autoking'te yapılan boya uygulamasının detaylarını bilen var mı arkadaşlar?
Birisi boya üzerine boya olmaz, mevcut boyayı kaldırırlar, sonra boya yaparlar dedi.
benim boya kalkması posta pulu büyüklüğünde, tam tampon-çamurluk ek yerinde, çamurluk üzerindeki kısım çok küçük, ek yerine paralel, yaklaşık 20 mm uzunluğunda sanki bir çizik gibi.

Bu durumda çamurluğa boya yaptırmasam nasıl olur?Rutüşla çamurluğu boyadan kurtarabilir miyim?Çamurluğa boya yaparlarsa sonradan boya atması, solması vs olur diye korkuyorum

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Autoking'te yapılan boya uygulamasının detaylarını bilen var mı arkadaşlar?
Birisi boya üzerine boya olmaz, mevcut boyayı kaldırırlar, sonra boya yaparlar dedi.
benim boya kalkması posta pulu büyüklüğünde, tam tampon-çamurluk ek yerinde, çamurluk üzerindeki kısım çok küçük, ek yerine paralel, yaklaşık 20 mm uzunluğunda sanki bir çizik gibi.

Bu durumda çamurluğa boya yaptırmasam nasıl olur?Rutüşla çamurluğu boyadan kurtarabilir miyim?ևamurluğa boya yaparlarsa sonradan boya atması, solması vs olur diye korkuyorum

Hocam ben şahsen otür ufak tefek sıyrıkların (eğer aracın metal kısmına kadar işlemediyse) araca nazar boncuğu olduğunu düşünüyorum. Eski aracımda ondan çok daha büyük bir sürü sıyrık vardı tamponlarda. Satarkende hiçbir sorun yaşamadım. Bilhakis alıcı o haliyle görüp güven bile kazanıyor aracın orjinalliği konusunda. Ama bu iş zevk meselesi tabii. Sizin gözünüze sürekli olarak sırıtabilir (bana sırıtmıyordu). Böyle bir durum varsa tamir ettirmekten başka bir şansınız yok.  Tamiri yapacak yerde önemli. Autoking kalbur üstü bir yerdir baksanız, ama google'a girip "autoking şikayet izmir" yazsanız bintane olumsuz olaylada karşılaşırsınız. Biraz şans işi.

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sabah okulun onune park ederken çok  dar girmişim dalgınlık işte olacak ya sağ arka kapıyı ve çamurlugu baska bir aracın tamponuna surttum maalesef. Arka kapıda 20 cm uzunlugunda ince uzun bir göçük var. arka çamurlukta 5 cm ebatında bir göçüklük var. şimdi arka kapıyı vakum ve pastayla hallederlermi acaba? Ama arka çamurlukta göçük giderebilir mi bilmiyorum? ևünkü ince uzun ve derin ama boyada pek bi şey yok. Sabah sabah moral 0 arkadaşlar