Sürtme sonrası oluşan çizik ve boya kalkması

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar,
Ne zaman olucak derken sonunca korktuğum başıma henüz birinci hafta dolmadan geldi.
Kaldırımda parkeden araca geri geri yanaşırken tam yanından sürttüm ve sağ arkada tampon kapı birleşim yönünde pul büyüklüğünde bir boya kalkması ve biraz altında pürüz oluştu.Şanssız taraf park sensörünün tam yanda duran araç için uyarı veremiyor olması, benim de dikkatim başka yerdeydi.Neyseki sadece plastik kısımda boya kalkması var.İlk başta biraz içim gitmedi değil, gergeniş yerde gidip sürttüm aracı.Neyse dedim sonra, nazarlık olsun, düzelir dedim.
Araç teknik gri, kaskodan autoking mini onarım hakkım var.Sizce eskisi gibi olur mu, renk ellerinde var mıdır?

Yarın telefon edip sorucam, ama belki öncesinde bilen varsa şimdiden içimi rahatlatabilir:)

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com
Ynt: Sürtme sonrası oluşan çizik ve boya kalkması

bende ilk haftamda ufak tefek çizikler beklerken, 
ikinci haftada arabanın sol tarafında ön kapıdan arka kapıya kadar çizmişlerdi, ben görünce gülmeye başladım oanda kısa devre yaptım heralde.
uzun bir süre öyle bırakmaya karar verdim çünkü nekadar üstüne düşersem daha çok şey başına gelicek, gerçi şimdi hallettim çizik felan kalmadı.
buarada sizede geçmiş olsun ufak bişey sanırım isterseniz önce servise gidin tanıdığınız bir usta felan varsa o halledebilir, eğer daha büyük birşeyse auotoking'e de gösterebilrisiniz.

serdar41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun dostum,bazen böyle talihsizlikler olabiliyor,aracı aldıktan yaklaşık 1 hafta sonra eşimde manevra sırasında arka tamponu kaldırıma vurarak küçük çaplı bir hasar vermişti,araç üzerinde oluşan hasar dediğiniz boyutta ise bence kesinlikle boyatma işlemi(lokalde dahil) yaptırmayın sadece rötuş yapmanız yeterli olur diye düşünüyorum.Nazarı çıksın

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkür ederim,
Anladım ki olacaksa bu olay olacak, neyseki tampon bölgesi.
Neden boya yaptırmayın dediniz, rötüşün kapsamı nedir, eskisi gibi olur mu rötüş ile.
Aynı renk boya olmamasından korkuyorum,autoking te astra teknik grisi vardır diyebilir miyiz teknik olarak.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Çok geçmiş olsun. Aslında bir fotoğraf olursa daha net yorumlar gelecektir.

Ne kadar üzerine titrersek o kadar nazar değiyor :(

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Teşekkür ederim,
Anladım ki olacaksa bu olay olacak, neyseki tampon bölgesi.
Neden boya yaptırmayın dediniz, rötüşün kapsamı nedir, eskisi gibi olur mu rötüş ile.
Aynı renk boya olmamasından korkuyorum,autoking te astra teknik grisi vardır diyebilir miyiz teknik olarak.
֖ncelikle  benim tavsiyem direkt auto kinge gidin gerekeni yapacaklardır. ellerinde  olmayan renk yoktur  en azından izmir için söyliyyeim  binlerce çeşit renk araba geliyor hergün o konuda bir sıkıntı çekmezsiniz zaten teknik gri dediğimiz şey bildiğimiz füme :)

Rötuş ise benim şahsi fikrim asla yaptırmayın çünkü yamalı gibi duruyor, hele de titizseniz sürekli gözünü takılır. dediğim gibi gidin auto kinge aracınızın o kısmını orijinal gibi yaparlar.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu sabah izmitteki autoking e gittim.
Aynen sizin söylediğinizi söylediler.Rütüş çok sırıtır dedi.Gövde tampon ek yeri için bir onarım, tampon altı pürüz için bir onarım ile hallederiz.Orjinal gibi olur dedi.Renk kodunu alıyoruz zaten dedi.
Tabi local boya ve vernik uygulanacağı için mikron kalınlığı fark eder,ama öncesi ve sonrasını gösteren fotolarını size veririz dedi.

Autoking işçilik yönünden sorun çıkarmaz umarım, sonrasında renk atması solması tarzında bir sorunla karşılaşır mıyım?

Bundan sonra daha dikkat, bana ders olsun ;D

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Bu sabah izmitteki autoking e gittim.
Aynen sizin söylediğinizi söylediler.Rütüş çok sırıtır dedi.Gövde tampon ek yeri için bir onarım, tampon altı pürüz için bir onarım ile hallederiz.Orjinal gibi olur dedi.Renk kodunu alıyoruz zaten dedi.
Tabi local boya ve vernik uygulanacağı için mikron kalınlığı fark eder,ama öncesi ve sonrasını gösteren fotolarını size veririz dedi.

Autoking işçilik yönünden sorun çıkarmaz umarım, sonrasında renk atması solması tarzında bir sorunla karşılaşır mıyım?

Bundan sonra daha dikkat, bana ders olsun ;D

Nekadar dikkat edersen et bir süre sonra çizik ve izler kaçınılmaz olarak oluyor. Eğer şehirler arası yollara çıkıyorsanız sıçrayan taşlardan kaçma şanısınız yok. Benim araçta şimdiden (1 aylık) 3 tane sıçrayan taştan dolayı boya kalkması var. Eski sattığım aracın tamponlarının hertarafı çiziklerle doluydu :) Başlarda böyle oluyor, zaman geçtikçe alışırsınız :)

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bnde aldıktan 1 ay sonra sol arka tamponumu sürttüm.Cok üzülmüştm.Fakat autokinge yaptırdıktan sonra üzülmeme gerek olmadığını anladım.