Sürtme sonrası oluşan çizik ve boya kalkması

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sürtme sonrası oluşan çizik ve boya kalkması

Tabi canım, sonuçta bu araba ve konu dış boya.Bir şekilde hallediliyor.Üzülmeye gerek yok:)
Allah beterlerinden korusun herkesi.
İlk sürtme sırasında kendi kendime, tüh be ,aracımın orjinalliği bozuldu, dedim.Sonuçta boya yapılınca kalınlık orjinalden farklı olucak.Ama bugün olmasaydı yarın başka bir şekilde olabilirdi.
Bu benim ilk aracım, çok beğenerek aldım, bir de çok sözünü ettim, kendi kendime nazar değdirdim herelda:)
Hocam,sonrasında ton farkı falan oluşmuyor değil mi.Benim araç teknik gri ve autokinge aracı aldıktan 17 gün sonra işlem yaptırmış olucam.
Teşekkürler!

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

başınıza büyük kaza bela gelmedikten sonra bunlar önemli değil halledilebilir sorunlar canınızı sıkmayın

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bİraz önce otoparka indim.  aracımın iki yerinde yüzeysel çizik vardı.  arkadaşımdan aldığım dyo  nun polish pastasını denedim  diş macunu şeklinde bir tüpün içinde. birazını pamuğa sürüp çizik yeri dairesel hareketle ovuyorsunuz. sonuç 1o saniyede mükemmel ötesi. çizikten eser kalmıyor.  ince pasta diye yazıyor açıklama kısmında harika bir ürün tavsiye ederim.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim aracında ön kaputuna taş gelmişti derin bir çizik oluşmuştu sn avukatakın bilir
ben de auto king de yaptırayım diyordum
geçenlerde aracı güncellemek için servise götürmüştüm, çok dikkat etmemiştim 1 gün sonra bir baktım
çizik yere boya sürüp pasta ile düzeltmişler :D artık ağlasam mı gülsem mi bilmiyorum

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

durumdan vazife çıkarmışlar :)

GöKHaN2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
benim aracında ön kaputuna taş gelmişti derin bir çizik oluşmuştu sn avukatakın bilir
ben de auto king de yaptırayım diyordum
geçenlerde aracı güncellemek için servise götürmüştüm, çok dikkat etmemiştim 1 gün sonra bir baktım
çizik yere boya sürüp pasta ile düzeltmişler :D artık ağlasam mı gülsem mi bilmiyorum

Adamlar bizden bilmesinler diye gözle kaş arasında yapmışlar. :D

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Djfree link' Alıntı:
bnde aldıktan 1 ay sonra sol arka tamponumu sürttüm.Cok üzülmüştm.Fakat autokinge yaptırdıktan sonra üzülmeme gerek olmadığını anladım.

Benim araçta boya koruma var,bu bölgeye lokal boya uygulanınca o kısım üzerinde boya koruma olmayacak.Bu bir sorun yaratır mı?Ya da oraya da lokal boya koruması uygulanabilir mi?Tabi autoking bunun için extra ücret talep eder sanırım.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sadece o kısma uygulanabilir boya koruma ya da wax alıp sadece o bölgeye uygulayabilirsiniz
turtle wax tavsiye ederim, o bölgede ince bir katman oluşturup boyayı koruyacaktır.

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
sadece o kısma uygulanabilir boya koruma ya da wax alıp sadece o bölgeye uygulayabilirsiniz
turtle wax tavsiye ederim, o bölgede ince bir katman oluşturup boyayı koruyacaktır.

Küçük bir hatırlatma: Yeni boyama yapılmış yüzeye 60 gün kadar boya koruma yapılmaz. Sebebide boya yapılan yüzeyin hava ile tamasının engellenmemesi. Boyanın sağlıklı şekilde kuruması için bu hava teması gereklidir.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tabi ki yeni boya yapıldıysa uygulamak mümkün değildir
wax çizik gidermez zaten profesyonel bir uygulama da gerektirmez
sadece boya yuzeyınde bir tabak oluşturarak boyayı korur
pasta cila ile karıştırmamak lazım