superonline'nın kurnazlığı

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu yaz sitemize "superonline" için alt yapı sistemi kuruldu. Tabi kurulana kadar reklamın bini bin para misali, ürünlerini yere göğe koyamadılar. Ben yıllardır TTnet kullanıyorum. Ağustos aynında abonelik için telefonla aradılar ben bu hizmeti istemediğimi, site yöneticisi olduğum için bu sistemle ilgili komşularımdan çok şikayet aldığımı bahsettim. Onlar da bana sistemin sorunsuz olduğunu, site yöneticisi olduğum için bir aylık ücretsiz deneme amaçlı internet hizmeti vereceklerini söylediler. Üzerine basa basa sordum ve kesinlikle ücretsiz bir işlem olduğunu, site yöneticilerine böyle bir hizmet verdiklerini söylediler. Geldiler bağlantıyı yaptılar, bağlantının yapıldığına dair bir hizmet formu doldurup gittiler. Formdaki yapılan işlem açıklaması olarak yazılan ibare şu" modem kurulumu yapıldı, aboneye internet verildi, çalışır vaziyette teslim edildi, wairless şifresi verildi" şeklinde. Bunun haricinde sözleşme niteliğinde hiçbir açıklama ve bir madde yok. Ben sistemi fazla hızlı bulmadım ve 15-20 gün sonra modemi söküp, kutusuna koydum ve kaldırdım. Bu süre içinde ne geldiler ne de arayıp sordular. Taki dün akşam gelen faturaya kadar. O sinirle müşteri hizmetlerini aradım, görüştüğüm kişi abone olduğumu faturayı ödemem gerektiğini söyledi, ben yaşananları anlattım, kendileri ile hiçbir şekilde abonelik sözleşmesi imzalamadığımı söyledim. Verilen cevap tam bir kurmazlık şeklindeydi. Ben bir ay içerisinde onları aramadığım için hizmetten memnun kaldığım anlamına geliyormuş, o nedenle aboneliğim kabul edilmiş. Madem aboneyim o zaman bana sözleşmemin bir suretini verin dedim kıvırdı, sonunda aboneliğimin iptali için kayıt aldı ama illaki bu faturayı ödeyeceksin dedi. Ben de faturayı ödemeyeceğim onun yerine kanuni yollara başvuracağımı belirttim. Bu işlerle uğraşan, bilgi sahibi olan veya benim gibi mağdur olan arkadaşlar varsa onlardan ricam öncelikle ne gibi işlemler yapmalıyım.

Son düzenleme:

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abi senin durumunda olan bir sürü abone var, sikayetvar.com adresinden de görebilirsin, bence buraya yazdığın mesajı oraya da koy, ister istemez ilgilenmek zorunda kalıyorlar çünkü oradaki şikayetlerle.. Müşteri hizmetleri ile kolay kolay çözemiyorsunuz sorunu, her gün ard arda arayıp bağırıp çağırarak anca çözülebiliyor (malesef).. Biz sorunumuzu kısmen çözebilmiştik, usandığımız için de kısmen çözümsüz kaldı..

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahh abim ya inan sen tek değilsin senin gibi çok kişi var donanım forumlarını bir gezsen milletin superonlineden çekdiklerini bir bilsen savaş abi benim bildiğim şikayette etsen o faturayı ödemek mecburiyetindesin eğerki fazla bir şey değilseki sanmıyorum değildir öde ve sonra kanuni hakkını ara şikayetimvar com da yaz aynen burda yazdıkalrını birebir ordada yaz bu çok mühim ordan sana dönerler sp yetkilileri.. birde tüketiciyi koruma dernekleri bu konularda çok iyi mağdur olan insanların hakkını adli yollara gitmeden arıyorlar çare kalmassa adli yollara gidiyorlar.. ama önce bence şikayetimvar.coma bir dilekçe aç yaz burdaki gibi mağduriyetini belirt ordan sp yetkililerinin sana cevap vermeleri dönmeleri lazım.. benim aklıma gelen çözüm bunlar abicim inşallah sıkıntın halolur..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Demin .... şikayet sitesine şöyle bir göz attım, maşallah yani. Bunlardan şikayetci olan çok, çare bulan ise çok az. Böyle bir şirket mi olur, böyle bir hizmet mi olur? Meydanı boş buldular istedikleri gibi at oynatıyorlar. Yazık, çok yazık. Vatandaş olarak resmen sahipsiz durumdayız. Ortada sözleşme yok, yapılan bir anlaşma yok neymiş efendim bir ay içinde onlara geri dönüş yapmamışım. Sanki kendileri bana memnun olup olmadığımı sorgulamak için dönüş yaptılar.

TakeDowN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
süperonlinedan bunu hiç beklemezdim yazıklar olsun bu kadar büyük bi şirket böyle basit ve düşürücü şeyler yapmamalı..

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
süperonline olur süperoffline o zaman. düşünüyordum bu muhabbtle düşünmüyorum artık. düşünenleride uyaracam reklamın kötüsü daha çabuk yayılıyo Türkiyede farkında değiller o zaman.. geçmiş olsun.

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaş beyin düşdüğü duruma düşen bir çok kullanıcı var.hep aynı şekilde kandırıyorlar okudum bayağı bir.internet ortamı superonline ın yaptıklarını konuşuyor bizde 10 mbit sınırsız fiber internete geçmeyi düşünüyorduk taki internetteki şikayetleri okuyana kadar hatta şuanda sınırsız dedikleri hizmete 10 gb kota koymuşlar sınırsız diye satıyorlar..56k dial up bağlantılara ayda 40 usd paralar alan superonlinedanda bu beklenir açıkçası..ben almayı düşünmüyorum sevmediğim ttnet le mutsuz birlikteliğime devam edeceğim

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi hemen tuketici hakları mahkemesine git. direk kuruma ihtar çekiyorlar. tuketici haklarına sözleşmenin örneğini veremeyecekleri için mahkeme kararı ile borç iptal edilecek. hiç bir şekilde ödeme yapma. yapsanda mahkeme yine geri iadesini yaptırır.

yusufer55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
superoffline tanımlaması hoşuma gitti bende maalesf ttnetteyim.

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abi geçmiş olsun, yukarıda bir arkadaşın dediği gibi hem şikayetim var sitelerine yaz, hem de tüketici haklarına başvur, kesinlikle faturayı da ödeme.